Namibya denince ilk akla gelen yer, yer yer sarı kumlarla, yer yer kızıl kumlarla kaplı Namib Çölü’dür. Eğer çölü hissederek Namib Naukluft Ulusal Parkı’nın içinde konaklamak isterseniz size bir öneride bulunacağım. Çölü izleyerek kalacağınız Sossus Dune Lodge, size ülkenin bambaşka güzelliklerini gösterecek bir otel.

Namib Naukluft Ulusal Parkı otel önerisi

Namib Naukluft Park’ının Naukluft Nehri’ne yakın bölümlerinde kamp alanları var. Biz ise Sessriem Kanyon yakınındaki Sossus Dune Lodge’da Namib Çölü’nü izleyerek kaldık.

Namib Naukluft Ulusal Parkı Otelleri – Sossus Dune Lodge

Namib Naukluft Ulusal Parkı en iyi otelleri – Sossus Dune Lodge

Burada Afrika stilini yansıtan 25 şale birbirine tahta bir yolla bağlanıyor. Şalelerin 13 tanesi ana bölümün solunda, 12 tanesi sağında konumlandırılmış. İki tarafta da birer balayı suiti var. Şalelerin hepsinin önünde sonsuz bir çöl uzanıyor.

Namib Naukluft Ulusal Parkı Otelleri

Burada kalmanın en büyük avantajı kızıl kum tepeleri üzerinde güneşin doğuşunu izleme imkânınızın olması. Biz gün doğumunu izleyebilmek için sabah 5.30’da resorttan çıktık ve gün doğmadan önce Dune 45’e vardık. Eğer Namib Naukluft National Park’ın içinde kalmıyorsanız parkın kapısının 7.30’da açıldığını ve bu nedenle gün doğumunu kaçırdığınızı unutmayın. Ayrıca çöl sıcağını göz önüne aldığınızda parkta gün içinde gezmek kolay olmuyor. Bir de tabii gün batımından bahsetmek gerek. Gün batımını odanızdan izlemek tarifi zor bir keyif.

Namib Naukluft Ulusal Parkı Otelleri

Resortun havuzu küçük olsa da çöl sıcağında serinlemek için yeterli.

Namib Naukluft Ulusal Parkı Otelleri

Açık büfe kahvaltı ve menüden ısmarlayacağınız akşam yemeği oldukça lezzetli. Zaten bu manzarada ne olsa yenmez mi?

Sossus Dune Lodge, Namibya turu sırasında kaldığımız en özel yerlerinden birisi oldu. Odamızdan çöl yansımasında yaban hayatını izlemek ve bu benzersiz ortamın içinde olmak gerçekten de unutulacak gibi değil…