Myanmar’ın en önemli arkeolojik alanı Bagan’a geldiğinizde nerede kalabileceğinizi merak ediyor musunuz? O zaman hemen The Hotel @ Tharabar Gate oteline bakalım. Burma İmparatorluğu’nun antik başkentinin tam ortasında yer alan otel 4.000’den fazla antik tapınak ve pagoda ile çevrili bir noktada egzotik bir havayla sizi karşılayan bir otel.

The Hotel @ Tharabar Gate, Bagan

Bagan otel önerisi – The Hotel @ Tharabar Gate

Otel Nyaung Oo Havalimanı’na 15 dakika uzaklıkta. Bagan’ın mücevheri olarak anılan Ananda Tapınağı’na ise 5 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor.

The Hotel @ Tharabar Gate, Bagan

Teak (tik) ağacının yoğun kullanıldığı otel tropik bir bahçenin içinde yer alıyor. Yemyeşil ve huzur veren ortamı daha adım atmaz insanı bambaşka bir dünyaya götürüyor.

Odalar

Otelin 84 odası var. Bunların içinde 80 Deluxe ve 4 Suit oda bulunuyor.

Her oda teak (tik) ağacından yer döşeme ve Burma stili eşyalarla döşeli. Odaların yüksek tavanı ve hepsinin değişik desenli el yapımı resimleri var.

The Hotel @ Tharabar Gate – Restoran

Otelde 2 restoran alternatifi var. Tropik bahçe ve yarı-açık ana restoran.

Geleneksel Myanmar, Asya ve Avrupa mutfağı seçenekleri sunan ana restoran 100, havuz ve bahçe bölgesi 150 kişi ağırlama kapasitesine sahip.

The Hotel @ Tharabar Gate

Akşam yemeğinizi yerken geleneksel müzikler de dinliyorsunuz.

Diğer Servisler

Size hemen Bagan’la ilgili bir uyarı yapayım: Burası aşırı nemli ve ziyaret edeceğiniz yerleri birbirine çok da yakın olmayan bir tapınak-şehir. Dolayısıyla akşam olduğunda şiddetle dinlenme ihtiyacı duyacaksınız. İşte tam bu noktada otelin spası Myanmar ve Tayland masajı teknikleri ile sizi rahatlatacak. Dilerseniz ağaçların gölgesinde havuzda keyif yapacaksınız.

Eğer Bagan’da katılacağınız turlarla ilgili yardım almak isterseniz otel bu konuda da yardımcı oluyor. Balon turlarında partnerleri Balloons Over Bagan ile binlerce tapınak üzerinde unutulmaz bir sıcak hava balonu turu yapabilirsiniz. Eğer gün batımı turu isterseniz Snacks and Drinks ile Ayeyarwaddy Nehri’nden güneşi batırabilirsiniz.

Bagan’da unutulmaz bir tatil geçireceğinize eminim. Hele hele konaklamak için tercihiniz bu otel olacaksa unutamayacağınız anılarınıza bir yenisini eklemiş olacaksınız. Burada Uzakdoğu’nun mistik havasını soluyacak, Myanmar’a olan hayranlığınızı ve aşkınızı perçinleyeceksiniz.