Eğer Kazakistan’ı güneyinden keşfe başlamak üzere yola çıktıysanız size konaklamanız için Çimkent’teki Rixos Khadisha Shymkent otelini önereceğim. Burası Kazakistan’ın en özel şehirlerinden biri olan Çimkent’ te konforun ve lüksün zirvesini konuklarıyla buluşturan bir otel.

Rixos Khadisha Shymkent

Çimkent otel önerisi

Otel, TripAdvisor 2018 Travelers’ Choice ödüllerinde Kazakistan’daki en iyi 10 otel içinde 1 numara seçildi. Travelers’ Choice ödülünün TripAdvisor ödülleri içinde verilen en yüksek ödül olduğu düşünülürse otelin kalitesi daha net anlaşılabilir. Bu başarıda Genel Müdür İbrahim Çelik’in payı da tabii ki çok büyük.

Rixos Khadisha Shymkent

Rixos Khadisha Shymkent – Atrium

Otelin bence en güzel yeri Atrium bölgesi. Burası canlı müzik dinleyebileceğiniz, aynı zamanda da diğer misafirlerle sosyalleşebileceğiniz bir yer.

Rixos Khadisha Shymkent

Rixos Khadisha Shymkent – Odalar

Otelin 176 oda ve suit var. Odalar hem konforlu hem de güzel manzarasıyla insanın içini açıyor.

Rixos Khadisha Shymkent


Rixos Khadisha Shymkent – Restoran

Otel yerel lezzetlerin ve dünya mutfaklarının kusursuz birleşimini konfor ve lüksle harmanlayarak sunuyor. Zengin kahvaltısını denedikten sonra öğlen ve akşam yemekleriniz için Kazak mutfağı ve dünya mutfağı lezzetlerini tadabilirsiniz.

Rixos Khadisha Shymkent
Rixos Khadisha Shymkent

SPA

Otelin SPA’sında fitness center, buhar odası, Türk hamamı ve havuzdan faydalanabilir, uzman terapist ve masörlerle masaj yaptırabilirsiniz.

Salonlar

Otelin 1 balo salonu ve 3 toplantı salonu var. Bu salonlarda organize edeceğiniz iş toplantıları, konferanslar, seminerler, özel davetlerde üst düzey kaliteyi ve mükemmel hizmeti alacağınıza emin olabilirsiniz.

Rixos Khadisha Shymkent

Genel Müdür İbrahim Çelik ve profesyonel ekibinin sayesinde otelde kaldığım 1 hafta boyunca kendimi evimde gibi hissettim. Atrium’da dinlediğim canlı müzik, White Horse Bar’da diğer Türk arkadaşlarımızla sohbetlerimiz hiç bir zaman hafızamdan silinmeyecek. Rixos Khadisha Shymkent’i Kazakistan’ın en iyi oteli olarak siz de bir kenara not edin!