Swakopmund, Namibya gezisinde mutlaka gezi rotasına dâhil edilmesi gereken bir şehir. Atlas Okyanusu’nun çılgın dalgalarının acımasızca vurduğu şehir, aslında bir yandan da oldukça sakin ve huzur dolu. Bu güzel şehirde konaklamak için benim otel önerim ise Swakopmund Sands Hotel olacak. Gelin, okyanus manzaralı Swakopmund Sands Hotel’e beraber bakalım.

Swakopmund şaşırtıcı güzellikte bir yer. Şehir sömürge döneminden kalma tarihi binaları ve palmiyelerle sıralanmış sahiliyle sizi başka diyarlara alıp götürüyor. Burada oldukça fazla otel ve konaklama imkânı var. Ancak okyanus kıyısında dalgaların sesini duyarak uyumak sizin kulağınıza nasıl geliyor?

Swakopmund En İyi Otelleri – Swakopmund Sands Hotel

Namibya‘nın Swakopmund şehrinde yer alan Swakopmund Sands Hotel’in 25 odası var. Odalar lüks oda, tek kişilik oda ve aile odası olarak değişiyor. Odaların hepsinde TV ve güvenlik kasası var. Benim için en önemli özelliğiyse Namibya’da hiç bulamadığım kadar hızlı çalışan wi-fi bağlantısının olması.

Annemle kaldığımız oda geniş, ferah, balkonlu ve okyanus manzaralıydı. Muskoka sandalyelerimize oturup okyanusun sesini dinledik. Odaların temizliği ve güzel dekore edilmesinin yanı sıra balkonumuzdan gördüğümüz manzara bize bu oteli fazlasıyla sevdirdi.

Swakopmund Sands Hotel

Swakopmund Otelleri – Swakopmund Sands Hotel

Otelin açık büfe kahvaltısı oldukça zengin. Kahvaltı sonrasında dinlenmek için lobi çok ferah ve güzel. Otel konferanslara da ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle çoğu zaman dolu ve rezervasyon yapmak oldukça zor.

Swakopmund Sands Hotel

Swakopmund Otelleri – Swakopmund Sands Hotel

Namib Swakopmund butik otel önerisi – Driftwood Guest House

Bu otelin kardeşi Driftwood Guest House ise çok güzel bir butik otel. Burası şehir merkezine nispeten uzak ama yine de okyanusun sesini odanızdan duyabileceğiniz bir yer.

Swakopmund Otelleri – Driftwood Guest House

Driftwood Guesthouse’un 8 en-suite odası var. 4 oda ikinci katta yer alıyor ve deniz görüyor. Diğer 4 oda ise bahçe katında. Deniz manzaralı odalar 5 kişiyi misafir edebilirken bahçe katındaki odalar 4’er kişilik.

Swakopmund Otelleri – Driftwood Guest House

Driftwood çok özel tahta işlemeciliğiyle dizayn edilmiş bir otel. Tertemiz beyaz çarşafların serildiği her yatağın kendine has tahta dokunuşları var. Odalar farklı büyüklükte ve farklı dekore edilmiş. Yani bu otele farklı zamanlarda gelip farklı odalarda kalırsanız, her seferinde değişik bir hava hissedeceksiniz.

Swakopmund’u zaten çok sevmiştik. Otelimiz sayesinde bu şehirde çok da rahat ettik.