Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts, Bodrum’un en iyi otelleri arasında yer alıyor. Lüks yaşam tarzı sunan bu otel, modern odaları ile de dikkat çekiyor. Torba’da bulunan Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts (ex. Nikki Beach Resort & Spa Bodrum), seviyesi oldukça yüksek bir eğlenceyi lüks konaklamayla harmanlayan, dünyanın en ünlü plaj ve otel zincirlerinden birisi. Lüks ve kalitenin yanında güler yüzlü ve her daim sizi mutlu etmek için içtenlikte çaba gösteren personeli ise bence buranın farkını yaratan en önemli özelliği.

Nikki Beach Resort & Spa Bodrum markası ile tanınan otel, Hilton tarafından devralındı ve Temmuz 2020’den itibaren lüks markası LXR Hotels & Resorts altında yer almaya başladı.

Öncelikle Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts’un eski markası Nikki Beach’in doğuş hikâyesini anlatayım:

Nikki Beach markası nasıl doğdu?

Jack Penrod ve eşi 1998 yılında genç kızları Nicole’ü bir trafik kazasında kaybetmişler. Kızlarının ardından yaşadıkları üzüntü, bir anlamda Nikki Beach fikrinin doğmasının başlangıcı olmuş.

Hayata küsmek yerine Nicole’ün takma ismi olan Nikki adında eğlencesi bol bir plaj açmaya karar vermişler ve Miami’deki evlerinin plajında ilk mekânlarını açmışlar. Hayat amaçları, çocuklarının yaşıtı birçok genci eğlendirerek Nicole’ün ruhunu yaşatmak olmuş.

Her sabah hayatı kutlamak için uyan ve bunu etrafına aşıla! mottosuyla temellerini attıkları bu plaj konsepti, kısa sürede dünya çapında benimsenen bir felsefeye dönüşmüş.

Birbiri ardına kulüpler açmaya başladılar. Miami, Saint Tropez, Saint Barth, Marbella, Koh Samui, Mallorca, Ibiza, Monte Carlo, Dubai, Bodrum, Versilia, Barbados, Costa Smeralda’daki plajların ardından eğlenceye bir de konaklama eklemeye karar verdiler. Tayland Koh Samui’de, Yunanistan Porto Heli’de, BAE Dubai’de, Türkiye Bodrum’da ve Yunanistan Santorini’de oteller açtılar.

Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts – Kahvaltı

Müzik, yemek, eğlence, moda, film ve sanat unsurlarını tek bir çatı altında toplayan otelde bizim günümüz açık büfe kahvaltı ile başladı. Oldukça zengin olan açık büfe kahvaltıda neler yoktu ki… Somon fümeden kocaman petek ballara kadar insanın gözünü de midesini de doyuran kahvaltı havuz kenarından görülen deniz manzarasıyla birleşmiş, bizi ilk andan itibaren buraya hayran bırakmıştı.

Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts

Plaj

Kahvaltıdan sonra üzerimize çöken rehaveti atabilmek için tek şansımız vardı: Otelin plajına gitmek. Biz de karnımızı doyurup kahvelerimizi içtikten sonra kendimizi plaja attık. İncecik kumların ötesindeki maviliğe de imrenerek öylece baktık kaldık.

Odalar / villalar

Daha sonra sıra otelin villalarını görmeye gelmişti. Özel havuzlu villalarda konakladığımızı hayal edip durduk. Bu nasıl bir güzellikti? Lüksün doğayla birleşimi nasıl bu kadar etkileyici olabiliyordu?

Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts

Gym

Ardından, Şimdi artık spor saati, diyerek Tone Gym’e geldik ve Gökhan Hoca ile ısınma hareketleri yaptık. Isınma hareketlerinden sonra da The Club Fitness’ın hocasından boks öğrendik. Meğer içimizde nasıl da bir boks merakı varmış. Hayret doğrusu :-) .

Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts

Boksör Yaprak…

Spor yaptık, enerji hak ettik, dediğimiz anda bir baktık ki harika bir sofra bizi bekliyor. Gazpacho (soğuk domates) çorbası, sebze ve meyve tabakları ve enerji içecekleri… Hepsi de yapılan sporun üstüne bizi mutlu edecek şeylerdi…

Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts

Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts – Spa

Üzerine Spa’da masajımızı yaptırmak da çok rahatlatıcı oldu. Sağlıklı hayat, spor ve üzerine sağlıklı beslenme derken artık  biraz dinlenmeyi hak etmemiş miydik?

Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts – Havuz

Havuz başında, Gel keyfim gel, demenin tam zamanı.

Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts

Havuz kenarının tek güzelliği güneşlenmek değildi elbette. Sırf Suay Doğanay’dan dinlediğimiz keman için bile ben buraya gelirdim.

Çok keyifli bir günün ardından istemeden de olsa buradan ayrıldık. Bodrum’daki keşiflerimize bir yenisini ekleyip nefis bir plaj ve otelle tanışmıştık.

Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts’a her fırsatta tekrar gideceğim. Otelinde kalmaya gerek olmadan plajından gün içinde faydalanılabilecek bu kaliteli resortta belki sizlerle de karşılaşırız. Ne dersiniz?