Myanmar’a geldiğinizde muhtemelen ilk durağınız Yangon olacak. Burada göl kenarında hem lüks hem Uzakdoğu’nun egzotik havasını alarak konaklamak isterseniz size bir otel tavsiye edeceğim: Chatrium Hotel Royal Lake Yangon. Büyüleyici Kandawgyi Gölü’nün kenarındaki otel, sizi kültürel değerlerin estetikle zarif birleşimini sunarak karşılayacak.

CHATRIUM HOTEL ROYAL LAKE YANGON

Yangon Otel Önerisi – Chatrium Hotel Royal Lake Yangon

Chatrium Hotel Royal Lake Yangon’a geldiğinizde huzur duyacağınız eşsiz bir kapıyı aralayacaksınız. Shwedagon Pagoda’nın altın gibi parlayan görüntüsünün ve Kandawgyi Gölü’nün heyecan veren güzelliğinin arkasında ruhunuzu ve bedeninizi tazelemek için spaya gidebilir, havuzda serinleyebilir, restoranda Uzakdoğu lezzetlerini tadabilir, etkinlikleriniz için toplantı salonlarından faydalanabilirsiniz.

CHATRIUM HOTEL ROYAL LAKE YANGON

Lobby Lounge’dan gün batımı

Lokasyon

Chatrium Hotel Royal Lake Yangon, Yangon Uluslararası Havalimanı’na 16 km, Kandawgyi Ulusal Parkı’na 1,2 km, Shwedagon Pagoda’ya 2,4 km mesafede bulunuyor. Şehir merkezine ve şehrin en önemli ziyaret edilmesi gereken Shwedagon Pagoda’ya düzenli olarak ücretsiz servis araçları var.

CHATRIUM HOTEL ROYAL LAKE YANGON

Odalar

Otelin her biri estetik döşenmiş 300 odası var. Bunların içinde 66 Deluxe Room, 63 Grand Deluxe Room, 46 Premier Deluxe Room, 89 Chatrium Club Room, 15 Chatrium Club Suite 1 Bedroom, 15 Deluxe Suite, 5 Luxury Suite ve 1 Royal Lake Suite bulunuyor.

Royal Lake Suite

Grand Deluxe Room

Chatrium Hotel Royal Lake Yangon – Restoranlar

Otelin leziz yemekleri tadabileceğiniz restoranları var.

  • Kohaku Japanese Restaurant

Kohaku Japanese Restaurant

  • The Emporia Restaurant

The Emporia

  • Tiger Hill Chinese Restaurant

Tiger Hill Restaurant’ta dim sum buffet

  • Club Rizzoli
  • Lobby Lounge & Sunset Terrace

Lobby Lounge

  • Pool Bar

Toplantı Odası

  • Grand Ballroom
CHATRIUM HOTEL ROYAL LAKE YANGON

Grand Ballroom

Myanmar’a geldiğimde ilk kaldığım şehir olan Yangon’da beni ilk misafir eden otel Chatrium Hotel Royal Lake Yangon’dur. Myanmar ‘da olmanın da verdiği heyecanla böylesine özel bir otelde kalmış olmak ülkede geçireceğim 1 haftanın güzel bir başlangıcını yapmamı sağladı. Yangon’a yolunuz düşerse bu oteli mutlaka denemenizi öneririm. Hem gitmişken belki benim için de Kandawgyi Gölü’ne göz kırpar, pagodaları seyre dalar, kendinizi bu ülkenin büyüsüne kaptırırsınız.