Ülkemizin en güzel yerlerinden biri olan Ölüdeniz’e gelmeyi düşünüyorsanız size herşey dahil otel Turquoise Hotel Ölüdeniz’i önereceğim. Burasu hem parlayan güneşin altında dinlenebileceğiniz hem eğlenceyi yaşayabileceğiniz hem de aile tatili yapabileceğiniz bir otel.

Ölüdeniz Otel Önerisi

Turquoise Hotel Ölüdeniz çiftler ve aileler için mükemmel bir tercih. İkişer katlı bloklardan oluşuyor. Blok çevrelerinde son derece bakımlı ve yemyeşil çimenleri olan bir bahçesi var.

Turquoise-Hotel-oludeniz

Tesisin içinde muz, nar, incir, avokado, papaya gibi onlarca çeşit ağaç, bitki ve çiçek var. Konaklama üniteleri pembe ve beyaz begonvil sarmaşıkları ve zakkum ağaçları ile sarılmış durumda. Kuş cıvıltıları da bu güzel görüntüyü sarıp sarmalıyor.

Turquoise Hotel – Odalar, Restoranlar, Animasyon

Otelin 3 suit, 36 aile, 15 çatı ve 82 standart olmak üzere toplam 136 odası var.

Turquoise-Hotel-oludeniz

Standart oda

Otelin Ana Restaurant’ında misafirlere oldukça zengin bir açık büfe sunuluyor. Çok fazla açık büfe sevmiyor olmama rağmen buranın yemeklerini oldukça başarılı buldum.

Havuz başı ve geniş çim alanında mangal partileri yapılıyor.

Turquoise Hotel’de mangal başı

Eğer açık büfe ve mangal partileri size yeterli gelmezse Terrace A la carte Restaurant’ına ufak bir ücret karşılığında rezervasyon yaptırıp yemek yiyebilirsiniz.

Peki ya eğlenceye ne demeli? Otelin animasyonları oldukça güzel. Özellikle profesyonel Venezuellalı dans grubunun gösterilerini kaçırmamalısınız. Çoğu otelde bu kadar kaliteli dansçı görmediğimi söyleyebilirim. Gerçekten çok iyilerdi. Hem Latin danslarında, hem tangoda oldukça başarılılardı.

Turquoise Hotel’de animasyon

Genelde tercihim çoğu zaman herşey dahil oteller olmaz. Çünkü sadece otelde kalıp dışarı çıkmama fikrini çok sevmem. Ancak burada konaklarken hem tesisin imkânlarından faydalandım hem de Ölüdeniz’in gece hayatını yaşadım. Çünkü burası çarşıya yürüme mesafesinde. Tüm gün otelde kalmanıza gerek yok. Bence otel tercihinde lokasyon önemli bir etken olmalı.

Benim için Fethiye demek Ölüdeniz demektir. Eğer Ölüdeniz’de tercihiniz herşey dahil bir otelde kalmaksa Turquoise Hotel’i değerlendirmenizi öneririm. Burada otelin sunduğu olanakların yanında Ölüdeniz’in sunduğu doğal güzellikler ve hareketli hayat da elinizin altında olacak. Dilerseniz otelinizde kalacak, dilerseniz kendinizi Babadağ’dan yamaç paraşütü ile Ölüdeniz’e atacak, dilerseniz renkli sokaklarda salına salına gezebileceksiniz.