Umman Sultanlığı’na geldiğinizde başkent Maskat’a hem yakın olmak hem de şehrin kalabalığından uzak kalmak istiyorsanız, Umman Körfezi’nin kalbindeki Al Batinah bölgesinde yer alan Barcelo Musannah Resort iyi bir tercih olacaktır. Dinlenme tatili isteyenler, çocuklu aileler, dalgıçlar, şnorkelle Umman Körfezini’ni keşfetmek isteyenler için burası oldukça iyi bir konaklama tesisi. Eğer benim gibi bir su altı tutkunuysanız, otelin hemen yanınındaki dalış kulübü SEAOMAN’ın teknesiyle Umman’ın su altını da keşfedebiliyorsunuz.

Barcelo Musannah Resort

İstanbul’dan başkent Maskat’a direkt uçuşlar 5 saat sürüyor. 1993 yılından beri hizmet veren ülkenin bayrak taşıyıcı havayolu Oman Air, genç filosuyla ana üssü Maskat Uluslararası Havalimanı olmak üzere hem Umman’a hem de 25 ülkede 44 uluslararası destinasyona uçuşlar düzenliyor.

Ben de Oman Air davetiyle Umman’a gittim. Oman Air sayesinde Maskat‘ı hem kültürel olarak hem de Maskat dalış tecrübesi yaşayarak keşfettim. Umman misafirperverliğini de yoğun olarak hissettim. Orta Doğu’nun bu kendine has ülkesi, beni tüm sıcaklığıyla karşıladı. Umman’ı her zaman güzel anılarla hatırlayacağım.

Oman Air

Barcelo Musannah Resort’un da yaptığım Umman turu için çok katkısı oldu. Yoğun seyahat tempom arasında burada hem dinlendim hem leziz yemekler yedim hem de şahane dalışlar yaptım.

Barcelo Musannah Resort

Resepsiyon

Barcelo Musannah Resort

Barcelo Musannah Resort’un 234 odası, 74 lüks dairesi, Umman Körfezi’ne bakan 4 havuzu ve çocuk havuzu var. Özel plajında güneşlenmek, berrak suların keyfini çıkarmak için 10 kabana bulunuyor.

Balkonlu Superior Oda’dan manzara

Otelde oda+kahvaltı veya herşey dâhil paket satın alınabiliyor. Restoranları içinde dünya mutfağının en iyilerini tadabileceğiniz Mydan Restaurant, Azure Restaurant, deniz manzarası eşliğinde kokteyl içilebilecek Compass Bar, serinletici içeceklerin tadını çıkarmak için Pool Bar, dinlenmek için The Deck Bar & Lounge sayılabilir.

Barcelo Musannah Resort

Havuz

Zayna Spa ve Sağlık Fitness Kulübü; 10 bakım odası, spa, sauna içeriyor.

Barcelo Musannah Resort – Odalar

Balkonlu Deluxe odaların Hajar Dağları manzarası var. 3 yetişkin, 2 çocuk konaklayabiliyor.

Balkonlu Superior odaların Umman Körfezi manzarası var. 3 yetişkin, 2 çocuk konaklayabiliyor.

Balkonlu Superior Oda

Balkonlu Studio odaların Umman Körfezi manzarası var. 3 yetişkin, 2 çocuk konaklayabiliyor.

Balkonlu Junior Suite odaların oturma odası, Hajar Dağları manzarası var. 3 yetişkin, 2 çocuk konaklayabiliyor.

Balkonlu Executive Suite odaların oturma odası, Umman Körfezi manzarası var. 3 yetişkin, 2 çocuk konaklayabiliyor.

Balkonlu 1 Oda Apartman Dairesi odaların oturma odası, Umman Körfezi manzarası var. 3 yetişkin, 2 çocuk konaklayabiliyor.

Balkonlu Royal Suite odaların oturma odası, 2 odası, Umman Körfezi manzarası var. 4 yetişkin, 5 çocuk konaklayabiliyor.

Barcelo Musannah Resort – Restoranlar

Otelin 2 restoranı var. Mydan Restaurant’ta uluslararası ve Akdeniz mutfağı lezzetlerini tadabilirsiniz. Azure Restaurant’da Akdeniz mutfağı ve deniz ürünleri tadabilirsiniz.

İtalyan restoran

İtalyan restoran

İçecekler için Al Mina Café, Al Mina Terrace, Compass Bar, Pool Bar, The Deck Bar & Lounge arasında tercih yapabilirsiniz.

The Deck Bar & Lounge

Oman Air davetiyle geldiğim Umman beni güzelliklerle ağırladı. Barcelo Musannah Resort da Umman turu aklıma geldiğimde misafirperverliğiyle hatırlayacağım bir otel oldu.

Konaklamanız dileğiyle…