Laos’un UNESCO Dünya Mirası listesindeki en turistik şehri Luang Prabang (ຫລວງພະບາງ)’da bir otel önerisi yapacağım: The Apsara Rive Droite. Eski Fransız villalarının muhteşem butik oteller olarak yenilendiği kentte burası size şehir merkezinde konforu yaşatacak bir otel.

The Apsara Rive Droite – Luang Prabang Otel Önerisi

Şehrin içinde ama şehirden uzak, botla ulaşıp sessizlik içinde konaklayacağınız bu otel sizi şehirde en mutlu edecek yerlerden biri. Otel Nam Khan Nehri kenarında, kardeş otelinin karşı kıyısında yer alıyor.

Otelin özel botu The Apsarian Queen ile sadece 2 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bot 7/24 çalışıyor.

Apsara

Otelin 9 odası var. Tüm odalar oldukça geniş. Hepsinin balkonu var. Burada dinlenmek, sessizliğin sesini dinlemek, kitabınızı okumak, çayınızı yudumlamak, ne dilerseniz yapmak sizin elinizde.

Benim de balkonumdan hiç ayrılasım gelmedi. Mümkün olsaydı günlerce koltuğumdan hiçbir yere kıpırdamazdım.

Yemyeşil bir bahçenin içinde yer alan havuzda gün boyu yüzebilir, ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Apsara

Otelin restoranı The Apsara Rive Droite Restaurant oldukça şık bir mekân.

Apsara

The Apsara Rive Droite Restaurant’ta kahvaltı

Restoranda Laos mutfağının leziz yemeklerini ısmarlayabilirsiniz.

Bizim seçtiklerimiz bunlar:The Apsara – Luang Prabang Otel Önerisi

Eğer şehirde düşük bütçeli bir otelde kalmak isterseniz The Apsara, en çok sırt çantalı gezginlere hitap eden temiz bir otel. Şehir merkezinde yer aldığı için yürüyerek her yere kolayca ulaşmak mümkün.

The Apsara

Luang Prabang çok sevdiğim bir şehir oldu. Bu otel sayesinde burada geçirdiğim 3 gün iyice keyiflendi. Sahibi Ivan beni ve arkadaşım Ferda’yı çok güzel ağırladı. Kendisine ne kadar teşekkür etsem az. Bir dahaki ziyaretimde yine tereddütsüz burada kalır, Nam Khan Nehri’ni zevkle seyre dalarım.