Sri Lanka’nın doğu kıyıları yıllarca saklı bir hazine olarak kaldı. Ancak artık herşey değişti ve bu saklı hazinenin içindeki Karpaha Sands Kalkudah da 15 km uzunluğundaki benzersiz bir kumsalda gözlerden uzak, gönüllerde ise taht kuran bir cennet otel olarak yerini aldı.

Kalkudah plajında tek bir resort var, o da burası. Sadece 17 lüks çadırdan oluşuyor. Doğanın içinde lüksü yaşatan otel, adını içinde bulunduğu yemyeşil eski hindistancevizi tarlasından ve el değmemiş geniş araziyi süsleyen eşsiz Palmyra ağaçlarından alıyor.

Karpaha Sands Kalkudah’ın en önemli özelliği ise her odanın mahremiyeti olması. Okyanusa veya bahçeye bakan odaların önünde kendine özel terasları, arkalarında da açık hava duş alanları var.

Karpaha Sands Kalkudah

Karpaha Sands Kalkudah

Sri Lanka’nın doğu kıyıları iç savaş nedeniyle uzun yıllar boyunca turizme kapalıydı. Ancak artık bölge de ülke de çok güvenli. Burası da Tamil kültürüyle modern sanatı birleştirmeyi başaran bir otel. İç ve dış mekânlarda Sri Lankalı ve yabancı sanatçıların heykelleri, tabloları, fotoğrafları dikkat çekiyor.

Karpaha Sands Kalkudah

Sonsuzluk havuzu ise misafirlerinin çıkmak istemeyeceği kadar huzur dolu.

Karpaha Sands Kalkudah

Karpaha Sands Kalkudah’ın bir özelliği de yerel halka destek olması. Çalışanların büyük kısmı yakın köylerden geliyor. Ayrıca köylerde yapılan el üretimi çantalar, şapkalar, kıyafetler otelde satılarak köylere destek sağlanıyor.

Otelde masaj ve Ayurvedik terapi uygulamaları yapılıyor.

Otelin restoranında Sri Lanka lezzetleri, Akdeniz yemekleri ve de tazecik deniz ürünleri tadabilirsiniz.

Otele Resfeber Holidays’in ülke tanıtımı için organize ettiği Sri Lanka turu sırasında geldim. (Sewwandhi Rajapakse (GM) +94 76 436 8000 info@resfeberholidays.com sales@resfeberholidays.com www.resfeberholidays.com). Dilerseniz kendileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Karpaha Sands Kalkudah kaldığım en güzel otellerden biridir. Odasının lüksüyle, plajının güzelliğiyle, yemeklerinin lezzetiyle, personelinin güler yüzlülüğüyle buraya gelip sevmemek zaten mümkün değil ama otel de misafirlerini mutlu edebilmek için elindeki her imkânı seferber ediyor doğrusu.

Konaklamanız dileğiyle…