Kars’a geldiğinizde tarihin, doğanın ve kültürün içinde kalmak istiyorsanız size bir otel önerisinde bulunacağım: Kar’s Otel. Şehrin tam merkezinde yer alan Kar’s Otel sade, şık ve lüks dizaynı ile Kars otelleri içinde en güzellerinden birisi.

Kar's Otel

Kar’s Otel

Kars otelleri

Kars yazımda 1878’den 1918 yılına dek süren 40 yıllık Rus hâkimiyetinden bahsetmiştim. Şehrin bugünkü büyülü ve mistik havasını bu zengin tarihine borçlu olduğunu söylemek de yanlış olmaz. İşte Kar’s Otel de o dönemlerde inşa edilen, kendine has havası olan bir Rus binası.

Kar's Otel
Kar's Otel

Kar’s Otel – Kars otel önerisi

Hürriyet gazetesinin yazar, gazeteci, mimar ve rehberlerden oluşturduğu jüriye göre otel Türkiye’nin en iyi restore edilmiş 10 oteli arasında yer alıyor. Otelin sade, şık ve lüks dizaynına bakınca bu unvanı hak ettiğini görüyorsunuz.

Kar's Otel

Güvensoy Group kuruluşu olan otel ünlülerin Kars’a geldiğinde kalmak için ilk tercihleri arasında yer alıyor. Bunun nedeni de hem otelin şık ve lüks oluşu hem personelin ilgi ve güleryüzü hem de otelin şehir merkezinde yer alan konumu. Kars mutfağının lezzetlerini tatmak için çıktığınızda yürüme mesafesinde pek çok restorana gidebilir, şehir merkezinde gezilerinizi kolaylıkla yapabilir, Ani ören yeri, İshak Paşa Sarayı gibi tarihi yerlere gitmek isterseniz otelin ayarlayacağı özel araçla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Yani burada kaldığınızda şehirde her yer hemen elinizin uzanacağı kadar yakın olacak.

Kar’s Otel – Oda çeşitleri 

Otelin 5 standart, 3 suit olmak üzere toplam 8 odası var. Odaların herbiri adlarını Kars’ın tarihi ilçelerinden ve Aras Nehri’nden alıyor. Hangi odada kalırsanız kalın, tertemiz karbeyaz çarşafların üzerinde uyarken günün yorgunluğunu atacağınıza ve ertesi güne enerjik başlayacağınıza eminim.

Kar's Otel

Otelin kahvaltısında tabii ki Kars kaşarı, Kars gravyeri ve Kars balı var. Bunlar haricinde dilediğiniz şeyleri ekstra sipariş verebilirsiniz.

Kar's Otel

Kars Doğu Anadolu bölgemizde masal gibi bir şehir. Özellikle de kış mevsiminde, her yer bembeyaz karlarla örtülüyken tam bir masal haline dönüyor. Bu otel de şehrin kalbinde, keyifle kalabileceğiniz ve gezinizi daha da anlamlı kılacak bir konaklama mekânı.