Hani bazı yerler vardır, kelimeler anlatmaya yetmez. Adımınızı attığınız anda sizde bambaşka hisler uyandırır, kendinizi anında büyüsüne kaptırıverirsiniz. İşte Ayvalık’a geldiğinizde ilk uğramanız, hatta konaklamanız gereken Cunda Adası da aynı böyle bir yer. Cunda Adası otelleri içinde benim favorimse Cunda Fora Butik Otel. Bu yazımda çok beğendiğim Cunda Fora Butik Otel’i anlatacağım.

Cunda Fora Butik Otel

Cunda Adası otel önerisi – Cunda Fora Butik Otel

Cunda Fora’ya geldiğinizde Cunda’nın büyüsüne yakışır bir ortamla karşılaşacaksınız. Kendine has pırıltısı olan bu otelin personeli sizi kapıda karşılayacak, daha otele girmeden size evinize gelmişsiniz hissini yaşatacak.

Cunda Fora Butik Otel

Restoran

Personelden özür dileyerek oteldeki en önemli şahsiyetin Zeytin olduğunu da söylemeliyim. Sevginizi hissettirdiğiniz an ayağınıza yatıp siz onu okşarken heyecandan tir tir titreyecek olan bu köpecik benim şimdiye kadar gördüğüm en uysal hayvan. Cunda Fora artık Zeytin’le bütünleşmiş, kadrosunu da böylelikle tamamlamış.

Bir yanınız denize, bir yanınız ormana bakarken kahvaltınızı etmek, sonra da Cunda’ya özgü Arnavut kaldırımlı yoldan yürüyerek Cunda merkeze inmek Cunda Fora’da kalırken yaşayacağınız birkaç şeye örnek olarak verilebilir. Kahvaltı demişken serpme kahvaltının içinde parmaklarınızı yiyeceğiniz menemen, pişi, börek ve gözleme olduğundan bahsetmiş miydim?

Cunda adası en iyi otelleri – Cunda Fora Butik Otel

Cunda Fora’ya ait özel tekne ile Ayvalık ve adalarını keşfe çıkabileceğinizi de söylemeliyim. Ayvalık Adaları Tabiat Parkı’nda yer alan 24 adayı en iyi keşfetme yöntemi tekneyle açılmak değil mi zaten?

18 oda ile hizmet veren Cunda Fora’ya gelmek için sadece yaz aylarını beklemenize de gerek yok. Buraya iğde, kekik, biberiye kokularını alacağınız bahar aylarında, ya da şöminede odunların çıtır çıtır yanmasını izleyeceğiniz kış mevsiminde gelmeyi de tercih edebilirsiniz. Hamam ve sauna ise 4 mevsim kullanabileceğiniz sürprizlerden olacak.

Cunda Fora Butik Otel

Cunda Fora’da annemle birlikte kaldım. Otelin ambiyansı ve estetik dokunuşları sebebiyle kendimi burada çok huzurlu hissettim. Yine de şunu söylemeden edemeyeceğim: Dünyanın en güzel yerine bile gitseniz her yer insanla güzel. İşte bu nedenle bizi sıcacık bir gülümsemeyle karşılayıp kaldığımız süre boyunca samimiyetle ağırlayan personeli sayesinde Cunda Fora bizim için her zaman çok özel olacak.

Cunda Fora’nın tüm personeline, sevgili Zeytin’ciğimize ve bizi misafir eden Afacan Bey’e buradan teşekkürlerimizi gönderiyorum. Biz yine Cunda Fora’ya gideceğiz ve evimizde kahvemizi belki sizlerle birlikte içeriz. Ne dersiniz?