Botsvana’ya geldiğinizde en ünlü parklarından biri olan Chobe Milli Parkı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Parkın yakınındaki Kasane yerleşimine yakın konumda bulunan ve Chobe Nehri’nin kenarında yer alan Chobe Safari Lodge ise konaklamak için en iyi alternatiflerinizden biri olacak.

Havuz ve ana restoran

Botsvana’nın ilk milli parkı olan ve ülkede en fazla canlı türüne ev sahipliği yapan Chobe Milli Parkı ülkenin kuzeyinde yer alıyor. Kenarından geçen ve Namibya ile sınırı oluşturan Chobe Nehri sayesinde parkta tipik safarilere ilaveten nehir turları da yapılıyor. Safarilerde büyük kediler dâhil predatörler gözlemleniyor, nehir turlarının başrolünde ise filler, su aygırları, timsahlar, bufalolar ve pek çok kuş türü var. Dünyaca ünlü Chobe Milli Parkı’nın yanında yer alan otel ise Chobe Nehri kıyısındaki konumuyla kuzey Botsvana’nın en iyi konaklama yerlerinden biri. 1959’da kurulan tesis, Botsvana’nın en güzel parklarından birini keşfetmeniz için harika bir üs görevi görüyor. Tesis yarım pansiyon hizmet veriyor, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe sunuluyor.

Chobe Safari Lodge

Gün batımı manzarası

Otel tarafından düzenlenen Chobe Nehri tekne turlarına katılabilir, 4×4 araçlarla Chobe Milli Parkı’nın içinde safari yapabilirsiniz. Ayrıca otel Namibya, Zimbabve ve Zambiya sınırlarına yakın olduğundan Zimbabve ve Zambiya’ya geçerek Victoria Şelaleleri’ni, Namibya’ya geçerek Caprivi’yi ziyaret edebilirsiniz.

Otelin ana restoranında açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği yiyebilir, À la carte restorandaki lezzetleri tadabilirsiniz. Cocktail Bar’dan Caprivi ovalarına el sallayabilir, Sedudu Bar’dan gün batımını izleyebilirsiniz.

Chobe Safari Lodge

Cocktail Bar

Chobe Safari Lodge – Odalar

Otelin değişik tip odaları var.

Odalar

Safari Odaları

46 adet safari odasının her biri giriş katında yer alıyor ve bahçede kendi özel alanına açılıyor.

Chobe Safari Lodge

Chobe Safari Lodge – Safari Odası

River (Nehir) Odaları

Nehir odalarının hepsinde 2 adet double yatak var.

Rondavels

Rondavel nehre yakın konumlu tek evlere deniyor.

Kamp Alanı

Otelin bir de özel kamp alanı var.

Chobe Safari Lodge beni Botsvana‘nın Chobe Milli Parkı‘na gittiğimde misafir eden otellerden biri. Otelin bahçesinde impalalar, babunlar kol gezinirken Chobe Nehri’ne bakarak geçirdiğim zaman her zaman hatırımda kalacak.

Ana restoran

Konaklamanız dileğiyle…