Eskişehir’e geldiğinizde tarihi Odunpazarı Evleri’nin arasında konaklayacağınız, şehrin içindeyken kendinizi zamanın dışında hissedeceğiniz bir oteli tanıtacağım: UNESCO Dünya Mirası geçici listesinde yer alan Odunpazarı’nda bulunan Abacı Konak Otel, estetikle konforu buluşturan bir otel.

Eskişehir en iyi otelleri

Eskişehir’in en eski yerleşim yeri olan Odunpazarı, UNESCO Dünya Mirası geçici listesinde yer alıyor. Burada bulunan Osmanlı Dönemi’nden kalma tarihi evlere Odunpazarı Evleri deniyor. Otel de işte bu evlerin arasında yer alıyor.

Abacı Konak Otel

Abacı Konak Otel – Odalar

Otelin bünyesinde 11 konak var. Bu konaklar 1921 yılında Yunanlılar tarafından yakılmış. 1923 yılında aslına uygun olarak Bağdağdi Mimari tekniği ile yeniden hayata geçirilmiş.

Abacı Konak Otel

Abacı Grup işletmelerinden biri olan otel 2011 yılında faaliyetine başladı. 5.250 m² lik bir alana inşa edilen 11 konakta 14 suit, 55 standart ve 1 kral dairesi olmak üzere toplam 70 odası var. Bu konakların hepsinde estetik konforla buluşuyor.

Abacı Konak Otel

Abacı Konak Otel – Restoranlar

Otelin 3 restoranı var:

  • Cumba Restaurant

80 kişi kapasiteli restoran otelin bahçesinde hizmet veriyor. Etrafı camla çevrili olduğu için kendinizi bahçenin tam içinde hissedeceğiniz yerde yemeğinizi keyifle yiyeceğinize eminim.

Cumba Restaurant

Cumba Restaurant

  • Avlu Restaurant

Otantik bir ortamda zengin açık büfe kahvaltı, küçük öğle kaçamakları, canlı müzik eşliğinde leziz bir akşam yemeği için burası ideal.

Abacı Konak Otel

Avlu Restaurant

  • Sofa Restaurant

İş, düğün, davet ve daha birçok toplu yemek organizasyonlarına imkân sağlayan restoran 120 davetli kapasitesi ile hizmet veriyor.

Sofa Restaurant

Abacı Konak Otel – Özel bir konaklama

Eskişehir’e geldiğinizde şehrin içinde ama zamanın dışında olacağınız, 11 tarihi konak ile süslenen bu tarihi otel mutlaka uğramanız gereken bir yer. Otelde konaklamasanız bile yemek yemek için gelmenizi ya da en azından bahçesinde bir kahve içmenizi öneririm.

Keşfetmeniz dileğiyle…