Seyşeller’in en güzel adalarından biri olan La Digue’de doğanın içinde kuş cıvıltılarını dinleyerek huzura ermek istiyorsanız, Chateau St Cloud otelini tercih sıralamanızın başına alabilirsiniz. Bu şık otel; La Digue Feribot Limanı, Veuve Doğa Koruma Alanı ve bembeyaz kumlu Petite Anse Plajı üçgeninin ortasında yer alıyor.

Odaların balkonundan yemyeşil bir doğa, estetik bir havuz ve hoş bir dağ manzarası var

Eski bir hindistan cevizi plantasyonu olan Chateau St. Cloud, kolonyal tarzda yeniden inşa edilerek 16 odalı butik bir otele çevrilmiş. Adanın kalbinde yer alan otel, La Digue Adası’ndaki en iyi konaklama yerlerinden birisi kabul ediliyor.

Chateau St Cloud

Odalar otelin yemyeşil bahçesine bakıyor

La Digue Otel Önerisi – Chateau St Cloud

Seyşeller‘e gittiğimde herkes bana La Digue Adası‘nın çok güzel olduğundan bahsetmişti. Geldiğimde haklı olduklarını kendi gözlerimle de gördüm. Ancak bir adaya gelip deniz kenarında kalmamak, çok da tercih edeceğim bir şey olmazdı. Ta ki Chateau St Cloud otelini görene dek… Otel yemyeşil yağmur ormanın içinde ve Eagle’s Nest Mountain (Kartal Yuvası Dağı)’nın eteklerinde öyle güzel, öyle romantik, öyle estetik bir görünüme sahipti ki daha ilk andan beni büyülemeyi başarmıştı.

Chateau St Cloud

Otelde her gün dalından taze toplanan çiçekleri kokluyorsunuz

Otel içinde yer aldığı tropik bahçe misafirlerine huzur veriyor. Biraz odanızda dinlenip biraz bahçede ve havuzda zaman geçirdikten sonra bisikletlerden birini kapıp dünyanın en güzel plajlarından biri olarak adlandırılan Anse Source d’Argent’a veya Anse Reunion Plajı’na gidebiliyorsunuz.

Otelin restoranında Creole mutfağının lezzetlerini tadabiliyorsunuz.

Otelin ana restoranında Creole lezzetlerini tadabiliyorsunuz

La Digue Adası’nın kalbinde kalmak isteyen herkes Chateau St Cloud’da konakladığında parasının karşılığını alacağından emin olabilir.