Olağanüstü güzel doğası ile insanı büyüleyen bir bölge Kapadokya. Bu özel bölgeye gelmişken de hakkını vererek bazı deneyimleri yaşamak gerek. Bir kaya otelde kalmak gibi. Bölgede kuşkusuz çok sayıda mağara otel var ama ben özel tasarımlı bir butik kaya oteli tanıtmak istiyorum: Millstone Cave Suites.

Kapadokya otel önerisi – Millstone Cave Suites

Kapadokya bölgesinin Uçhisar kısmında yer alan Millstone Cave Suites, Göreme, Kızıl Vadi ve Güvercinlik Vadisi’nin nefes kesen manzarasını ziyaretçilerine sunan bir otel. Bu manzaraya kaldığımız 4 gün boyunca doyamadığım için ben artık otelin sayfasından bu manzarayı ara ara canlı izliyorum. Yalnız uyarayım. Bu manzara insana bağımlılık yapan cinsinden.

kapadokya

Millstone’da gün doğumunda uyanıp âdeta dans edercesine süzülen balonları izlemek de mümkün. Güneşin doğuşu balonların Uçhisar’ın eteklerindeki dansıyla birleşince insana ömür boyu unutamayacağı görüntüleri sunuyor.

Otelin mağara ve taş odaları ferah ve geniş tasarlanmış. Özel olarak Endonezya’da tik ağacından üretilen özel mobilyaları da göz alıcı bir estetiğe sahip. Odalarda ve otelin her köşesinde bulunan ince detaylar oteli bir dizayn mağara otel olarak ön plana çıkarıyor.

Millstone-Cave-Suites

Peki sadece bunlar mı Millstone’u özel kılan? Millocal Restaurant’ın payı da büyük elbette. Millocal Restaurant, Kapadokya restoranları içinde en özellerinden birisi sayılabilir. Taş fırında hazırlanan yöresel yemekleri otelin bünyesinde sunan restoran, leziz yemekleri tatmak için Kapadokya’da doğru adres. Serpme kahvaltının zenginliği ve akşam denediğimiz testi kebabının da lezzeti hafızalara kazınacak boyutta.

Millstone-Cave-Suites-kahvalti
Millstone-Cave-Suites-sarap
Millstone-Cave-Suites-aksam-yemegi

Sadece yemekler mi lezzetli peki? Çay-kahve molası bile ayrı bir keyif Millstone’da. Mesela ibrikleme kahve Japonya’dan getirilen özel seramik kupalar ve ibriklerle servis yapılıyor. Şekerliğin bile özel bir anlamı var: Seramik şekerlikteki kedi figürünün Japon kültüründe uğur getirdiğine inanılıyor.

Uçhisar’ın etkileyici manzarasında nefis kahve kokusunu duyarak yudumlamak gerçekten bi’ başka :-) . Ben filtre kahvenin Millstone Cave Suites versiyonunun denenmesini kesinlikle öneriyorum. Hani kahve içmem diyenlerdenseniz de mutlaka özel karışımlı Millstone bitki çaylarını deneyin derim. Ben denedim ve pek beğendim :-) .

Millstone-Cave-Suites-ibrikleme-kahve

Huzura ermek, Kapadokya’nın büyüsünü yaşamak, özel bir mekânda özel anılar biriktirmek için Millstone’a gelmelisiniz. Sevgili Alper ve personelinin güler yüzü size kendinizi evinizde hissettirecek.

Millstone-Cave-Suites-manzara

Keşfetmeniz dileğiyle…