Tayland’ın cennet adası Phuket, 2004 yılındaki tsunami sonrası yaralarını sardı. Günümüzdeyse lüks tatilin adreslerini ziyaretçilerine sunan bir ada oldu. Bu lüks tatili yaşamak içinse benim tercihim çoktan belli: Trisara. Phuket Adası otelleri içinde en iyi oteller arasında yer alan Trisara’yı gelin birlikte inceleyelim.

Phuket Adası otel önerisi – Trisara

42 adet Tay stili villası, spası, restoranı, 50 metrelik yüzme havuzu, bu havuza girmek istemezseniz kendi villanızın önündeki özel havuzunuz derken Trisara’da kendinizi âdeta bir masal âleminde bulutların üzerinde hissedeceksiniz.

Trisara ünlülerin evlenme teklif ettiği ve de evlendiği yer olarak da ismini duyuran bir otel. Mesela Mick Jagger, Melanie Hamrick’e Trisara’da evlenme teklif etmiş. Böylesine romantik bir yerde bu teklifi almak çok hoş olsa gerek.

Ya buradaki düğün törenlerine ne demeli? Kumun üzerinde denizin kenarında gerçekleştirilen törenler eminim ki sırf evlenen çifte değil davetlilere de unutulmaz anlar yaşatıyorlardır.

Trisara

Gelelim şu meşhur Tay masajına. Masajınızı kendinize özel ayrılan bir villada yaptırabilir, 1 saat sonunda tüm ağrılarınızdan arınarak koşarak kumsala inebilirsiniz.

Trisara – Phuket’in en güzel otellerinden birisi


Trisara
Trisara

Deniz ve havuz manzaralı restoranlardan da bahsetmek gerek. Burada ünlü Tay yemeklerinin, deniz mahsullerinin tadı damağınızda kalacak.

Trisara – Deniz ve havuz manzaralı restoranda Tay mutfağı lezzetlerini tatmak muhteşem oluyor

Bütün bunlar bir yana, otelin asıl güzelliği villaları. Biz 500 m²’lik özel havuzlu villalarda kalarak hayatımızda bir ilke daha imza atmış olduk. Kahvaltımızı odamızın terasında yapıp özel havuzumuza atladık. Bulutların üzerinde geziniyormuşçasına hayallere daldık.


Trisara

Villamızda yardımcımız bile vardı. Hiç alışık olmadığım bu duruma bünyem adapte olmakta zorlandı tabii.

Tayland‘ın cennet köşesi Phuket Adası‘nda bulunan Trisara benim cennetim oldu. Ne mutlu bana ki Tayland Turizm Otoritesi daveti sayesinde burada 3 gece kalabildim. Ne kadar teşekkür etsem azdır!

Trisara

Sizin de bir gün bu cennette konaklamanız dileğiyle…