Namibya’nın başkenti Windhoek, aynı zamanda ülkedeki tek uluslararası havalimanına da ev sahipliği yapıyor. Hâl böyle olunca da ülkede ilk olarak buraya ayak basıyor, ilk olarak burada konaklıyorsunuz. Ben de şimdi size Windhoek merkezinden 100 km uzaktaki özel bir oteli tanıtacağım: Buyrun Gross Barmen Resort yazıma…

Windhoek otel önerisi

Burası ülkede kalacağınız ilk yer olduğu için de ayrı bir anlama sahip. Afrika güneşi, safari planları, kabileler derken Namibya’ya güler yüzle misafir edilmenin keyfine paha biçilemiyor.

Gross Barmen Resort

Otele hoşgeldik

Windhoek en iyi otelleri – Gross Barmen Resort

Namibya‘nın Winhoek kentindeki otel; palmiye ağaçlarının altında, insan yapımı bir göletin ve termal kaynağın yanında yer alıyor. Burası genelde toplantı için Windhoek’a gelenlerin kaldığı, toplantı yaparken bir taraftan da dinlendikleri bir spa-otel.

Gross Barmen Resort

Otelde kahvaltı keyfi

Otelde termal kaynağın sularının doldurulduğu havuzda yüzebilir, ardından masajınızı yaptırıp dinlenebilirsiniz.

Gross Barmen Resort

Havuzda keyif çok güzel

Dilerseniz açık havuzda da yüzebilirsiniz.

Gross Barmen Resort

Windhoek Otelleri – Gross Barmen Resort – Havuzdan manzaramız iç açıcı

Otel odaları bush chalets ve family chalets olarak ayrılıyor. Biz iki tip odada da kaldık. İkisi de gayet konforlu ve rahattı. Otelde ayrıca kamp alanları da var. Onlar da oldukça rahat ve konforlu.

Odamız çok güzel döşenmişti

Gece odanızdan bahçenize çıktığınızda dinleyeceğiniz kuş seslerineyse doyum olmuyor. 150 çeşit kuşun geldiği gölet sayesinde her saniye cıvıltı duyabilirsiniz. Buraya gelince huzura kavuşmanız an meselesi.

Odamızdan kuş cıvıltıları dinleyerek uyanıyorduk

Burası annemle benim de Namibya turu sırasında hem ilk günümüzde hem son günümüzde kaldığımız otel. Windhoek merkezde kalmaktansa buraya gelip Afrika’nın huzurunu içimize çekmek bizim için unutulmayacak bir deneyim oldu.

Namibya’ya güzel bir başlangıç yapmak istiyorsanız, otelin kapıları sonuna kadar açık. Benden söylemesi.