Bir otel çok özel bile olsa çok az insan sadece o otelde konaklamak için bir ülkeye gider. Ancak bazı oteller vardır, insanın içine öylesine işler ki o ülkeye tekrar tekrar gelmesini sağlar. İşte Cleo Lake Kivu Hotel da o otellerden biri. Burası Ruanda’nın Karongi District (bölge) içindeki Kibuye şehrinde, Bwishyura tepelerinde yer alıyor. Başka bir deyişle burası Kivu Gölü’nün orta kısmında, Kivu Gölü’ne sıfır, nefis bir üst sınıf otel.

Otele adım atar atmaz insan kendini bir rüyanın içinde hissediyor. Restoranı gurme restoran ayarında, sunulan yemekler çok lezzetli. Hem oda kalitesiyle hem lezzetleriyle hem de manzarasıyla Ruanda’da kaldığım en güzel otel olduğunu söyleyebilirim. Güzelliği bir yana, otelin beni atmosferiyle de fazlasıyla etkilemeyi başardığını eklemeliyim.

Cleo Lake Kivu Hotel

Kahvaltı bile özel sunum

Kivu Gölü Oteli – Restoran

Ruanda‘daki otelin restoranı çok özel. Çünkü yemeklerde şefin organik bahçesinde yetişen sebzeler ve otlar kullanılıyor. Dünya mutfaklarından tadacağınız lezzetler, gurme restoran kalitesinde servis ediliyor.

Cleo Lake Kivu Hotel

Restoran

Cleo Lake Kivu Hotel – Odalar

Otelde 3 tip oda var.

King Suit Oda

38 m² büyüklüğündeki odada king yatak bulunuyor. 2 kişi kalabiliyor.

Junior Suite Apartments

40 m² büyüklüğündeki apartmanda 2 oda, 2 banyo var, 4 kişi kalabiliyor. Odalardan bahçeye veya terasa çıkış var.

Villa

60 m² büyüklüğündeki villada 4 oda, 4 banyo var, 8 kişi kalabiliyor. Ben villadaki odaların birinde kaldım. Terasımdan izlediğim manzaraya doyum olmuyordu.

Cleo Lake Kivu Hotel

Villa

Kivu Gölü her ne kadar Ruanda turları içinde adını fazla duyurmasa da kesinlikle ziyareti hak eden bir yer. Yoğun safari ve yürüyüş programları arasında güzel bir ara vermenizi ve dinlenmenizi sağlıyor. Buraya geldiğinizde kalmak için değerlendirmeniz gereken tek bir otel olacaksa, orası kesinlikle Cleo Lake Kivu Hotel olmalı. İster romantik bir kaçamak yapın, ister tek başınıza huzurlu bir tatil geçirin, burada konakladığınızda ruhunuzun dinlendiğini, yenilendiğinizi, içinizin sevinç dolduğunu hissedeceksiniz.

Otelde gün batımı

Konaklamanız dileğiyle…