“Asya’nın Las Vegas’ı” olarak anılan Makao’ya geldiğinizde üst sınıf bir otelde konaklamak isteyebilirsiniz. Herşeyden önce sizi MGM’in iki oteli olan MGM Cotai ve MGM Macau ile tanıştırmak istiyorum. Çünkü bu otellerin ikisi de birbirinden güzel özelliklere sahip. İkisi de bireysel olarak Makao turu yapanlar kadar çocuklu aileler için de ideal.

Makao - MGM Cotai

Makao

Herşeyden önce Makao’nun günümüzdeki bilinirliği kumar turizminden kaynaklanıyor. 1960’larda Lisboa adıyla ilk batı tarzı kumarhane açıldı. Makao’nun Çin’e katılmasının ardından kumar tutkunu Çinliler buraya akın etti. Sonuç olarak Las Vegas’taki Sands, Wynn ve MGM gibi ünlü kumarhane işletmecileri Makao’ya çok daha büyük şubelerini açtılar. Integrated resort denilen bu entegre tesis otellerinin içinde AVM, kumarhane ve toplantı salonu bulunuyor.

Makao - MGM Cotai VIP reception

Makao

Ancak Makao’yu da MGM’i de sadece kumarhanelerden ibaret sananlar büyük bir yanılgı içindeler. Çünkü MGM kumarhanesinin yanı sıra servisi, kalitesi ve restoranları ile tebriği hak eden bir otel. Sonuç olarak Makao’ya dönersek, burası yüzyıllar boyunca Portekiz hâkimiyetinde kalmış ama günümüzde hem Portekiz hem Çin etkisini yansıtmayı başarıyor. Makao Tarihi Şehir Merkezi, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alıyor.

MGM Macau'nun leziz yemekleri

MGM Macau’nun leziz yemekleri

MGM Cotai

Cotai Strip üzerinde yer alan MGM Cotai detaylarıyla hayranlık uyandıran bir üst sınıf otel. Mücevher gibi parıldayan kutu şeklinde bir dış tasarımı var. Yaklaşık 1.400 oda ve suiti, geniş toplantı mekânları, dinamik tiyatro salonu, 5 yıldızlı spa tesisleri, üst sınıf mağazaları ve restoranları var. Tiyatro salonunda Makao’daki October Fest kutlamaları yapılıyor. Otelin kalbinde yer alan cam tavanı hiçbir kiriş desteği olmadığı için Guinness rekoruna sahip.

Makao - MGM Cotai

Makao

Makao - MGM Cotai

Makao

Otelin detayları demişken bu detaylardan bahsedeyim. Lobisinde Qing Hanedanlığı dönemine tarihlenen halılar var. Ayrıca modern resim ve heykellere kadar pek çok sanat eserine ev sahipliği yapıyor.

MGM Cotai - Qing Hanedanlığı halıları

Makao

MGM Macau

MGM Macau dekorundan hizmetine kadar hayranlık uyandıran bir otel. Cam dış yüzeyi Güney Çin Denizi’nin tonlarını ve okyanus sörfünün dalgalarını yansıtıyor. Yaklaşık 580 oda ve suiti, ödüllü bir spası, her türlü gastronomik isteği tatmin edecek restoranı olan otel, toplantı ve kongreler için de ideal.

MGM Macau

MGM Macau

MGM Macau - Oda

MGM Macau – Oda

Grande Praça otelin kalbinde yer alıyor. Cam tavanın altında Makao’nun Portekiz mirasına hayranlık hissediyorsunuz. Burada Instagram’da bol like alacak fotolar çekebiliyorsunuz. Ayrıca üst sınıf restoranlarda leziz yemekleri de tadabiliyorsunuz.

MGM Macau

MGM Macau’da beni misafir eden otel yöneticileriyle yemek yedim

Makao Turu – Makao Otelleri – MGM Cotai & MGM Macau

MGM’in iki otelini karşılaştırayım… Cotai’yi daha modern, Macau’yu daha klasik buldum. İkisinin de kendine has bir havası var. İkisinin de lüks ve zarafeti başarıyla birleştirdiğini düşünüyorum. Odaları rahat ve konforlu. Restoranlarında parmak ısırtan lezzetler sunuluyor. Kısacası MGM otelcilikte çıtayı çok üst seviyelere çıkartmayı başaran bir grup.

MGM Macau

MGM Macau

Makao turu sırasında MGM’in misafiri oldum. MGM beni tüm içtenliğiyle ağırladı. Ben de içten misafirperverliğini her zaman hatırlayacağım.

MGM Cotai

Cotai

Konaklamanız dileğiyle…