Mövenpick Hotel & Thermal Spa Bursa hizmet kalitesi ile Bursa şehir merkezindeki en yeni ve en lüks otel. Doğa ve şehir manzarası ile misafirlerini selamlayan otelde Bursa’daki başka herhangi bir otelde bulamayacağınız İtalyan mutfağının lezzetlerini tadabiliyor, Mövenpick ailesinin tek termal oteli olmasının avantajlarından faydalanıyorsunuz.

Mövenpick Hotel & Thermal Spa Bursa

Lobi

Kültür Parkı’nın yanı başında yer alan otel, üst sınıf bir otel. 2017 yılında açılan otelin toplantı salonları, restoranları ve barları var. Otelin bence en önemli özelliklerinden biri de misafirlerini Bursa’nın şifalı termal sularıyla buluşturduğu kapalı havuzu.

Mövenpick Hotel & Thermal Spa Bursa

Termal su; termomineral kalitesi ve silikon içeriği nedeniyle dejeneratif eklem hastalıkları (osteoartritler), inflomatory romatizmal hastalıklar (romatoiad artrit,ankilozan spondilit), yumuşak doku romatizması (fibromiyalji), kronik bel, boyun ve omuz ağrısı, ortopedik cerrahi ve kırık sonrası dönem, nevralji (siyatalaji,brakiyalji), inme gibi romatizmal hastalıklarda kullanılabiliyor. Ayrıca silikon içeriğinden dolayı sedef hastalığı, egzama (atopik dermatit), akne (akne vulgaris) gibi bazı cilt hastalıklarında kullanılabiliyor.

Mövenpick Hotel & Thermal Spa Bursa – Spa

Otelin Healty Life Wellness ve Spa Merkezi’nde spa, fitness, termal Türk hamamı ve termal kapalı havuz bulunuyor.

Spa – Resepsiyon

Spa bölümünde masaj hizmetleri var.

Mövenpick Hotel & Thermal Spa Bursa

Masaj Odası

Termal Türk hamamında şifa bulabiliyorsunuz.

Türk Hamamı

Termal havuzda su sıcaklığı ve dış mekân sıcaklığı 39-40 °C. Jakuzi kısmında masaj yapıp bir yandan da vücudunuzdaki toksinleri atabiliyorsunuz. Otelin en beğendiğim kısmı da bu havuz oldu. Daha önce hiç termal otelde kalmamıştım ama bu otelde havuzdan dayanabildiğim kadar faydalandım. Dayanabildiğim kadar diyorum çünkü ısı çok yüksek olunca havuzda uzun süre kalmak mümkün olmuyor. 15-20 dakika kadar havuzda kalıp odama çıkıp dinlendim, sonra tekrar havuza inip 15-20 dakika kadar daha kaldım. Otele annemle gelmiştim, o da aynı şekilde havuzdan faydalandı. 2 günün sonunda annemin sürekli çektiği ağrıları hafifledi, hareket ettiremediği kolunu kaldırmaya başladı. Otelin havuzu anneme de bana da şifa verdi.

Termal Havuz

Mövenpick Hotel & Thermal Spa Bursa – Restoranlar

Otelin ana restoranında açık büfe kahvaltı servis ediliyor. Hem otelde kalan misafirler hem de dışarıdan gelen konuklar buradan faydalanabiliyor.

Mövenpick Hotel & Thermal Spa Bursa

Açık büfe kahvaltı

Bar kısmından hem otelde kalan hem de dışarıdan gelen konuklar faydalanabiliyor.

Bar

Çatı katındaki Olympos Bar, Bursa’nın en iyi panoramik manzarası ile birlikte servis ve konfor sunmak üzere tasarlandı.

Olympos Bar

Da Vittorio Ristorante Italiano oldukça şık bir İtalyan restoranı. Lezzetleri İtalya’daki üst sınıf restoranlarla yarışıyor.

Da Vittorio Ristorante Italiano

Mövenpick Hotel & Thermal Spa Bursa – Odalar

Otelin değişik türde toplam 136 odası var.

Klasik Oda

35 m² büyüklüğündeki Klasik Odalar, modern ve şık tarzıyla Mövenpick imzasını taşıyor. Odaların king yatak ve 2 tek kişilik yataklı olanları var.

Klasik Oda

Superior Oda

35 m² büyüklüğündeki Superior Odalar yerden tavana kadar uzanan pencerelerinden muhteşem bir panoramik Bursa manzarası sunuyor. Odaların king yatak ve 2 tek kişilik yataklı olanları var.

Superior Oda

Premium Oda

40 m² büyüklüğündeki Premium Odalar, yerden tavana kadar uzanan pencerelerinden muhteşem bir panoramik Bursa manzarası sunuyor.

Premium Oda

Junior Suit Oda

50 m² büyüklüğündeki Junior Suit Odalar’ın geniş yatakları ve oturma odaları var. Bazı odaların balkonları bulunuyor.

Junior Suit Oda

Suit Oda

80 m² büyüklüğündeki Suit Odalar’ın ayrı yatak odası ve oturma odası var. Ailelerin konaklaması için ideal olan bir bağlantılı oda seçeneği de bulunuyor.

Suit Oda

Presidential Suit Oda

170 m² büyüklüğündeki Presidential Suit, şık dekoruyla lüks rezidans ve konforun özel konuklara yakışır bir seviyeye ulaştığı bir yaşam alanı sunuyor.

Presidential Suit Oda

Burası hem lüksü hem konforu yaşatan, güler yüzlü ve profesyonel ekibiyle misafirlerini evinde hissettiren bir otel. Burayı termal havuzunun verdiği şifasıyla, zengin açık büfe kahvaltısıyla, leziz yemekleriyle, fazlasıyla ilgili olan elemanlarıyla hep hayranlıkla hatırlayacağım. Her yer insanla güzel ve bu otelin insanları da çok güzel! Bursa‘ya her geldiğimde mutlaka burada kalacağım.

Mövenpick Hotel & Thermal Spa Bursa

Otel Küçük Dünya’yı nezaketle karşıladı

Konaklamanız dileğiyle…