Kıbrıs’ta Girne’ye geldiğinizde hayatın içinde kalmak ve şehrin havasını solumak istiyorsanız; tarihi limanın içinde, limanı ve kaleyi izleyerek kalabileceğiniz tek bir otel var: White Pearl Hotel, Girne’nin tarihi liman bölgesinde yer alıyor.

White Pearl Hotel

Girne en iyi otelleri – White Pearl Hotel

Otelin binası önceleri Anadolu’ya ve Avrupa’ya ihraç edilen harnup (keçiboynuzu) ve tuz ambarı olarak kullanılmış. 1974 harekatından sonra yaklaşık 30 yıl ev olarak kullanılmış. Sonra otele döndürülmüş.

White Pearl Hotel

Tarihi otelden Eski Liman ve Girne Kalesi manzarasına bakarken kendinizi Orta Çağ’a ışınlanmış gibi hissedebilir, aşk adası Kıbrıs’a romantizm yaşamak için gelenlerle aynı heyecanı hissedebilirsiniz.

White Pearl Hotel

Girne butik otel önerisi

Burası Kuzey Kıbrıs’ta Girne’nin tarihi limanı üzerindeki tek otel. Liman boyunca sıralanan restoranlara, barlara ve kafelere yürüme mesafesinde yer alıyor. Yaz döneminde geldiyseniz buradan kalkan günlük gezi tekneleriyle yüzme veya balık tutma turlarına katılabilir, yamaç paraşütü yapma şansını yakalayabilirsiniz.

White Pearl Hotel

White Pearl Hotel sadece 10 odası olan bir butik otel. 8 odanın balkonundan deniz ve liman manzarası var. 3 oda çift kişilik, 7 oda da 2 tek kişilik yatak sunuyor. Ailelerin isteği doğrultusunda odaya ilave yatak getiriliyor. Otelin bence en kötü yanı, eğer liman manzaralı bir odada kalıyorsanız manzaraya asla doyamadan ayrılacak olmanız.

Her odada TV ve mini bar var. Bence manzaraya bakmak TV izlemekten çok daha cazip ama tabii tercih sizin.

White Pearl Hotel

Otelin çatı katında yer alan Bar Pearl’de tarihi limanın panoramik manzarası ayaklar altında. Zaman zaman açık hava olduğunda otelin bu teras barından Akdeniz sahilindeki dağları bile izleyebiliyorsunuz.

Burada kaldığım süre boyunca şehir yaşamını tam anlamıyla hissettiğimi söylemeliyim. Bu vesileyle de beni otellerinde misafir eden Birol Bebek ve Gülsüm Gözenler’e çok teşekkür ediyorum. Sayelerinde Girne’de kendimi evimde hissettim, burayla ilgili hafızamda yer eden çok şey oldu. Hep dediğim gibi, her yer güzel insanlarla güzel yaşanıyor.

White Pearl Hotel

Girne limanı

Girne’ye gelip tarihin kokusunu almak ve de hareketli gece hayatının tam içinde yer almak isteyenlere White Pearl Hotel’i tavsiye ediyorum.