Tayland’ın orkidelerle bezenen şehri Chiang Mai enfes tapınakların, keyifli pazarların, eğlenceli akşamların, gülen insanların, leziz yemeklerin ve ülkedeki en ucuz tatilin kenti. Mae Ping Nehri kıyısında yer alan Anantara Chiang Mai Resort ise bu güzel şehrin en özel otellerinden biri. Size bu yazımda lüks ve zarafeti temsil eden oteli anlatacağım.

Chiang Mai Otel Önerisi

Otelin en büyük özelliği nehir kenarında size dinginliği yaşatacak olması. İnce dokunuşları, Lanna mirasını yansıtan zevkli dekorasyonu, güler yüzlü personeli ile burası şehirdeki oteller içinde öne çıkmayı başarıyor.

Anantara Chiang Mai Resort

Gün boyunca sadece yetişkinlerin girebildiği havuzda keyif yapabiliyorsunuz. Gecenin karanlığında ise her köşe başında gördüğünüz mumlarla buranın romantik dokusunu içinizde hissediyorsunuz.

Odalar

Otelin 52 odası, 32 suiti ve 25 servis yapılan suiti var. Hepsi son derece konforlu. Size odamdan çıkmasam da olur dedirten cinsinden.

Anantara Chiang Mai Resort

Her odanın balkonu ya da terası var. Buradaki konforlu koltuklarda uzanıp gün boyu bahçe ya da nehir manzarasında dinlenebilirsiniz.

Anantara Chiang Mai Resort

Anantara Chiang Mai Resort – Restoranlar

Restoranlar hem zarif dekorları hem de leziz yemekleri ile dikkat çekici.

The Restaurant

Açık büfe kahvaltı burada servis ediliyor. Ayrıca gün içinde de burada yemek yiyebilirsiniz.

Anantara Chiang Mai Resort

The Restaurant

Dilerseniz iç mekânda, dilerseniz dışarıda Mae Ping Nehri’ni izleyerek kahvaltı ediyorsunuz.

Anantara Chiang Mai Resort

The Restaurant

The Service 1921 Restaurant & Bar

Eski İngiliz Büyükelçilik Binası olan 100 yıllık tarihi bina üst kalitede yemekleri ile beğeninizi hemen kazanıyor. Burada Tay mutfağı, Sichuan mutfağı veya Vietnam mutfağından tadım yapabilirsiniz.

Anantara Chiang Mai Resort

The Service 1921 Restaurant & Bar

The Service 1921 Restaurant & Bar

Spice Spoons

Burası bir okul! Daha doğrusu Tay yemekleri kursu alabileceğiniz bir yer. Yerel markete gidip alışveriş yaparak başladığınız yemek kursu, Spice Spoons’da yemekleri pişirip sonra da kendi ellerinizle pişirdiğiniz lezzetleri tatmanızla noktalanıyor.

Spice Spoons’da Tay yemekleri kursu alabilirsiniz. Şefe de bayılacaksınız

Spa

Tayland‘a gelmişken Tay masajı yaptırmadan dönülmez. Otelin spası da bu masajın en iyi yapıldığı yerlerden birisi. Bireysel olarak veya partnerinizle birlikte masaj yaptırabilirsiniz.

Anantara Chiang Mai Resort

Spa

Chiang Mai‘a zaten bayılmıştım, Anantara Chiang Mai Resort sayesinde daha da çok sevdim. Burası kesinlikle şimdiye kadar kaldığım en klas oteller arasında yer alıyor. Eğer bütçeniz içinde kalıyorsa, Chiang Mai’a gittiğinizde mutlaka burada konaklamanızı öneririm.