Küçük Dünya seyahat blogu sayfama hoşgeldiniz! Ben Yaprak Gürdal, size şimdi kendimi tanıtayım: Üniversite eğitimimi Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi ve Anadolu Üniversitesi Yönetim Organizasyon bölümlerinde tamamladım. 20+ yıl Türkiye ve Kanada’da kurumsal şirketlerde yönetici olarak çalıştım. Çalıştığım süre boyunca her fırsatta yeni coğrafyalar keşfettim. Buyrun, gezilerimden seçmeler yaptığım kısa bir video izleyelim:

12 yıl Kanada’da yaşadım. Sonra doğduğum topraklar ve aile özlemim ağır bastığı için memleketime geri döndüm. Türkiye’den de artık bambaşka coğrafyaları keşfe çıkıyorum.

Yaprak Gürdal

Küçük Dünya gezi blogu sayfam adını ilk olarak Gezimanya sitesinin düzenlediği 2 aşamalı 2015 seyahat blogları yarışmasında duyurdu. Yarışmanın ilk aşaması olan halk oylamasında seyahat blogu sayfam Küçük Dünya, 111 blog içinde 3. en yüksek oyu aldı. İkinci aşama olan jüri değerlendirmesinde de blogum 3. en iyi seyahat blogu seçildi.

Seyahat haritama sürekli yeni yerler eklense de güncel hâli aşağıdaki gibi:

Yaprak Gürdal kimdir?

Maceracı ruhum ve içimdeki hep yenilikler keşfetme arzusu ile dünyanın pek çok yerinde tüplü dalış (scuba diving) yaptım. Dalışlarda köpekbalıklarına, mantalara, vatozlara sarıldım. Kanada’nın vahşi doğa parklarında ayıların içinde çadır kampında kaldım. Peru’da İnka yolunda, Kosta Rika’da yağmur ormanlarında yürüdüm. Kenya ve Tanzanya’da Masai kabilesinin, Namibya’da Himba kabilesinin, Uganda’da Karamojong kabilesinin arasına karıştım. Yetmedi, yetmeyecek…

Yaprak Gürdal

Küçük Dünya gezileri

Tüplü dalış – (Scuba diving)

Tüplü dalış tutkum, hayat amacım oldu. CMAS 3* tecrübeli dalgıç, SSI Master diver oldum. Türkiye’nin en güzel dalış noktaları ile dünyanın en güzel dalış noktalarında derin mavilikleri keşfettim. Akdeniz, Ege Denizi, Marmara Denizi, Karadeniz, Kızıldeniz, Karayip Denizi ve Hint Okyanusu’nda 400’ün üzerinde dalış yaptım. Yine de biliyorum ki derinliklerinde kaybolacağım daha pek çok dalış noktası var.

Yaprak Gürdal – Dünyanın değişik yerlerinde dalış fotoğraflarım

Canım yeğenim Yasemin’im 6 yaşındayken dalgıç teyzesini böyle hayal etti :-) .

Dalgıç teyze köpekbalığının kuyruğunu tutarken

Kitaplarım

Blog yazılarımı artık kitaplarımla taçlandırıyorum.

Denizaşırı Yalnızlık

İlk kitabım Denizaşırı Yalnızlık, 2021 Ocak ayından beri satışta bulunuyor.

Yaprak Gürdal – Denizaşırı Yalnızlık

Kitabım Denizaşırı Yalnızlık zorlu geçirdiğimiz pandemi döneminden sonra bana 2021 için yeni yıl hediyesi oldu.

Yaprak Gürdal

Denizaşırı Yalnızlık

Kalbimdeki Uzak Doğu

İkinci kitabım Kalbimdeki Uzak Doğu, 2021 Aralık ayından beri satışta bulunuyor.

Yaprak Gürdal – Kalbimdeki Uzak Doğu

Yeğenim en minik takipçim.

Ya siz?

Küçük Dünya’yı takipte misiniz?

Sevgiyle kalın ❤️