Namibya denince ilk akla gelen yer, sarı ve kızıl kumlarla kaplı Namib Çölü’dür. Eğer çölü hissederek Namib Naukluft Millî Parkı’nın içinde konaklamak isterseniz, size bir öneride bulunacağım. Çölü izleyerek kalacağınız Sossus Dune Lodge, size ülkenin bambaşka güzelliklerini gösterecek bir otel.

Namib Naukluft Millî Parkı otel önerisi

Parkın Naukluft Nehri’ne yakın bölümlerinde kamp alanları var. Bizse Sessriem Kanyon yakınındaki Sossus Dune Lodge’da Namib Çölü’nü izleyerek kaldık.

Namib Naukluft Ulusal Parkı Otelleri – Sossus Dune Lodge

Namib Naukluft Millî Parkı en iyi otelleri – Sossus Dune Lodge

Namibya‘nın Namib Naukluft Millî Parkı‘ndaki otelde Afrika stilini yansıtan 25 şale birbirine tahta bir yolla bağlanıyor. Şalelerin 13 tanesi ana bölümün solunda, 12 tanesi sağında konumlu. İki tarafta da birer balayı suiti var. Şalelerin hepsinin önünde sonsuz bir çöl uzanıyor.

Namib Naukluft Ulusal Parkı Otelleri

Burada konaklamanın en büyük avantajı, kızıl kum tepeleri üzerinde güneşin doğuşunu izleme imkânınızın olması. Biz gün doğumunu izleyebilmek için saat 5:30’da resorttan çıktık. Gün doğmadan önce de Dune 45’e vardık. Eğer Namib Naukluft Millî Parkı’nın içinde kalmıyorsanız, parkın kapısının 7:30’da açıldığını ve bu nedenle gün doğumunu kaçıracağınızı unutmayın. Ayrıca çöl sıcağını da göz önüne aldığınızda, parkta gün içinde gezmek kolay olmuyor. Bir de tabii gün batımından bahsetmek gerek. Gün batımını odanızdan izlemek, tarifi zor bir keyif.

Namib Naukluft Ulusal Parkı Otelleri

Resortun havuzu küçük olsa da çöl sıcağında serinlemek için yeterli.

Namib Naukluft Ulusal Parkı Otelleri

Açık büfe kahvaltı ve menüden ısmarlayacağınız akşam yemeği oldukça lezzetli. Zaten bu manzarada ne olsa yenmez mi?

Sossus Dune Lodge, Namibya turu sırasında kaldığımız en özel yerlerinden biri oldu. Odamızdan çöl yansımasında yaban hayatını izlemek ve bu benzersiz ortamın içinde olmak gerçekten de unutulacak gibi değil…