Kıbrıs’ta Lapta’ya geldiğinizde eğer sakinlik, huzur arıyor ve doğayla baş başa kalmanın dayanılmaz cazibesini hissetmek istiyorsanız size bir butik otel önereceğim: Beşparmak Dağları’nın eteklerindeki Lapida Hotel, Kıbrıs sarı taşından inşa edilmiş, otantik Kıbrıs yaşamını hissedebileceğiniz, yöresel yemekleri tadabileceğiniz bir butik otel.

Lapida Hotel

Şömine başı oldukça keyifli. Arkasında da bar alanı var.

Kıbrıs’ı sadece kumar cenneti zannedenler ne kadar yanılıyor! Halbuki adanın doğası o kadar güzel, yürüyüş parkurları ve tarihi yerleri o kadar fazla ki! Aslında bizim ülkemizden buraya çok fazla insan sadece kumar oynamaya ya da deniz-kum-güneş üçlüsünü yaşamaya geliyor ama İngilizler tatile geldiğinde adanın çok farklı bir yönünü keşfediyorlar. İşte Lapida Hotel de doğayla baş başa kalmak isteyenler için ideal bir yer. Kuş cıvıltıları ve portakal çiçeği kokularıyla süslenen bahçesi size huzurun kapılarını açıyor. Bu bahçede yaz sıcaklarında havuzda serinleyebilir, çimlerin üzerinde yoga yapabilirsiniz.

Lapida Hotel

Otelin oldukça keyifli bir havuzu var. Yaz aylarında yüzebilir, diğer mevsimlerde keyifle soluklanabilirsiniz.

Lapta butik otel önerisi – Lapida Hotel

Otelin güzel olan yerleri sadece dış mekânları değil elbette. Lobide şömine karşısında kitabınızı okurken kahvenizi yudumlamanın keyfine doyamayacaksınız.

Lapida Hotel

Otelin lobi bölgesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz

30 odalı otelin her odasında TV var. Hoş ben böyle bir yerde TV’ye hiç ihtiyaç duymam ama bu imkânın olması da güzel tabii.

Otelin lobi bölgesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz

Şömine karşısında yiyeceğiniz akşam yemeğiniz sırasında mezelerin tadına bakabilir, anne yemeklerinin lezzetine hayran kalabilirsiniz.

Lapida Hotel’de şömine başında yemek yemenin tadına doyum olmuyor

Burada kalırken kendimi âdeta hayatın yavaş akışına kaptırmış gibiydim. Bu vesileyle de beni otelinde misafir eden KTOB başkanı Fethi Özboğaç’a çok teşekkür ediyorum. Bu aile işletmesinde beni de ailenin bir ferdi gibi ağırladılar. Güzel kalpli anne ve teyze de hem içten tavırlarıyla hem de nefis yemekleriyle bana annemi aratmadı.

Lapida Hotel’de geçireceğiniz 1 gün size yılların yorgunluğunu unutturacak kadar iyi gelecek. Gittiğinizde buraya benden selam söyleyin. E tabii birazcık da yüklendiğiniz enerjiden bana gönderin :-) .