Namibya’ya geldiğinizde safari yapmak için gelmeniz gereken ilk park Etosha Ulusal Parkı olacak. Ancak daha gün ağarmadan Etosha’yı görmek ve gün batımından sonra da yaban hayatının içinde olmak istiyorsanız parkın içindeki resortlardan birisinde kalmanız gerekiyor. Benim tavsiye edeceğim resort ise Okaukuejo Resort olacak. Okaukuejo Resort arka bahçesi Etosha Ulusal Parkı’na bakan, 7/24 yaban hayatının içinde yer alan bir otel.

Etosha Ulusal Parkı otel önerisi – Okaukuejo Resort

Eğer Etosha’ya belli saatler içinde günü birlik gelmek size yetmeyecekse parkın içinde konaklamak size doğayla iç içe olabilmek için iyi bir fırsat tanıyacak. Bunun için de 1 kamp alanı ve 5 resort arasında bir seçim yapmanız gerekiyor. İşte bu resortlardan birisi de şimdi anlatacağım Okaukuejo Resort.

Etosha - Okaukuejo Resort

Etosha Ulusal Parkı en iyi otelleri

Okaukuejo Resort, Etosha Ulusal Parkı’nın güneyindeki Anderson Gate’in 17 km uzağında bulunuyor. Kamp 1901 yılında askeri üs olarak kurulmuş. 1963 yılında girişindeki kule eklenmiş. Bu kule otele değişik bir hava katıyor. Tepesinden de nefis bir Etosha manzarası sunuyor.

Okaukuejo Resort

Etosha Ulusal Parkı’nda safari yaparken aracınızla water hole denilen su kaynaklarına gittiğinizden bahsetmiştim. Bütün hayvanlar, özellikle de kurak mevsimde, bu su kaynaklarında toplanıp susuzluklarını gideriyorlar. Bu otelde de işte bu su kaynaklarından birinin bitişiğinde kalacaksınız.

Okaukuejo Resort

Bir yer düşünün ki arka bahçesi bir ulusal parka bakıyor! Bir yer düşünün ki 7/24 yaban hayatının içinde yer alıyor!

Okaukuejo Resort

Evinizin önündeki piknik masanızda yemeğinizi yiyebilir, yaban hayatının sesini dinlerken huzuru yakalayabilirsiniz.

Okaukuejo Resort

Etosha Ulusal Parkı Otelleri – Okaukuejo Resort

Odanız hem konforlu hem sizi rahat ettirecek şekilde dizayn edilmiş olacak.

Okaukuejo Resort

Etosha Ulusal Parkı Otelleri – Okaukuejo Resort

Restorana gittiğinizde zengin açık büfe sabah kahvaltı ve akşam yemeği yiyeceksiniz. Yemeğinizi yedikten sonra da restoranın yanındaki havuzda serinleyebilirsiniz.

Okaukuejo Resort

Burada çok keyif alarak kaldığımızı söyleyebilirim. Sabah gözümüzü açar açmaz kendimizi su kaynağının kenarına attık. Yaban hayatını otelimizden izlemek inanılmaz bir tecrübe olmuştu. Bu çok özel ânı içimize sindirdik. Yetmiyordu ama ya bu ânı hiç yaşamasaydık?

Okaukuejo Resort

Afrika her köşesinde sürprizlerle dolu bir kıta. Yolunuzu buraya bir düşürdünüz mü başka yerleri bir daha gözünüz kolay kolay görmüyor. Buraya gelmişken de doya doya yaşamanız lazım. İşte bu otelde de bunu yaşayacaksınız.