Namibya’ya geldiğinizde safari yapmak için gelmeniz gereken ilk park Etosha Ulusal Parkı olacak. Daha gün ağarmadan Etosha’yı görmek ve gün batımından sonra da yaban hayatının içinde olmak istiyorsanız parkın içindeki resortlardan birisinde kalmanız gerekiyor. Burada benim tavsiye edeceğim resort ise Dolomite Resort olacak. Dolomite Resort, Etosha’nın içinde konaklamak isteyenlerin gözde mekânı.

Dolomite Resort

Etosha Ulusal Parkı’nda yaban hayatı

Burada kalanlar Etosha’ya Galton Gate kapısından ulaşıyorlar. Parkın çok özel batı kesiminde, tepelerde kurulmuş olmasının da popüler olmasında etkisi var. Yüksekten Etosha’ya bakan restoranı ve sonsuzluk havuzu insana dünyanın en güzel yerlerinden birisine geldiğini hissettiriyor.

Etosha Ulusal Parkı Otelleri – Dolomite Resort

Etosha Ulusal Parkı en iyi otelleri – Dolomite Resort

Buranın özel hissettiren yerleri sadece restoranı ve havuzu da değil. Odalarınızın balkonundan da milyonlarca yıldır değişmeyen manzaraları izlemeniz mümkün.

Otel odasından yaban hayatını ve milyonlarca yıldır değişmemiş olan izlemenin keyfine doyum olmuyor

Resortun 20 şalesi (chalet) var. Bunların 3 tanesinin de özel havuzu bulunuyor. Eğer bu 3 deluxe odadan birisinde kalıyorsanız özel havuzunuzda güneşlenebilir ve yüzebilirsiniz.

Dolomite Resort

Etosha Ulusal Parkı Otelleri – Dolomite Resort ve odamızın havuzunda keyif

Odalar kalıcı çadırlardan oluşuyor. Yani burada kalırken kamp hayatının lüks ve konforlu yanını yaşıyorsunuz. Aynı zamanda yaban hayatının sesi de odanızı dolduruyor.

Etosha Ulusal Parkı’nda yaban hayatı

Burada kalmanın en büyük avantajı ise park kapılarını günü birlik ziyaretçilerine açmadan önce sizin buradaki yaban hayatının içinde olmanız.

Etosha Ulusal Parkı’nda yaban hayatı

Ayrıca park kapandıktan sonra da burada olacağınız için resortun organize edeceği gece safarilerine katılabilirsiniz.

Dolomite Resort

Etosha Ulusal Parkı’nda yaban hayatı

Sabah kahvaltınızı ve akşam yemeğinizi de nefis bir manzara eşliğinde yiyeceğinizi söylememe gerek yoktur sanırım.

Dolomite Resort

Otelimizden manzara

Dolomite Resort’ta annemle kaldığımız 1 gece Namibya’da yaşadığımız en özel gecelerden birisi oldu. Parkın tam içinde kaldığımız için Etosha’nın tüm cazibesini iliklerimize kadar hissettik, yaban hayatını içimize çektik. Aslan kükremesi de yanıbaşımızdaydı, sonsuza uzanan görüntüler de. Buradan sonra kalacağımız resortlarda ise ülkenin bambaşka güzelliklerini keşfedecektik.