Kamboçya’nın açık ara en çok ziyaret edilen şehri Siem Reap’e mi geldiniz? Dünyanın en büyük tapınak alanı olan görkemli Angkor’u mu gezeceksiniz? Peki bu şehirdeki gezinizi gizli bir cennette kalarak taçlandırmak ister misiniz? O zaman size Heritage Suites Hotel’i önereceğim. Heritage Suites Hotel cennet gibi bir şehre yakışan oldukça özel bir butik otel.

Heritage Suites Hotel

Siem Reap Otelleri – Heritage Suites Hotel

Heritage Suites Hotel, Siem Reap’in gizli bir köşesinde âdeta çölde vaha bulmuşsunuz gibi karşınıza çıkıyor. Bu özel otel misafirlerine Kamboçya ve Khmer misafirperverliğini Avrupa lüksünde sunuyor.

Heritage Suites Hotel

Otel geniş, tropikal bir bahçenin içinde yer alıyor.

Bahçenin ortasında bir tuzlu su havuzu var.

Heritage Suites Hotel

Heritage Suites Hotel – Odalar

Otelin 6 odası, 20 suiti var. Bunlar:

  • Heritage Room – 6 adet 30 m²’lik oda
  • Bungalow Garden Suites – 9 adet 55 m²’lik oda
  • Colonial Suites – 10 adet 55-75 m²’lik oda
  • The Residence – 158 m²

Heritage Suites Hotel

Her odanın özel saunası, 9 suitin özel tuzlu su havuzu, 9 suitin özel bahçesi ve bahçede açık hava duşu bulunuyor.

Heritage Suites Hotel
Heritage Suites Hotel

Spa

Heritage Spa’da % 100 doğal ürünler kullanılıyor. Burada profesyonel terapistlerin yapacağı masajla rahatlayabilirsiniz.

Restoran ve Bar

Otelin çok özel restoranları var.

  • Heritage Restaurant – Kamboçya ve Akdeniz lezzetlerini tadabileceğiniz restoranda aralık-şubat ayları arasında her perşembe günü canlı jazz performansı var.
  • Bamboo Bar – Tropikal bahçe içinde yer alıyor.
  • Awaken, Dinner in the Dark – Her cumartesi rezervasyonla gelebileceğiniz restoranda zifiri karanlık bir ortamda gözleriniz hiçbirşeyi görmeden yemek yiyeceksiniz! Siem Reap’te benzeri olmayan restoran karanlıkta içgüdülerinizle hareket etmenizi ve duyularınızı uyandırmanızı hedefliyor.
  • Art & Wine – Khmer-Japon mutfağından seçme lezzetleri tadabilirsiniz.

Bu butik otelde kalmak yaşanacak en güzel otel deneyimlerinden birini sunuyor. Burası kesinlikle kaldığım en özel otellerden birisidir. Siem Reap’i zaten çok sevmiştim, Heritage Suites Hotel sayesinde daha da çok sevdim. Ne yazık ki kaldığım 2 gün hiçbir şekilde yeterli gelmedi. Umarım burada tekrar kalacak, pek mümkün olmasa da otelin mistik havasına, tropik bahçesine, leziz restoranlarına doymaya çalışacağım.