Victoria Şelaleleri’ni görmek için Zambiya’ya geldiğinizde şelalelere yakın bir bölgede konaklamanız doğru bir tercih olacaktır. Mosi-Oa-Tunya Milli Parkı’nın tam içinde yer alan The Royal Livingstone Victoria Falls Zambia Hotel by Anantara; iki otelden oluşuyor – AVANI Victoria Falls Resort (4 yıldız) ve The Royal Livingstone (5 yıldız). İki otel de oda+kahvaltı hizmet veriyor, öğlen ve akşam yemeklerini ekstra alabiliyorsunuz. İki otel de milli parkın içinde yer alıyor, yürüyerek birinden diğerine gidebiliyorsunuz. AVANI Victoria Falls Resort’tan Victoria Şelaleleri’ne direkt geçiş var. The Royal Livingstone ise Zambezi Nehri’nin kenarındaki konumuyla göz kamaştırıyor, ben de bu yazımda bu otel hakkında bilgiler vereceğim.

Otellerin en önemli özelliği milli parkın içinde yer alıp birbirleri arasında geçişlerinin olması. AVANI’nin çıkış kapısı direkt Victoria Şelaleleri’nin girişinde yer alıyor. Oda numaranızı söyleyerek parka ücretsiz girebiliyorsunuz. The Royal Livingstone ise Zambezi Nehri’nin hemen kıyısında yer alıyor. Buranın nehir kenarındaki restoranında gün batımında unutulmaz bir akşam yemeği yiyebiliyorsunuz.

Otellerin ortalarında yer alan bir alanda salı, perşembe, cumartesi geceleri 18:30-22:00 saatleri arasında düzenlenen boma isimli akşam yemeği, uluslararası mutfak ve Zambiya mutfağı ile harmanlanan bir açık büfe yemek. Bu özel yemek yerel müzik ve danslar eşliğinde yeniyor.

The Royal Livingstone

Otelde özgürce gezinen zebralar görüyorsunuz

The Royal Livingstone – Restoranlar

Otelin ana restoranı The Old Drift Restaurant, à la carte sunuyor.

The Royal Livingstone

The Old Drift Restaurant

Kubu’da Zambezi Nehri’ni izleyerek yemek yiyorsunuz. Müşteri İlişkileri yetkilisi Chola Kasengele yalnız kalmamam için sürekli benimle ilgilendi, akşam yemeğini de benimle birlikte Kubu’da yedi. Bu sıcaklığı unutmam mümkün değil!

The Royal Livingstone

Kubu

Lounge hafif atıştırmalıklar yemek için tercih ediliyor.

Lounge

The Travellers Bar müthiş dekorasyonuyla tam bir buluşma noktası.

The Travellers Bar

Tüm bunlara ilaveten iskelede özel yemek rezervasyonu yapabiliyorsunuz.

The Royal Livingstone

Otelin iskelesinden gün batımını izlemeye doyum olmuyor

The Royal Livingstone – Odalar

Otelin 173 odası var.

Premier Oda

30 m² büyüklüğündeki premier oda 2 yetişkin için tasarlandı. Balkonu veya verandası var.

Premier Oda

Deluxe Oda

30 m² büyüklüğündeki deluxe oda 2 yetişkin için tasarlandı. Balkonu veya verandası var.

Deluxe Köşe Oda

30 m² büyüklüğündeki deluxe köşe oda 2 yetişkin için tasarlandı. Kış bahçesi var.

Livingstone Suit

63 m² büyüklüğündeki Livingstone Suit 2 yetişkin için tasarlandı. Oturma ve yemek odası var.

The Royal Livingstone – Presidential Suit

88 m² büyüklüğündeki presidential suit 2 yetişkin için tasarlandı. Oturma ve yemek odası var. Odalar terasa açılıyor.

Bir gezgin olarak şimdiye dek çok lüks ve güzel otellerde kaldım ama çok azı beni derinden etkiledi. Oysa buradayken enerjim öylesine arttı ki mutluluktan içimden ağlamak geldi. Bir yanda bir su aygırı sesi, diğer yanda bahçede gezinen zebralar, olağanüstü bir gün batımı derken ben bu otele ruhumu teslim ettim…

Burası bambaşka bir âlem. Personeli misafirleriyle oldukça ilgili. Zambiya‘ya geldiğimde eğer tek bir otelde konaklama şansım olacaksa orası bu otel olacaktır.

Konaklamanız dileğiyle….