Güney Afrika’nın Cape Town şehrine geldiğinizde şehre yakın bir yerde safari deneyimi yaşamak, heybetli dağları izleyerek huzur bulmak istiyorsanız Aquila Private Game Reserve & Spa beğeneceğiniz bir yer olacaktır. Yarım gün, tüm gün veya konaklamalı gelebileceğiniz Aquila özellikle çocuklu aileler ve sakinlik arayan çiftler tarafından tercih ediliyor.

Burası ünlülerin de tercih ettiği bir otel. Katie Holmes, Paris Hilton, Rihanna gibi ünlüler bu otelde konakladı.

Aquila Private Game Reserve & Spa – Programlar

Aquila Private Game Reserve & Spa, Cape Town’dan 2 saat sürüş mesafesinde yer alıyor. Buranın özel bir helikopter pisti de var. Dilerseniz Hex River Dağları’nın ve üzüm bağlarının üzerinden uçarak da buraya gelebilirsiniz.

Safari

Yarım Günlük Programlar

Yarım gün gelirseniz sabah 7:00-11:45, öğleden sonra 12:00-16:30, gün batımında 15:00-19:00 safari programlarına katılabilirsiniz.

Safari

Safari programlarında bir süre safari yaptıktan sonra açık alanda mola veriliyor. Bu alanda içecekler sunuluyor. Biz buradayken babun istilasına uğradık. Babun içeceğimizi alıp kaçtı.

Hırsız babun

Tüm Günlük Programlar

Tüm gün gelirseniz geleneksel safari, quadbike safari, ata binme, kombo safari programları var.

Aquila Private Game Reserve & Spa – Konaklama

Otelin standart lodge, aile lodge, premier lodge, Karoo cottage, aile cottage, premier cottage oda tipleri var.

Aquila Private Game Reserve & Spa

Premier Lodge

Tranquila Spa

Tranquila Spa tesisinde 1 büyük ısıtmalı kapalı havuz, 1 soğuk kapalı havuz, buhar odası, sauna, manikür-pedikür alanı, 10 masaj odası, 1 çift masaj odası, 1 grup masaj odası ve açık havuz var. Bence otelin en güzel yerlerinden biri bu spa alanı.

Aquila Private Game Reserve & Spa

Tranquila Spa

Tranquila Spa’ya rezervasyonsuz gidilmiyor. Premier Cottage’larda konaklayan misafirler ve 2 gece ve daha uzun süreli konaklama yapan konuklar tesisten ücretsiz faydalanabiliyor.

Aquila Private Game Reserve & Spa

Tranquila Spa

Restoranlar

Aquila Private Game Reserve & Spa’nın iki restoranı var. Birinden günü birlik gelen misafirler, diğerinden konaklamalı gelen misafirler faydalanıyor. Yemekler iki restoranda da aynı ve açık büfe servis ediliyor. Tüm yemek çeşitleri oldukça lezzetli.

Aquila Private Game Reserve & Spa

Konaklamalı misafirlerin faydalandığı restoran

Afrika âşığı bir gezgin olarak Afrika’da yaban hayatı gözlemi yapmaya bayılıyorum. Cape Town‘daki Aquila Private Game Reserve & Spa’ta safari yapmayı ise bir milli parkta safari yapmakla mukayese bile edemem. Çünkü burası bir milli parka nazaran oldukça küçük bir alan. Yine de çok güzel bir doğanın içinde olmak, odanızdan filleri izlemek, huzuru içinize çekmek çok güzel. Burası özellikle de çocuklu aileler için ideal.

Safari

Keşfetmeniz dileğiyle…