Laos’un UNESCO Dünya Mirası listesindeki en turistik şehri Luang Prabang (ຫລວງພະບາງ)’da bir butik otel önerisi yapacağım. Eski Fransız villalarının muhteşem butik oteller olarak yenilendiği kentte Satri House, size şehir merkezinde konfor yaşatacak bir otel.

Satri House

Luang Prabang Otel Önerisi

Bir zamanlar komünist rejim hüküm sürerken terk edilen Luang Prabang, günümüzde şık butik oteller sayesinde doluyor ve de geleceğine güvenle bakıyor. Laos’un bu muhteşem turizm cennetine gelirseniz siz de buna tanıklık edebilirsiniz. Eğer tercihiniz açık hava müzesi havasında eşsiz dokunuşları olan bir otelde konaklamak ise burayı liste başına almalısınız.

Satri House

Burası prenslere, prenseslere layık bir otel. Zaten orijinal bina Prens Souphanouvong’ın ikametgâhı olarak yapılmış. 2002’de yenilenmiş, 2008’de bünyesine 6 kolonyal bina daha katılmış.

Satri House

Otelin Laos kültürünü yansıtan titizlikle hazırlanmış detayları var. Her köşede hiç beklemediğiniz bir dizayn ile karşılaşıyorsunuz. Bu butik otel özel dekorasyonu ile âdeta bir rüya evi gibi.

Satri House – Odalar

Otelin 14 deluxe, 14 junior suite, 3 Satri House suite olmak üzere 31 odası var. Tüm odalar oldukça geniş ve konforlu. Hepsi de ev sıcaklığında döşenmiş.

Luang Prabang

Satri House – Diğer Tesisler

Otelde restoran, bahçe bar, kütüphane, açık yüzme havuzu ve spa var. Spa saat 10.00-20.00 arasında açık. Eğer rezervasyonunuzu 10.00-15.00 saatleri arasına yaptırırsanız otel misafiri olarak % 15 indirimden faydalanıyorsunuz. Spada büyük, romantik bir jakuzi, bir havuz, buhar odası bulunuyor.

Kraliyet şehri şehri Luang Prabang’da eğer siz de kraliyet ailesinin bir mensubu gibi ağırlanmak isterseniz burası çok iyi bir tercih olacaktır.