Kastamonu’ya geldiğinizde tarihi dokuyla günümüzün modernliğini hissederek konaklayacağınız, şehrin içindeyken kendinizi Osmanlı havası alırken hissedeceğiniz bir oteli tanıtacağım. Uğurlu Konakları otel kompleksi toplam 1,5 dönüm bahçe içinde yer alan 2 adet geleneksel Kastamonu evinden oluşuyor.

Kastamonu otelleri – Uğurlu Konakları

1850-1860 yılları arasında yapıldığı tahmin edilen evler, sahipleri tarafından 2003 yılında Kastamonu Kalkınma Vakfı’na (KKV), 2005 yılında da KKV tarafından İstanbullu turizmci ve sanat tarihçisi Gülsen Kırbaş’a satıldı. Restore edilen konaklar günümüzde otel olarak hizmet veriyor.

Uğurlu Konakları

Kastamonu Otel Önerisi

Kastamonu‘daki otele biraz daha yakından bakalım.

Uğurlu Konakları – Odalar

Burası 20 adet standart oda, 4 adet özel oda ve 1 adet engelli odasıyla hizmet veriyor. Standart odalar ortalama 14-18 m² büyüklükte. Bütün odalarda LCD televizyon var.

Restoran

Otelde sunulan açık büfe kahvaltı oldukça zengin. Akşam yemeği için de alakart menüden tercih yapabilir, yemeğinizi yerken canlı müzik dinleyebilirsiniz.

Uğurlu Konakları

Ödüller

Burası ödüller alan bir otel. Ödülere gelince:

  • 2013 yılı Küçük Oteller Sitesi – Türkiye’nin en güzel küçük oteli.
  • 2016 yılı Uzakrota – Türkiye’nin 2. en iyi butik oteli.
  • 2017 yılı Hürriyet Gazetesi – Türkiye’nin en iyi 10 butik oteli.
  • 2018 yılı Tripadvisor’un özel Şeref Tribünü’ne layık görüldü. Bu ödül 5 yıl üstüste Tripadvisor Mükemmellik Ödülü’nü aldığı için verildi.

Uğurlu Konakları

Özel bir konaklama mekânı

Konakta kalırken titizliği hissedeceksiniz. Odalara galoş giymeden çıkılmıyor. Tarihi yapının da böylelikle korunması hedefleniyor.

Uğurlu Konakları

Otelden 10 dakika yürüyerek şehir merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’na ulaşabilirsiniz. Yani ister otelde şömine başında dinlenebilir, ister şehir hayatının içine akabilirsiniz. Tercih sizin.

Uğurlu Konakları

Kastamonu’ya geldiğinizde tarihin soluğunu hissederek günümüzün modernliğini yaşamak istiyorsanız, burası iyi bir tercih olacaktır.