Şırıl şırıl akan nehirleri, gürül gürül çağlayan şelaleleri, cıvıl cıvıl öten kuşları, dünyanın en önemli 2. oksijen deposuna sahip mis gibi havası ile Kazdağları (İda Dağı)’nda doğayla iç içe, detoks yaparak geçireceğiniz bir hafta sonuna hazır mısınız? O zaman buyrun Kazdağı Sağlıklı Yaşam Köyü’ne bir uzanalım. Kazdağı Sağlıklı Yaşam Köyü, Kazdağları’nın eteklerinde, 12.000 m² arsa üzerinde 13 ahşap bungalow evden oluşan bir tesis.

Kazdağı Sağlıklı Yaşam Köyü

Kazdağları otel önerisi – Kazdağı Sağlıklı Yaşam Köyü

Tamamen doğal bir yaşamı deneyimlemeniz için kurulan tesis restoranında da organik ürünlerle güzel lezzetleri tatmanızı sağlıyor.

Kazdağı Sağlıklı Yaşam Köyü

Tesisin kurulduğu bölge bol oksijenle beslenen zeytin ağaçları ile çevrili. Ancak aklınıza otel kurulurken bu zeytin ağaçlarına ne olduğu gibi bir soru gelmesin. Çünkü otel hiç bir zeytin ağacına zarar vermeden yapılması ile övünüyor!

Kazdağı Sağlıklı Yaşam Köyü

Hatta tesiste ilerleyen zamanlarda zeytin hasadı toplama projesi var.

Kazdağları otelleri – Kazdağı Sağlıklı Yaşam Köyü

Tesis doğanın ve mitolojinin tam ortasında yer alıyor. Burası Homeros’un İlyada’sında adı geçen, Zeus’un doğduğu, Afrodit, Hera ve Athena’nın katıldığı ilk güzellik yarışmasının yapıldığı, Truva Savaşı’nın başladığı topraklar.

Kazdağı Sağlıklı Yaşam Köyü

Bungalow evler

Ahşaptan yapılan 1+1 daireler 48 m² büyüklükte. İzolasyonu gayet iyi yapılan ve sıcak-soğuk kliması olan evlerde yaz-kış kalabilir, ruhunuzu 4 mevsim dinlendirebilirsiniz.

Kazdağı Sağlıklı Yaşam Köyü

Size özel terasınızda Edremit Körfezi’ni izlerken kuş cıvıltılarına mest olacaksınız.

Subaşı Restaurant

Otelin hemen yanıbaşındaki Subaşı Restaurant minik bir şelalenin dibinde yer alıyor.

Subaşı Restaurant’ta otelin sahibi Atilla Balaban, annem ve ben kahvaltı ediyoruz

Suların gürül gürül aktığı, kuş seslerinin güçlü su sesine karıştığı, bir yanı ormana, bir yanı Edremit Körfezi’ne bakan Subaşı Restaurant sadece tesiste konaklayanların değil, kahvaltı ve akşam yemeğine gelenlerin de uğrak yeri.

Kazdağı Sağlıklı Yaşam Köyü

Subaşı Restaurant’da serpme kahvaltı çok zengin

Kahvaltıda tamamen organik ürünler veriliyor. Yumurtalar gezen tavuktan, reçeller ev yapımı, kuru kayısılar Malatya’dan getirtiliyor. Yok eğer akşam yemeğine geldiyseniz tandır veya kiremitte alabalık buranın spesiyalleri.

Kazdağı Sağlıklı Yaşam Köyü

Subaşı Restaurant’ta kiremitte alabalık

Restoranın kapalı mekânı da var. O nedenle mevsim bitti diye üzülmenize gerek yok. Buraya 12 ay gelebilir, özel günlerinizde eğlence bile düzenleyebilirsiniz.

Kazdağı Sağlıklı Yaşam Köyü

Kazdağı Sağlıklı Yaşam Köyü ülkemizin cennet köşelerinden biri olan Kazdağları’na renk katan bir tesis. Kısacık bile gelseniz hem ruhunuzu hem bedeninizi dinlendirecek, evinize yenilenmiş olarak döneceksiniz.