Laos’un UNESCO Dünya Mirası listesindeki en turistik şehri Luang Prabang (ຫລວງພະບາງ)’da bir otel önerisi yapacağım: Apsara. Eski Fransız villalarının muhteşem butik oteller olarak yenilendiği kentte burası size şehir merkezinde konforu yaşatacak bir otel.

Luang Prabang Otel Önerisi

Kentin merkezindeki The Apsara nispeten düşük bütçe ile kalabileceğiniz en güzel otellerden biri. Bir özelliği de şehirde bir yabancı tarafından satın alınan ilk otel olması.

Otelin 13 odası var. Odalar ferahlığı ve Çinhindi dokunuşları ile dikkat çekiyor.

Şehir merkezinde, Nam Khan Nehri’nin kenarında yer alan otel konumu sayesinde tapınak ziyaretlerini, alışverişi ve Luang Prabang tatilinin beraberinde getirdiği tüm güzelliklere kolaylıkla erişimi mümkün kılıyor.

Lobi

Otelin içindeki Michelin yıldızlı Paste restoranda nefis bir yerel yemek yiyebilirsiniz. Paste’in şefi Bee Satongun’un 2018 yılında Asya’nın en iyi kadın şefi seçildiğini bilerek gönül rahatlığıyla Laos mutfağının leziz yemeklerini ısmarlayabilirsiniz.

Bizim seçtiklerimiz bunlar:Luang Prabang Otel Önerisi – The Apsara Rive Droite

Şehrin içinde ama şehirden uzak, botla ulaşıp sessizlik içinde konaklayacağınız bu otel sizi şehirde en mutlu edecek yerlerden birisi. Nam Khan Nehri kıyısındaki otel kardeşi The Apsara’nın tam karşısında yer alıyor.

Otelin özel botu The Apsarian Queen ile sadece 2 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bot 7/24 çalışıyor.

Apsara

Otelin 9 odası var. Tüm odalar oldukça geniş. Hepsinin balkonu var. Burada dinlenmek, sessizliğin sesini dinlemek, kitabınızı okumak, çayınızı yudumlamak, ne dilerseniz yapmak sizin elinizde.

Benim de balkonumdan hiç ayrılasım gelmedi. Mümkün olsaydı günlerce koltuğumdan hiçbir yere kıpırdamazdım.

Yemyeşil bir bahçenin içinde yer alan havuzda gün boyu yüzebilir, ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Apsara

Otelin restoranı The Apsara Rive Droite Restaurant’ta menüden dilediğiniz lokal yemeği seçebilirsiniz.

Apsara

The Apsara Rive Droite Restaurant’ta kahvaltı

Luang Prabang çok sevdiğim bir şehir oldu. Bu otel sayesinde burada geçirdiğim 3 gün iyice keyiflendi. Sahibi Ivan beni ve arkadaşım Ferda’yı çok güzel ağırladı. Kendisine ne kadar teşekkür etsem az. Bir dahaki ziyaretimde yine tereddütsüz burada kalır, Nam Khan Nehri’ni zevkle seyre dalarım.