Victoria Şelaleleri’ni görmek için Zambiya’ya geldiğinizde şelalelere yakın bir bölgede konaklamanız doğru bir tercih olacaktır. Mosi-Oa-Tunya Milli Parkı’nın tam içinde yer alan The Royal Livingstone Victoria Falls Zambia Hotel by Anantara; iki otelden oluşuyor – AVANI Victoria Falls Resort (4 yıldız) ve The Royal Livingstone (5 yıldız). İki otel de oda+kahvaltı hizmet veriyor, öğlen ve akşam yemeklerini ekstra alabiliyorsunuz. İki otel de milli parkın içinde yer alıyor, yürüyerek birinden diğerine gidebiliyorsunuz. AVANI Victoria Falls Resort’tan Victoria Şelaleleri’ne direkt geçiş var. The Royal Livingstone ise Zambezi Nehri’nin kenarındaki konumuyla göz kamaştırıyor. Bu yazımda ise AVANI Victoria Falls Resort hakkında bilgiler vereceğim.

Otellerin en önemli özelliği milli parkın içinde yer alıp birbirleri arasında geçişlerinin olması. AVANI’nin çıkış kapısı direkt Victoria Şelaleleri’nin girişinde yer alıyor. Oda numaranızı söyleyerek parka ücretsiz girebiliyorsunuz. The Royal Livingstone ise Zambezi Nehri’nin hemen kıyısında yer alıyor. Buranın nehir kenarındaki restoranında gün batımında unutulmaz bir akşam yemeği yiyebiliyorsunuz.

AVANI’de arkadaşlarla

Otellerin ortalarında yer alan bir alanda salı, perşembe, cumartesi geceleri 18:30-22:00 saatleri arasında düzenlenen boma isimli akşam yemeği, uluslararası mutfak ve Zambiya mutfağı ile harmanlanan bir açık büfe yemek. Bu özel yemek yerel müzik ve danslar eşliğinde yeniyor. Buranın kültürünü yaşamak istiyorsanız bu ortamda hazırlanan böylesine özel bir yemeği kaçırmamalısınız.

AVANI Victoria Falls Resort

Boma

AVANI – Restoranlar

Shungu Pool Terrace atıştırmalıklar sunuyor.

AVANI

Shungu Pool Terrace

The Theatre Of Food otelin ana restoranı. Sabah açık büfe kahvaltı burada sunuluyor.

The Theatre Of Food

AVANI – Odalar

Otelin 212 odası var.

Otelin bahçesinde zebralar geziniyor

Standart Oda

24 m² büyüklüğündeki standart oda 2 yetişkin için tasarlandı.

AVANI

AVANI – Standart Oda

Bahçe Odası

24 m² büyüklüğündeki bahçe odası 2 yetişkin için tasarlandı.

Aile Odası

24 m² büyüklüğündeki aile odası 2 yetişkin+2 çocuk için tasarlandı.

Superior Oda

24 m² büyüklüğündeki standart oda 2 yetişkin için tasarlandı.

Suit Oda

69 m² büyüklüğündeki suit 2 yetişkin için tasarlandı.

AVANI bölgedeki en iyi otellerden biri. Victoria Falls‘u Zambiya tarafından ziyaret ettiğinizde bu otelde konaklamanızı öneririm.

AVANI

Shungu Pool Terrace

Konaklamanız dileğiyle…