Blog yazılarım ile dünyada gezdiğim onlarca ülkeyi takipçilerimle paylaşıyordum. 2021 Ocak ayında ilk kitabım Denizaşırı Yalnızlık basıldı. 2021 Aralık ayında da ikinci kitabım Kalbimdeki Uzak Doğu raflarda yerini aldı.

Bu kitabımda kalbimde çok özel bir yeri olan Güneydoğu Asya’ya yaptığım seyahatlerimi anlattım. Sanki tüm hücrelerimin bana oraya ait olduğumu fısıldadığı, nereye gidersem gideyim aklımın bir köşesinin takılı kaldığı, âdeta kara sevdaya tutulmuş gibi hissettiğim diyarlara sizleri de götürmek istedim.

Yüzlerinden gülümseme eksik olmayan, saygıda kusur etmeyen insanlar, zengin tarihî değerler, ruhu besleyen tapınaklar, palmiyeler denize kadar uzanırken ayağınızın altından kayan incecik kumsallar, kumsalların ötesinde uzanan turkuaz sular, kimi zaman damak tadımıza hiç uymayan, kimi zamansa damağımızı çatlatan lezzetler… Bunların hepsini bulduğum Uzak Doğu’ya birlikte ışınlanmak ister misiniz?

O zaman bu kitapta Uzak Doğu’da gittiğim Tayland, Kamboçya, Laos, Vietnam, Myanmar, Endonezya, Filipinler, Tayvan, Brunei, Singapur’u birlikte gezeceğiz. Haydi, siz de içinizdeki müziğin sesine kulak verin, adımlarınızı ritme bırakın, serüvenimde bana eşlik edin!

Kalbimdeki Uzak Doğu

Kitabımın hazırlığı aşamasında beni hiç yalnız bırakmayan canım dostum Fatma Güner Üstüner Pala, annem Çiçek Ozman, editörüm Nihan Aydar, arkadaşım Ömer Faruk Gökalp, Garage212 Productions şirketindeki kapak tasarımcım Hande Arslan sayesinde kitabım son hâlini aldı. Her zaman yanımda oldukları ve bunu bana hep hissettirdikleri için onlara minnettarım.

Kitabımın basılmasına katkılarından ötürü Tayland Turizm Otoritesine (Tourism Authority of Thailand – TAT) de çok teşekkür ediyorum.

Kitabımın tüm gelirini ilk kitabım “Denizaşırı Yalnızlık”ta olduğu gibi yine Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine bağışlıyorum. Yani alacağınız her kitap bir çocuğun önündeki umut dolu yolculuğuna ışık tutacak.

Kalbimdeki Uzak Doğu

İkinci kitabım benimle birlikte ikinci memleketim Kanada’ya geldi

Kalbimdeki Uzak Doğu Basında

Kitabım basında da yer aldı.

Dergiler

  • ZOOM dergi
Kalbimdeki Uzak Doğu

ZOOM

  • Tourmag dergi

Editörü olduğum Tourmag dergisinde yayınlanan haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://www.tourmag.com.tr/gezgin-yaprak-gurdaldan-yeni-kitap-kalbimdeki-uzak-dogu/

Tourmag

  • MICE and Tourism Around The World

Uluslararası basında haber olmak benim için onur vericiydi. İngiliz menşeli dergi MICE and Tourism Around The World’de çıkan yazı aşağıda.

Kalbimdeki Uzak Doğu

MICE and Tourism Around The World

Bloglar / Web sayfaları

  • Türkiye Günlüğü

Yazıyı aşağıdan okuyabilirsiniz.

http://www.turkiyegunlugu.net/kalbimdeki-uzak-dogu

Kalbimdeki Uzak Doğu

Türkiye Günlüğü

  • Turizm Sayfası

Yazıyı aşağıdan okuyabilirsiniz.

https://turizmsayfasi.com/yaprak-gurdaldan-yeni-kitap-kalbimdeki-uzak-dogu/

Turizm Sayfası

  • Renkli Kadınlar

Yazıyı aşağıdan okuyabilirsiniz.

https://renklikadinlar.com/blogger-yaprak-gurdaldan-kalbimdeki-uzak-dogu/

Renkli Kadınlar

  • Drummer Lizard

Yazıyı aşağıdan okuyabilirsiniz.

https://drummerlizard.com/kalbimdeki-uzak-dogu-yaprak-gurdal/

Kalbimdeki Uzak Doğu

Drummer Lizard

Hayatlarımız sevgiyle dolsun, yollarımız açık olsun.