Eminim Bodrum’a tatile geldiğinizde doğa içinde olmak, denizi seyre dalmak, çocuklarınızın toprakla bütünleşmesini ve oynamasını izlemek, cırcır böceklerinin ötüşünün çocuk kahkahalarına karıştığını duymak ve huzuru hissetmek istiyorsunuzdur. Size bu yazımda bu isteğinizi gerçekleştirebileceğiniz çocuklarla gidilebilecek Bodrum kahvaltı mekânları önereceğim. O zaman buyrun çocuklu aileler, doğayı sevenler, şık yerlerde leziz yemekler tatmak isteyenler için Bodrum kahvaltı mekânları önerilerime bir göz atalım.

Bodrum kahvaltı mekânları önerileri

Doğanın ya da denizin tadını çıkarmak isteyenler ve de çocuklu aileler için Bodrum kahvaltı mekânları listesi hazırladım. Buyrun, Bodrum kahvaltı mekânı önerilerime.

Limon – Gümüşlük

Limon oldukça popüler bir mekân. 9:30-14:00 arasında kahvaltı, 18:00’den sonra akşam yemeği servisi yapıyor. Kahvaltıya çocuk kabul ediliyor. Ancak akşam yemeği için 12 yaş altındaki misafirleri kabul etmiyorlar. İnce detayları olan şık mekânın fiyatlarını biraz yüksek bulabilirsiniz ama Myndos Antik Kenti’ni ve Kardak Adaları’nı ayaklar altına seren muhteşem manzarasını beğeneceğinize eminim.

Adres: Gümüşlük, Kardak Sk. No: 7, 48970 Bodrum (0554) 740 6260

Bodrum kahvaltı mekânları – Limon

Greta Gümüşlük – Gümüşlük

Greta Gümüşlük, Gümüşlük sırtlarında harika bir mekân. Fiyat-performans oldukça başarılı. Burası aslında bir bistro ama kahvaltısıyla da adından söz ettiriyor. Üstelik gününüze kahvaltı ile başlayıp akşam yemeğine kadar uzatmak bile isteyebilirsiniz.

Adres: Gümüşlük, Yağmur Sk. No:45, 48970 Bodrum (0532) 171 4974

Greta Gümüşlük

Zeytin Altı – Yalıkavak

Hem doğanın içinde hem manzaralı bir mekân arayışı içindeyseniz Zeytin Altı sizi mutlu edecektir. Güzel bir serpme kahvaltısı ve leziz çeşitleri var.

Adres: Geriş Mahallesi, Erdemil Cd. 33/B D:3, 48400 Bodrum (0252) 385 3876

Zeytin Altı

Panorama Pasanda Restaurant – Yalıkavak

Geriş Köyü’ndeki Panorama Pasanda Restaurant şahane Yalıkavak Marina manzarası ile hafızanıza kazınacak bir yer. Serpme kahvaltısı çok zengin. Ancak eminim burada geçireceğiniz zaman yetersiz gelecek ve akşama kadar kalıp gece ışıklarında Yalıkavak ayaklarınızın altındayken mezelerin de tadına bakmak isteyeceksiniz.

Adres: Geriş Mahallesi, Eski Okul Sk. No:64, Yalıkavak 48990 Bodrum (0252) 385 3473

Bodrum kahvaltı mekânları – Panorama Pasanda Restaurant

Nar Çiçeği Kahvaltı Evi – Yalıkavak

Yalıkavak merkezde portakal ve mandalin ağaçları arasındaki Nar Çiçeği Kahvaltı Evi yöresel enfes bir serpme kahvaltı sunuyor. Klasik kahvaltılıkların yanında kuru meyve çeşitleri, reçeller, Bodrum’un meşhur el açması kabaklı böreği ve otlu börek (sırf börekler için bile gidebilirsiniz), yaprak sarma, kabak çiçeği dolması, kızartma servis ediliyor. Horoz ve kuş sesleri eşliğinde kahvaltı etmeninse tadına doyum olmuyor. Huzur ve lezzet dolu bir mekân.

Adres: Kayacık Cad. 42A Yalıkavak, 48990 Bodrum (0532) 764 2250

Bodrum kahvaltı mekânları – Nar Çiçeği Kahvaltı Evi

Asmalı Çardak Kahvaltı Evi – Yalıkavak

Yöresel bir serpme kahvaltı yapmak istiyorsanız, Yalıkavak merkezde portakal ve mandalin ağaçları arasındaki Asmalı Çardak Kahvaltı Evi’ni denemelisiniz. Mekânda klasik kahvaltılıkların yanında ev yapımı reçeller, el açması kabak böreği ve otlu börek, kabak çiçeği dolması, pişi, patates kızartması servis ediliyor. Oldukça popüler olan mekânı sizin de çok beğeneceğinize eminim. Özellikle hafta sonu gelecekler mutlaka rezervasyon yaptırmalı.

Adres: Yalıkavak, No:52 48400, Kayacık Cd., 48990 Bodrum (0533) 568 6333

Asmalı Çardak Kahvaltı Evi

Sefte Bahçe – Yalıkavak

Yalıkavak merkeze yakın tepelerde konumlanan Sefte Bahçe, Rumeli’nin eşsiz lezzetlerini Ege’ye getiriyor. Buraya gelirken yol boyunca nereye gideceğinizi anlamıyor, vardığınızda püfür püfür havasına ve manzarasına hayran oluyorsunuz. Servis edilen özel kahvaltıda soka (kaymaklı biber), Rumeli kuru eti, Kosova isli sucukları, ağızda eriyen Arnavut böreği, tiganisa gibi lezzetler var. Anne eli ile yapılan organik lezzetleri, şekeri çok az marmelatları nefis bir dağ manzarasında tatmak istiyorsanız burayı çok beğeneceksiniz.

Adres: Yalıkavak Mah, 57. Sk. No:5, 48400 Bodrum (0533) 507 9048

Bodrum kahvaltı mekânları – Sefte Bahçe

Zeytin Lina – Yalıkavak

Zeytin Lina’nın en büyük özelliği Yalıkavak Plaj Caddesi üzerindeki denize sıfır konumu olabilir. Ancak emin olun ki kahvaltı için gittiğinizde yiyeceğiniz zengin serpme köy kahvaltısının, öğlen yemeği için giderseniz leziz günün menüsünün ve aperitiflerin, akşam yemeği için giderseniz de mezenin, etin, balığın tadına doyamayacaksınız. Ben kahvaltı için gittiğimde esen meltemin huzuruna, dalgaların sesine, güneşin parıldamasına ve yediklerimin lezzetine doyamadım. Personelin güler yüzü de hepsinin üzerine artı oldu.

Adres: Yalıkavak, Plaj Cd. No:64/1, 48400 Bodrum (0252) 385 5758

Zeytin Lina

4Reasons Hotel+Bistro – Yalıkavak

Tilkicik’teki 4Reasons Hotel+ Bistro, oldukça şık dizaynı olan üst sınıf bir butik otel. Yeşillikler içinde yer alıyor. Nefis bir Yalıkavak Marina manzarası var. Ancak sadece 12 yaş üzerindeki çocuklu misafirleri kabul ediyor. Aslında burayı sadece kahvaltı mekânı olarak listelemek otele haksızlık etmek olur ama Bodrum kahvaltı mekânları arasında yer almaması da benim içime sinmedi. Geldiğinizde bana hak verecek, hatta konaklamak üzere gelmek isteyeceksiniz.

Adres: Tilkicik Mevkii, Bakan Caddesi, No:2 Yalıkavak, 48430 Bodrum (0252) 385 3212

4Reasons Hotel+Bistro

Galiptos Mutfak – Yalıkavak

Bodrum halk dilinde okaliptusa galiptos deniyor. Gökçebel’deki Galiptos Mutfak da ismini aile arazilerinde bulunan ve dedelerinin diktiği okaliptus ağaçlarından alan bir mekân. Her ikisi de şef olan Yağmur ve Göker çifti, dededen kalma arazilerinde butik ve içinden lezzet akan bir mekân açmışlar. Vegan, vejeteryan menüleri ve paket meze servisleri ile öne çıkıyorlar. Çok özel lezzetler sunulan mekânda kahvaltıda servis edilen reçeller, ekmekler (hele bir focaccia var ki efsane) kendi üretimleri. Domates, biber, salatalık, fesleğen bahçelerinden. Su sınırsız ve ücretsiz. Oldukça keyifli olan mekânın bana göre en önemli özelliği ise kendine has bir karakterinin ve gurmeleri memnun edecek lezzetlerinin olması. Ailemle birlikte gittiğim mekâna hepimiz bayıldık. Sizin de çok beğeneceğinize eminiz.

Adres: Yalıkavak, Dirmil Mah, 150 Sok No:10/B, Bodrum (0252) 386 4548

Bodrum kahvaltı mekânları

Bodrum kahvaltı mekânları – Galiptos Mutfak

quzine Kahvaltı Evi – Gündoğan

Gündoğan’da 1999 yılında açılan butik bir aile işletmesi olan quzine, ismini tüm börek ve yemeklerin pişirildiği eski fırınlı sobadan alıyor. Mekân yemyeşil bir bahçenin içinde sakin ve huzur verici ortamı ile dikkat çekiyor. Kahvaltıda kullanılan tüm ürünler organik ve kendi bahçelerinde yetişiyor. Çarşamba günleri kahvaltıya ilaveten ev yemekleri de servis ediyorlar. Çok şık, çok lezzetli, çok özel bir mekân.

Adres: Gündoğan, Aşık Veysel Cd., 48965 Bodrum (0545) 387 8385

quzine Kahvaltı Evi

Parpali Restaurant – Dağbelen

Parpali, Lazca “kelebek” anlamına geliyor. Dağbelen’deki Parpali Restaurant da Karadeniz’i Ege’ye taşıyan bir mekân. 7 dönüm arazi içinde zeytin ağaçları ile kaplı mekânda bir yandan Karadeniz müzikleri dinliyor, bir yandan da lezzetli ve doyurucu bir kahvaltı ediyorsunuz. Sahipleri Zeynep Hanım ve Zeki Bey Karadenizli dünya tatlısı bir aile. Klasik kahvaltılıkların yanında mutlaka muhlama, Samsun’un çakallı menemeni ve kavurma da sipariş vermenizi öneririm. Ayrıca çardaktaki Rize’den getirilen özel siyah üzümlerin de tadına bakmadan dönmeyin. Bu siyah üzümlerden aslında Rize’nin özel tatlısı pepeçura yapılıyor. Parpali’de bu tatlıyı yapmasalar da üzümün tadına bakmak bile bir hoş oluyor.

Adres: Türkmen Mevkii 150 Sok No:9, 48400 Bodrum (0532) 336 5013

Bodrum kahvaltı mekânları – Parpali Restaurant

Mu Art Cafe – Ortakent

Ortakent’te denize sıfır konumu ile dikkat çeken Mu Art Cafe benim gözümde Bodrum’un en güzel mekânlarından birisi. Eminim kahvaltıya geldiğinizde bununla yetinmeyecek, kendinizi serin sulara bırakıp akşamına da mezelerden tatmak isteyeceksiniz. Haksız da değilsiniz çünkü buraya gelen kolay kolay ayrılamaz.

Adres: Kabakum Cad, Tersane Sk. No 6, 48400 Bodrum (0252) 358 6677

Mu Art Cafe

Bodrium Otel & You SPA – Gümbet

Bodrium Otel & You SPA, 2006 yılından beri hizmet veren oda-kahvaltı konseptinde bir butik otel. Tarihin kalbinde, sakin ortamı ile misafirlerine evlerindeki rahatlığı ve konforu 12 ay boyunca yaşatıyor. Otel müşterisi değilseniz bile dışarıdan da kahvaltı etmek için gelebiliyorsunuz.

Adres: Eskiçeşme, Büyük İskender Cd. No:13, 48400 Bodrum/Muğla (0252) 316 9777

Bodrum kahvaltı mekânları – Bodrium Otel & You SPA

Maride Cafe – Konacık

Konacık’taki Maride Cafe, bir patisserie ve 3. nesil bir kahveci. Dışından baktığınızda sıradan bir patisserie gibi görünüyor ama bahçesine çıktığınızda kendinizi bambaşka bir ortamda buluyorsunuz. Huzur, keyif hepsi bir arada. Kahvaltıda sunulan herşey çok kaliteli. Ayrıca ev yapımı burgerlerin, mezelerin, vegan kurabiyelerin de tadına bakabilirsiniz. Burayı o kadar çok beğeniyorum ki her fırsatta kendimi Maride’ye atıyorum. Bir gün sizi de beklerim.

Adres: Konacık, Kanuni Sultan Süleyman Cd., 48470 Bodrum (0252) 363 8387

Bodrum kahvaltı mekânları

Bodrum kahvaltı mekânları – Maride Cafe

Kaşıbeyaz – Bitez

Kaşıbeyaz üst sınıf hizmeti ile adını duyuran bir mekân. Şubelerinde kullanılan ürünlerin büyük çoğunluğu Gaziantep’ten, et ürünleri ise Balıkesir’deki çiftliklerinden geliyor. Çiftliklerindeki hayvanlar doğada kekik ağırlıklı beslendiği için servis ettikleri et ürünleri fazlasıyla lezzetli. Şubelerinin hepsi kendine has şık ortamı ile dikkat çekiyor. Kaşıbeyaz’ın Bodrum’da Haziran 2020’de açtığı şubesi ise Bitez’de 3 dönüm arazi içinde yer alıyor. Pazar günleri açık büfe kahvaltısı, diğer günler zengin serpme kahvaltısı var. Kahvaltıda Gaziantep mutfağı ağırlıklı olmak üzere Güneydoğu mutfağının en güzel örnekleri sunuluyor.

Adres: Bitez, Bergamut Cd. No:75, 48470 Bodrum (0539) 937 7575

Bodrum kahvaltı mekânları

Bodrum kahvaltı mekânları – Kaşıbeyaz Bodrum

Kuytu Bahçe – Bitez

İşte gurur veren bir kahvaltı mekânı ve kafe. Mesude-Yiğit çifti babaların mandalin bahçesinin içine huzur duyacağınız Kuytu Bahçe’yi açmışlar. Üstelik bunu yapmak için İstanbul’daki kariyerlerini bir kenara itmişler. Hedef hem mandalin bahçesini korumak hem huzur içinde yaşamak hem de Bodrumlular’a bu huzuru yaşatmak. Sonuç ise mükemmel olmuş. Zengin serpme kahvaltıyı mandalin ağaçlarının gölgesinde etmeye, Mesude-Yiğit ve güler yüzlü bebekleri Deniz’le sohbet etmeye bayılacaksınız.

Adres: Bitez Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi, No:35, 1312. Sk. No:35, 48470 Bodrum (0542) 586 1568

Bodrum kahvaltı mekânları

Kuytu Bahçe

Bodrum kahvaltı mekânları

Bodrum kahvaltı mekânları – Kuytu Bahçe’nin serpme kahvaltısı çok zengin

Magna Manastır Hotel – Kumbahçe

Kumbahçe’de yaz-kış açık olan butik otel Magna Manastır Hotel, ismini içinde restore ederek koruduğu 17. yüzyıla tarihlenen şapelden alıyor. Açık büfe kahvaltısı oldukça zengin ve leziz. Personel çok güler yüzlü. Bodrum Kalesi manzarası zaten efsane. Burada kahvaltınızı 300 yıllık sedir ve çam ağaçlarının gölgesinde ediyorsunuz. Otelin hemen aşağısında uzanan Bodrum sıcak yaz günlerinden nasibini alırken siz burada püfür püfür esen rüzgârın ve kuş cıvıltılarının eşliğinde kendinizden geçiyorsunuz.

Adres: Kumbahçe, No:, Mustafa Kemal Cd. No:37, 48400 Bodrum (0252) 316 2854

Magna Manastır Hotel

Hotel Zeytinada Restaurant – Torba

Torba’daki Hotel Zeytinada, asırlık zeytin ağaçları içinde şık bir butik otel. Bu keyifli otele eğer kahvaltı için gitmek isterseniz 7:30-10:30 arasında ana restoranda açık büfe kahvaltı servisi var. Zengin açık büfede diyet büfesi, vejeteryan büfesi ve her yaşın damak zevkine uygun seçenekler mevcut. 10:30’dan sonra giderseniz, havuz kenarında zengin bir serpme kahvaltı yapabiliyorsunuz. Serpme kahvaltıda ev yapımı reçeller, petek bal ve kaymak, peynirler, zeytinler, ceviz, kuru meyveler, yumurta çeşitleri, otlu börek, poğaça servis ediliyor. Ancak eminim ki bu özel oteli çok beğenecek, kahvaltı için gittikten sonra konaklamak üzere de gitmek isteyeceksiniz. Hem belki buraya kadar gelmişken Leleg yolu üzerinde bulunan Torba sırtlarındaki Gebe Kilise’yi de görmek isteyebilirsiniz.

Adres: Torba Mevkii, Torba 48400 Bodrum (0252) 367 2275

Hotel Zeytinada Restaurant

Etrim Doğa Restaurant & Köy Kahvaltısı – Etrim Köyü

Eğer doğanın içinde nefis bir köy kahvaltısı yapmak veya yeni tatlarla tanışacağınız öğlen / akşam yemeği yemek istiyorsanız, Etrim Doğa Restaurant oldukça iyi bir tercih olacaktır. Hem Bodrumlular’ın hem de Bodrum’un yeşil yüzünü keşfe gelenlerin favorisi olan mekâna 10 üzerinden 10 puan vereceğinize eminim.

Adres: Etrim Köyü, Mumcular, Bodrum, Muğla (0252) 338 8484

Bodrum kahvaltı mekânları – Etrim Doğa Restaurant & Köy Kahvaltısı

Cez Bodrum Cafe & Art – Çamlık Köyü

Köy kahvaltılarıyla meşhur Çamlık Köyü’nde yer alan Cez Bodrum Cafe & Art, ağaçların gölgesinde, kuş sesleri ve cırcır böcekleri eşliğinde zengin bir köy kahvaltısı yapabileceğiniz harika bir mekân. Çam ve zeytin ağaçlarıyla kaplı bir ormanın içinde bulunan Çamlık Köyü’ndeki mekânda kahvaltılar bu köye ait doğal taze ürünlerle hazırlanıyor. Çok huzurlu bir ortamı var. Üstelik püfür püfür de esiyor. Bodrum merkeze uzak olsa da özellikle hafta sonları yer bulmanın zor olduğunu unutmayın. Hem ortamı hem de lezzetleri sizin de beğeneceğinize eminim.

Adres: Çamlık, Merkez Sk No:41, 48440 Bodrum (0551) 652 2502

Bodrum kahvaltı mekânları – Cez Bodrum Cafe & Art

Osman’ın Yeri – Sazköy

Sazköy aslında bir Halıköyü. Osman’ın Yeri de aslında bir kahvaltı mekânı değil. Ancak köy havası alıp değişik bir gün geçirmek istiyorsanız, 1 gün önceden rezervasyon yaparak tamamen organik olan ürünlerden hazırlanan köy kahvaltısının tadına bakabilirsiniz.

Adres: Halıköyü Sazköy Bodrum (0532) 583 7384

Bodrum kahvaltı mekânları

Osman Sazköy

Umarım Bodrum kahvaltı mekânları önerilerim ilginizi çekmiştir.

Her mekânı denemeniz dileğiyle…