Anadolu’nun geleneklerine işlemiş konukseverliğini, Akdeniz sıcaklığıyla buluşturacak, 5 yıldızlı konforu mükemmeliyetçi hizmet ve modern tasarım anlayışıyla harmanlayacak bir otel arıyorsanız size Mersin’deki otel önerim Divan Mersin olacak. Divan Mersin Koç Holding’in en önemli markaları arasında yer alan Divan Grubu’na dahil otellerden birisi.

Mersin en iyi otelleri

Divan Grubu’nun temelleri merhum Vehbi Koç’un isteği ile atılmış. Devrin ileri gelen edebiyatçı ve sanatçılarının katılımıyla düzenlenen bir yarışma neticesinde grubun ismi Divan olarak belirlenmiş. İlk olarak 1956 yılında tamamen Türk emeği ve sermayesi ile yapılan Divan İstanbul açılmış.

Divan ismi yıllar içinde kalite ile özdeşleşerek uluslararası bir marka haline geldi. Divan Mersin de 2015 yılında Koç Holding’in en önemli markaları arasında yer alan Divan Grubu’na katıldı.

Divan Mersin

Mersin otel önerisi – Divan Mersin

Otelin misafirlerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan 126 Deluxe Oda, 22 Standart Oda, 20 Executive Corner Suit ve 2 Presidential Suit olmak üzere toplam 170 odası var.

Divan Mersin

Standart Oda

Şehir merkezine 2 dakikaki uzaklıktaki otel şehrin modern yüzü olan sahil şeridi ve marinaya kolay erişimiyle dikkat çekiyor. Otelde konaklamasanız bile Türk ve dünya mutfağının özel lezzetlerini tatmak için Divan Pub’da soluklanabilir, sonra da şehir hayatının içinde yerinizi alabilirsiniz.

Divan Mersin

Divan Pub

Terrace Bar & Lounge’a çıkıp Akdeniz’i ayaklarınızın altına alan manzarayı izleyebilirsiniz.

Divan Mersin

Divan Mersin – Terrace Bar & Lounge

Toplantılarınız, yemek organizasyonlarınız veya partileriniz için 8 toplantı odasından faydalanabilirsiniz.

Divan Mersin

Ballroom

Rahatlatıcı bir gün geçirmek isterseniz kapalı yüzme havuzu, sauna ve masaj odalarının bulunduğu Spa & Fitness Merkezi hizmetinizde olacak.

Divan Mersin – Spa & Fitness Merkezi

Bu kadar yer geziyorum, onca otelde kaldım, bu büyüklükte bir otelde personelinin hepsi bu kadar güler yüzlü olan bir otelle karşılaşmamıştım. İstisnasız tüm personeli özenle seçilen, kulağa klişe gibi gelse de konukları gerçekten evinde hissettirmeyi başaran bir otel burası.

Kahvaltılarda daha ben istemeden kızarmış hellimlerimi getiren, Türk kahvemi daha ilk günden nasıl içtiğimi öğrenip sonraki günler kendiliklerinden servis eden tüm personel buranın lüksüne özenle insan elini ve sevgisini değdiriyor.

Hem biliyor musunuz ki Mersinli ünlüler de şehirlerini ziyarete geldiklerinde hep bu oteli tercih ediyorlar?

Sevgili Derya Baykal ile Divan Mersin’de bol bol sohbet ettik

İyi ki Türkiye’nin aydınlık yüzünü temsil eden Koç Holding gibi bir köklü aile var. Onlar olduğu sürece ülkem de onların ışığından nasibini alacak… ve iyi ki Divan Mersin gibi bir oteli Akdeniz’in sessiz güzeli Mersin’e kazandırmışlar.