Ülkemizin cennet köşelerinden biri olan Bodrum, tatile gelenlere deniz-kum-güneş üçlemesi ve eğlencenin kapılarını aralayan bir belde. Bu yazımda merkeze yakın konumu ve nefis manzarası ile beğenimi kazanan herşey dâhil Bodrum View Resort & Spa’dan bahsedeceğim. Değirmenburnu olarak bilinen Gümbet Yel Değirmenleri’nin hemen altında, Bardakçı ile Haremtan Koyları arasında bulunan Bodrum View Resort & Spa; Bodrum Kalesi ve Kos Adası manzaralı muhteşem bir konuma sahip bir otel.

Bodrum View Resort

Bodrum otel önerisi – Bodrum View Resort & Spa

Covid-19 pandemi günlerinde hepimiz otellere gitmekten korkar olduk. Blogger ve fotoğrafçı arkadaşlarımdan oluşan bir grupla bizzat koronavirüs önlemlerinin alındığı Bodrum View Resort & Spa’yı deneyimlemek üzere yola çıktık. Hoş yola çıktık diyorum ama ben zaten Bodrum’da yaşıyorum. Onlar yola çıktı, ben otelde grupla buluştum demek daha doğru olacak. Gördüğüm şu ki Bodrum View Resort & Spa korona önlemlerini gayet başarılı uyguluyor. Hatta ciddi olarak maddi külfeti üstlenmiş durumdalar. Ancak yapacak bir şey yok. Sağlık ve güvenlik her şeyden önce geliyor. Her yerde dezenfektan var. Personel maskesini asla çıkarmıyor. Açık büfe paravan ile çevrili. Siz seçiyorsunuz, bir personel paravan arkasından servis yapıyor. Havuz ve plaj kenarındaki şezlong kılıfları her gün yüksek ısıda yıkanıyor. Burada tüm mesele sizin kendi kişisel hijyeninize dikkat etmeniz, maskenizi takmanız, sosyal mesafenizi korumanız. Nasıl, biz Geziyorum Öyleyse Varım blog yazarı arkadaşım Sema ile buna dikkat etmiş miyiz sizce? :-)

Bodrum Bay Resort Ana Restaurant

Geziyorum Öyleyse Varım blog yazarı arkadaşım Sema ile Ana Restaurant’tayız

Bodrum‘a geldiğinizde beklentiniz merkeze yürüyerek inebileceğiniz herşey dâhil bir otelde konaklamaksa, Bodrum View Resort & Spa tam size göre. Ancak küçük ve lüks bir otelde kalmayı, çocuklarınızın kumsalda oynamasını tercih ediyorsanız, buranın size uygun olmadığını da söylemeliyim. Bu otel daha çok hayatın içinde olmayı tercih edenler, iskeleden turkuaz rengi sulara atlamayı sevenler, “yokuş beni bozmaz, neticede manzaram şekil” diyebilenlerin oteli. Ayrıca yokuş da gözünüzü korkutmasın, neticede otelde bir füniküler var. 1 dakika bile sürmeyen yolculuk, ayaklarınıza kolaylık sağlamakta birebir.

Bodrum Bay Resort

Odalar

Bodrum View Resort & Spa’nın 3 tip odası var:

  • Otel Odaları (Ana Bina). Ana binada bulunan ve yaklaşık 22 m² genişlikte, 3 kişinin rahatlıkla konaklayabileceği iki ayrı tek kişilik veya tek büyük yataklı odalar. Odalarda split klima, televizyon, minibar, kasa var.
  • Kulüp Odaları. Ana binadan ayrı 2 veya 3 katlı bloklardan oluşan plaj, havuz ve restoran gibi genel kullanım alanlarına yakın konumda ortalama 18 m² genişlikte maksimum 3 kişinin konaklayabileceği odalar. Odalarda split klima, televizyon, minibar, kasa var.
  • Ekonomik Odalar. Ekonomik odalar minimum 16 m² genişliğinde maksimum 2 kişinin konaklayabileceği küçük ve balkonsuz odalar. Havuz, plaj gibi genel kullanım alanlarına, özellikle restoran bölgesine çok yakın konumdalar. Odalarda split klima, minibar, kasa var.

Restoranlar

Otelin 6 çeşit restoranı var.

Bodrum Bay Resort

Bodrum View Resort & Spa – Lobi

  • Ana Restaurant. Türk ve Dünya mutfağının seçkin lezzetlerini açık büfede tadabilirsiniz.

Bodrum View Resort & Spa – Ana Restaurant

  • A la Carte Restaurant. Balık, tavuk ve kırmızı et seçimli yemek listesinden oluşan 50 kişi kapasiteli a la carte restorana gitmek için önceden rezervasyon yapılması gerekiyor. 4 gece ve üzeri konaklama yapan misafirler A la Carte Restaurant’dan 1 kez ücretsiz yararlanabiliyor. İçecekler ekstra ücretli. 1 Mayıs-1 Ekim tarihleri arasında haftanın 6 günü 19:30-21:30 saatleri arasında hizmet veriyor.
  • Snack Bar. Deniz kenarında 12:00-16:00 saatleri arasında çeşitli atıştırmalıklar ile bira, şarap, meşrubat ve sıcak içecek çeşitleri ile hizmet veriyor.
  • Lobi Bar. 24 saat yerli ve ithal içeceklerin sunulduğu barın Bodrum Kalesi manzarası var. Özellikle canlı müzik performansı olan gecelerde Bodrum Kalesi ayaklarınızın altındayken müzik ziyafeti çekmenin tadına doyum olmuyor. Biz de grubumuzla bunu yaşayan şanslı kişilerdeniz.

Grubumuzla Lobi Bar’da muhteşem Bodrum Kalesi manzarası izliyoruz

  • Havuz Bar. Ege’nin içinizi ısıtan güneşi ve huzur veren mavisinin derinliğinde tatilinize keyif katmak için gün 10:00-18:00 saatleri arasında yerli alkollü ve alkolsüz içecekler ile sıcak içecek hizmeti veriyor. 17:00-18:00 saatleri arasında pasta ve kek türü atıştırmalıklar ile çay saati keyfi sunuyor.
  • Plaj Bar. Hafif meltemiyle ferahlatan sıcak Ege günleri ve akşamlarının eşsiz ortamında 10:00-18:00 saatleri arasında bira, şarap ve alkolsüz içecekler sunuyor.

Etkinlikler

Otelde gündüzleri havuz oyunları, su topu, masa tenisi, bilardo, dart, plaj voleybolu etkinlikleri, geceleri amfi tiyatro gösterileri, canlı müzik, çocuk diskosu, gece kulubü. etkinlikleri düzenleniyor.

Bodrum View Resort & Spa – Lobi Bar’da Bodrum Kalesi manzarasında canlı müzik performansı

Spa

Otelin Spa merkezinde Türk hamamı ve saunası, masaj odaları, spor salonu var. Burası fiziksel ve ruhsal arınma arayanların uğrak yeri.

Burası Bodrum’a geldiğinde hayatın içinde olmayı tercih edenlerin oteli olmaya devam edecek. Ben de buranın misafiri olmaya devam edeceğim.

Bodrum Bay Resort

Konaklamanız dileğiyle…