Myanmar beni kendine âşık eden bir ülke. Hele İnle Gölü’nün güzelliğini kelimelere dökmem imkânsız. Bu olağanüstü güzel yerde olağanüstü bir otelde kalmak isterseniz, sizi Inle Princess Resort ile tanıştırayım. Burası göl kenarında, masalla gerçek arasında gidip geleceğiniz bir otel.

Inle Princess Resort

İnle Gölü otel önerisi

İnle Gölü’nün sessiz sularının içinde, Blue Mountain (Dağları)’nın altında yer alan Inle Princess Resort gözlerden uzak masal gibi bir otel. Heho Havalimanı’na arabayla 50 dakika, botla 1 saat uzaklıkta bulunuyor.

Inle Princess Resort

Botlar buraya yanaşıyor

Turistler ilk kez İnle Gölü’ne gelmeye başladığında tek İngilizce konuşabilen U Ohn Maung ve Daw Khin Than Nwe ailesinin yanında konaklıyormuş. Bu aile yıllar sonra 1976’da Nyaung Shwe’deki ilk konaklama tesisini açmış.

Inle Princess Resort

Bu otel ise 1998 yılında gölün ıssız bir köşesinde açılmış.

Kâr amacı gütmeyen İnle Mirası’nın (Inle Heritage) kurucu ortaklarından biri olan otel, İnle Gölü‘nün korunması ve gelecek nesillere bozulmadan aktarılması için çalışmalara aktif olarak katılıyor.

Inle Princess Resort Odalar – Princess Houses

Otelin en büyük odasının verandasından eşsiz bir manzara izleyebilirsiniz.

Odalar – Lake Houses

Bu odalar su sümbülleriyle kaplı gölün hemen kenarında yer alıyor. Ben de bu odalardan birinde kaldım. Odamın terasına çıkıp huzur dolu gölü izlemeye doyum olmuyordu. Bana sorarsanız bu odalarda kalmak gerçekten de çok özel bir deneyim.

Lake Houses

Odalar – Garden Houses

Otelin tropik bahçesinde nilüferlere bakarak konaklayabilirsiniz.

Odalar – Mountain Houses

Blue Mountain manzaralı odalar Inthar dokunuşları ile dekore edilmiş.

Inle Princess Resort Spa ve Havuz

Eğer biraz rahatlamaya ihtiyacınız varsa, spada profesyonel masörlerle masajınızı yaptırabilir ya da havuzda yüzerek ferahlayabilirsiniz.

Inle Princess Resort

Inle Princess Resort Restoran

Otel kendi bahçesinde baharatlarını, sebze ve meyvelerini yetiştiriyor. Restoranlarında da ya bu organik ürünleri ya da yörede yetişen diğer ürünleri kullanıyorlar. Şarap tadımı yapmak isteyenler bölgede üretilen şarapları deneyebiliyor.

Myanmar‘da çok güzel otellerde kaldım. Hepsinin de bende yeri ayrı. Ancak İnle Gölü’nü çok sevdiğimden mi bilmem bu oteli daha bir başka sevdim. Bu olağanüstü bölgeye yolunuz düşerse ve bütçenize uyuyorsa bu otelde konaklamadan dönmemenizi öneririm.