Hindistan’a gelirken ne istediğinizi biliyor olmanız lazım çünkü Hindistan uçurumlar ülkesi. Burayı ya seviyorsunuz ya da nefret ediyorsunuz, ortası yok. Eğer Hindistan’ı bir tren turuyla keşfetmek istiyorsanız binlerce kişilik trenlerde sefillik yaşayabileceğiniz gibi lüks trenlerde kendinizi bir mihrace gibi de hissedebilirsiniz. Eğer lüks bir tren yolculuğu yapmayı tercih ederseniz 8 gün süren 3.000 km uzunluğundaki Palace on the Wheels tren yolcuğu rotanızda Yeni Delhi, Jaipur, Ranthambhore – Sawai Madhopur, Chittorgarh, Udaipur, Jaisalmer, Jodhpur, Bharatpur, Agra’yı ziyaret edebilir, dünyanın en güzel 10 tren yolculuğundan biri sayılan Palace On The Wheels’i yani Tekerlek Üzerindeki Saray’ı gezi listenizin en unutulmazları arasına alabilirsiniz.

Palace On The Wheels

Arkadaşım Mehmet Altay’la Maharani Restaurant’tayız

Hindistan’da tatil yaparken lüks arıyorsanız sınır tanımayacağınızı söyleyebilirim. Geceliği $ 2.000’a muhteşem bir saray otelde ya da geceliği $ 600-2.100 arasında değişen 7 yıldızlı trende konaklayabilirsiniz. Tatil tercihinizi lüks tren yolculuğundan yana kullanacaksanız Hollywood ve Bollywood ünlülerini misafir eden bu tren sizi de hayal âlemine götürecektir.

Palace On The Wheels

Palace On The Wheels treni her çarşamba günü Yeni Delhi Safdarjung istasyonundan kalkıyor. Trene binmeden önce istasyonda geleneksel müzik gösterisini izliyorsunuz. Trene binerken görevliler sizi “Mihracem hoşgeldiniz” diyerek karşılıyorlar. Sonra trene adımınızı atıyorsunuz ve asıl macera buradan sonra başlıyor.

Palace On The Wheels

Trenin 14 kompartımanı var. Her biri Rajput şehirlerinin isimleriyle anılıyor ve dekorları kraliyet tarihini yansıtıyor.

Odaların hepsinde özel tuvalet/duş var. Sezona göre kişi başı gecelik standart oda fiyatları USD 600-1.200, super deluxe oda fiyatları USD 1.600-2.100 arasında değişiyor. Bu fiyata 3 öğün yemek, çay/kahve/su, rota üzerindeki ören yerleri girişleri dâhil.

Palace On The Wheels

Palace On The Wheels – Odalar

2 restoranı var, Maharajah ve Maharani. Uluslararası, Çin, Hint ve Racastan mutfaklarından yemek çeşitleri servis ediliyor.

Palace On The Wheels

Maharani Restaurant

Palace On The Wheels

Maharajah Restaurant

Spa, kuaför salonu, gym var.

Kuaför / Spa

Palace On The Wheels – Rota

Trenin programı 7 gece/8 gün olarak satılıyor. Rotasında Yeni Delhi, Jaipur, Ranthambhore – Sawai Madhopur, Chittorgarh, Udaipur, Jaisalmer, Jodhpur, Bharatpur, Agra var.

Turlar sırasında Ranthambhore Tiger Reserve’de safari yapılıyor, Jaipur’da Amber Kalesi’ne çıkılıyor, Chittor Kalesi’nde ses ve ışık gösterisi izleniyor, Udaipur’da tekne gezintisi yapılıyor, Sam kum tepelerinde deveye biniliyor, Jaisalmer’de akşam yemeği sırasında kültürel program izleniyor, Bharatpur Kuş Cenneti’nde bisikletle geziliyor, Agra’da dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Tac Mahal ziyaret ediliyor.

Delhi

Unutulmaz yolculuk Yeni Delhi Safdarjung istasyonundan başlıyor. Burada mihraceler gibi karşılandıktan sonra sarayınıza geçiyor, akşam yemeğinizi manzara izlerken yemeye başlıyorsunuz.

Palace On The Wheels – Red Fort (Kızıl Kale), Eski Delhi

Jaipur

Jaipur’da Hawa Mahal, Jantar Mantar, Albert Hall Museum ve City Palace ziyareti yapıp öğlen yemeğini Amber Fort’ta yiyorsunuz. Akşam yemeği için sarayınıza geri dönüyorsunuz.

Hawa Mahal (Wind Palace), Jaipur

Ranthambhore – Sawai Madhopur

Rabthambhore Milli Parkı, Hindistan’daki en ünlü kaplan koruma alanlarından biri. Burada safari yapıyorsunuz.

Rabthambhore Milli Parkı

Chittorgarh

7 kapısı olan Chittorgarh, Hindistan’ın en büyük kalelerinden biri. Rana Kumbha Palace, Padamini’s Palace, Vijay Stambh ve çeşitli tapınakları ziyaret ediyor, kalede ses ve ışık gösterisi izliyorsunuz.

Palace On The Wheels – Chittorgarh Kalesi

Udaipur

Göller Şehri olarak bilinen Udaipur’da City Palace ziyareti yapıyorsunuz.

City Palace, Udaipur

Jaisalmer

Thar Çölü’nün kalbinde yer alan Jaisalmer’de Sam kum tepelerinde deveyle gezinti yapıyorsunuz.

Thar Çölü, Jaisalmer

Jodhpur

Jodhpur’da Mehrangarh Fort, Umaid Bhawan Palace ziyareti yapıyorsunuz.

Palace On The Wheels – Mehrangarh Fort, Jodhpur

Bharatpur

Bharatpur’da Keoladeo Ghana Milli Parkı’nı ziyaret ediyorsunuz.

Keoladeo Ghana Milli Parkı

Agra

Agra’da dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Taj Mahal’i ziyaret ediyor, öğlen yemeğinizi şehirdeki 5 yıldızlı bir otelde alıyorsunuz.

Taj Mahal, Agra

Palace On The Wheels tam anlamıyla müthiş bir tren yolculuğu vaat ediyor.

Palace On The Wheels

Maharani Restaurant

Bir gün bu eşsiz treni keşfetmeniz dileğiyle…