Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız şehrin gürültüsünden, kalabalığından, hava kirliliğinden, trafiğinden eminim şikâyet ediyorsunuzdur. İşte bu nedenle de sanıyorum ki hafta sonu geldiğinde şehirden kaçmak, doğa içinde olmak, çocuklarınızın toprakla bütünleşmesini ve oynamasını izlemek, kuş cıvıltıları çocuk kahkahalarına karışırken huzur duymak istiyorsunuzdur. Size bu yazımda çocuklarla gidilebilecek İstanbul’a yakın doğada kahvaltı mekânları önereceğim. O zaman buyrun, çocuklu aileler için İstanbul’a yakın doğada kahvaltı mekânları önerilerime bir göz atalım.

İstanbul'a yakın doğada kahvaltı mekânları

Yeğenim Yasemin’im doğada olmanın tadını çıkarırken – Polonezköy, Stella

Eğer İstanbul’da yaşamıyorsanız ancak bu kahvaltı mekanlarını ziyaret etmek ve sevdiklerinizle harika bir hafta sonu geçirmek isterseniz enucuzu.com üzerinden en ucuz İstanbul otobüs bileti seçeneklerine göz atabilir ve onlarca farklı otobüs firmasını karşılaştırarak ucuza otobüs bileti bulabilirsiniz.

Çocuklarla gidilebilecek İstanbul’a yakın doğada kahvaltı mekânları

İstanbul Anadolu yakasında yaşayan biri olarak Anadolu yakasından günü birlik gidilebilecek yerlere mümkün olduğunca sık giderek İstanbul’un doğal güzellikleriyle buluşmaya çalışıyorum. Şimdi de İstanbul’a yakın doğada kahvaltı mekânlarını keşfe çıktım.

İstanbul'a yakın doğada kahvaltı mekânları

Kulindağ Dağ Evi’nde arkadaşlarımla mis gibi havada doğanın içinde kahvaltı ediyoruz

Öncelikle şunu belirteyim: İstanbul’a yakın doğada kahvaltı mekânlarının sayısı sonsuz, benim deneyimlediklerim ise sınırlı. Ayrıca bu listeyi hazırlarken bazı restoranlar isim ve fotoğraflarını yayınlamama izin vermediler. O nedenle bazı restoranları da bilinçli olarak listeye alamadım. Eğer sizin de önerileriniz varsa lütfen yorum kısmına sevdiğiniz İstanbul’a yakın doğada kahvaltı mekânları isimlerini bırakın ki okuyan herkes faydalanabilsin.

Bu mekânlara ilaveten şehir içinde de İstanbul Anadolu yakası kahvaltı mekânları ve İstanbul Avrupa yakası kahvaltı mekânları deniyorum tabii ki…

İstanbul'a yakın doğada kahvaltı mekânları

Doğaya çıkan masum çocuk – Grubumuzun en yakışıklısı Ali Kaan Kulindağ Dağ Evi’nde

Çocuklu aileler için İstanbul’a yakın doğada kahvaltı mekânları – Anadolu yakası

Çocuklu aileler için Anadolu yakasında bulunan doğada kahvaltı mekân önerilerim aşağıda:

Lotus Restaurant & Home

Lotus Restaurant & Home İstanbul’un arka bahçesi Şile’de metropolden uzak bir huzur mekânı. Denize sıfır marinanın içindeki konumuyla Karadeniz’in hırçın dalgalarından uzak, huzurla denizi seyredebileceğiniz mekân zengin serpme kahvaltısı ile dikkat çekiyor. Bence buraya kadar gelmişken akşama kalıp mezelerden tatmak, üstüne üstlük konuk evinde de konaklamak isteyeceksiniz.

Adres: Hacı Kasım, Liman Sk. No:28, 34980 Şile/İstanbul (0530) 552 5008

İstanbul'a yakın doğada kahvaltı mekânları

İstanbul’a yakın doğada kahvaltı mekânları – Lotus Restaurant & Home

Massha Şile Balıkçısı

Massha Şile Balıkçısı adından da anlaşılacağı gibi Şile’de bir mekân. Limana oldukça yakın olan restorana giden yol tozu dumana katarak ilerliyor. Tam ne işim var burada diyorsunuz ki restoranın içine girince herşey değişiyor. Karadeniz kıyısında nefis bir kumsalı olan restoran yaz günlerinde deniz-güneş-kum üçlüsünü yaşamak için, havalar soğumaya başlamışken ise kapalı mekânında oturmak için tercih ediliyor. Hem kahvaltı etmeye hem de sonrasında mezelerinden tatmaya gelebilirsiniz.

Adres: Hacıkasım Mah. Limanyolu Mevkii, Ayazma Plajı No:34, 34980 Şile (0534) 663 4646

Massha Şile Balıkçısı

MarangozZ (Bahçe Cafe)

Yuvacık Barajı’na hakim bir noktada bulunan MarangozZ (Bahçe Cafe), serpme kahvaltı etmek, manzaraya nazır salıncakta sallanmak, nargile içmek ve ücretsiz sinema etkinliklerinde film izlemek için çok tercih ediliyor. Serpme kahvaltıda getirilen soğuklar eğer yeterli gelmezse dilediğiniz kadar ekstra isteyebiliyorsunuz. Böylelikle yedikçe ilave alıyor, yemeklerin de ziyan olmamasına katkıda bulunuyorsunuz. Ancak dikkat! Rezervasyonlar hemen doluyor. Hatta 1 hafta önce bile arasanız yer bulamama ihtimaliniz var. O nedenle aman rezervasyonsuz gitmeyin.

Adres: Yakacık Mahallesi Çınardere Caddesi, Sinem Sk., 41190 Başiskele/Kocaeli (0533) 401 6741

İstanbul'a yakın doğada kahvaltı mekânları

İstanbul’a yakın doğada kahvaltı mekânları – MarangozZ (Bahçe Cafe)

Leonardo Restaurant – Cafe

Polonezköy’deki Leonardo Restaurant – Cafe, 150 yıllık bir Polonya evinde doğayla baş başa, yeşillikler içinde özgün lezzetleri tadabileceğiniz bir yer. Ücretleri biraz yüksek ama serpme kahvaltıya değdiğini göreceksiniz.

Adres: Cumhuriyet Caddesi No:1, 34829 Polonezköy (0216) 432 3082

İstanbul'a yakın doğada kahvaltı mekânları

İstanbul’a yakın doğada kahvaltı mekânları – Leonardo Restaurant – Cafe

Stella

Polonezköy’deki Stella 1967 yılından beri hizmet veren bir tesis. Çok sayıda piknik masası, hamağı, çardağı ve yemyeşil alanı var. Burada dilerseniz serpme kahvaltı edebilir, mekânın en ünlü yemeği Stella böreğinin tadına bakabilir, dilerseniz kendi kendinize mangal yakabilirsiniz. Geniş yeşil alanı olan mekân özellikle çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor.

Adres: 75.Yıl Cad., 34820 Polonezköy (0216) 432 3232

İstanbul'a yakın doğada kahvaltı mekânları

Stella

Polina

Polonezköy’deki mekânda ister kahvaltı edin, ister mangal yakın dönerken tüm stresinizi bırakmış olacaksınız. Polina’nın hem kapalı hem açık alanı var. Yazın açık alanda hamakta uzanabilir, kışın soğuk günlerinde çiçekler içindeki iç mekânda serpme kahvaltı edebilirsiniz.

Adres: 75. Yıl Cad 26/A, 34829 Polonezköy (0216) 432 3153

İstanbul'a yakın doğada kahvaltı mekânları

Polina

Karçma Kriha Restaurant

Polonezköy’deki Karçma Kriha, Polonya’nın klasik çizgilerini yansıtan bir atmosfer ve dekorasyona sahip. Hem açık hem kapalı mekânı var. Yeşilliklere bakan açık mekânda serpme kahvaltı edebilirsiniz. Açık restoranın bir bölümündeki çocuk bahçesi ve yastıklı dinlenme çim alanlar hem sizin hem de çocuklarınızın keyfine ayrılmış durumda.

Adres: Beykoz Cd., 34829 Beykoz/İstanbul (0216) 432 3281

İstanbul'a yakın doğada kahvaltı mekânları

Karcma Kriha

Kulindağ Dağ Evi

Beykoz’daki Kulindağ Dağ Evi’nde açık büfe kahvaltı edebilir, ardından yemek yiyebilir ve de dilerseniz konaklayabilirsiniz. Açık büfe kahvaltıdan saat 14.00’e kadar sınırsız yiyebiliyorsunuz. Eğimli bir arazi üzerinde bulunan mekânda merdivenler ve yüksek teraslar var. Bu nedenle küçük çocukları olan ailelerin burada çocuklarını gözetmeleri çok önemli. Ancak bizim grubumuzdaki çocuklar buraya bayıldı. Üstelik ağaç tepelerinden de inmediler.

Adres: Mahmutşevketpaşa, Kibrit Çıkmazı No:6, 34829 Beykoz/İstanbul (0850) 302 0299

İstanbul'a yakın doğada kahvaltı mekânları

Kulindağ Dağ Evi

Yemyeşşil Hobi Bahçeleri

Beykoz’daki mekânın konsepti biraz farklı. Üyelik sistemi ile bahçesi 30 m² bölümler halinde kiralanıyor. Bu alanda ekimi ve bakımı mekâna ait olmak üzere her türlü sebze yetiştiriliyor. Kiralayan kişiler mahsulü istediği her zaman gelip toplayabiliyor. Mekâna dışarıdan piknik yapmak üzere misafir kabul etmiyorlar ama kahvaltı için kabul ediyorlar. Huzur dolu bahçede serpme köy kahvaltısı, gözleme ve diğer lezzetlerin tadına bakabilir, çocuklarınızın yemyeşil çimenlerin üzerinde, kum havuzunda oynayışını veya at binişini seyredebilirsiniz.

Adres: Bozhane Mahallesi Kapadokya Caddesi No:16 2-A Beykoz/İstanbul (0538) 485 8389

İstanbul'a yakın doğada kahvaltı mekânları

Yemyeşşil Hobi Bahçeleri

Yoros Cafe Restaurant

Boğaz ayaklarınızın altındayken nefis bir serpme kahvaltı yapmak ister misiniz? Burası aileler, gençler ve çocuklar için mükemmel bir kaçış noktası. Şömine ve soba eşliğinde 2 ayrı kapalı salonu, açık oyun parkı, açık teras ve 3 ayrı balkonuyla manzaraya doyamayacağınız doğa harikası bir mekânda şehirden uzak, tertemiz orman ve deniz havasıyla iç içe olmaya bayılacaksınız.

Adres: Anadolukavağı Mah., Feneryolu Cad. 3/A, 34825 Beykoz/İstanbul (0216) 320 2056

İstanbul'a yakın doğada kahvaltı mekânları

Yoros Cafe Restaurant

Karlıtepe Mesire Alanı

Karlıtepe Mesire Alanı, üç köprüyü gören eşsiz manzarası ile olağanüstü güzellikte bir yer. Beykoz Belediyesi tarafından işletildiği için fiyatları oldukça uygun. Kır restoranı, seyir terasları, piknik alanları, spor alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları var. Doğal gazlı mangal ünitelerinde kilogram başına ücret ödeyerek belediye personeline etlerinizi pişirtebiliyorsunuz.

Adres: 34820 Beykoz/İstanbul (0216) 322 6363

Muşmuloğlu My Garden

Muşmuloğlu My Garden, Beykoz’un güzel doğasının içinde güzel bir bahçesi olan bir mekân. Serpme kahvaltısı oldukça zengin ve leziz.

Adres: Yavuz Selim, Çavuşbaşı Cumhuriyet Cd. NO:78/1, 34830 Beykoz/İstanbul (0216) 479 8000

İstanbul’a yakın doğada kahvaltı mekânları – Muşmuloğlu My Garden

Güzelcehisar Cafe & Restaurant

Güzelcehisar Cafe & Restaurant; yemyeşil doğanın içinde, Anadolu Hisarı’nın sırtlarında eşsiz Boğaz manzarası olan bir mekân. Kış mevsiminde kapalı alanı da oldukça güzel. Gün boyunca serpme kahvaltı ve alakart hizmetinden faydalanabiliyorsunuz.

Adres: Kavacık, Mutezem Çıkmazı No:1, 34810 Beykoz/İstanbul (0216) 462 3530

Güzelcehisar Cafe & Restaurant

Poyraz Çapari Restaurant

Poyraz Çapari Restaurant, Poyrazköy sahilde, nefis bir Üçüncü Köprü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) manzarası olan bir balık restoranı. Ancak serpme kahvaltısı ile de adını duyuruyor. Burada kumsalda kahvaltı ederken şehrin tüm stresinden uzaklaşacaksınız.

Adres: Poyrazköy Mendirek Yolu, Kennedy Cd. No: 12/1, 34829 Beykoz/İstanbul (0216) 320 1218

Poyraz Çapari

Riva’s Club

Doğayla iç içe kahvaltı etmek, sonrasında çocuklarınızın yüzme havuzuna girmesi ya da yürüyüş parkurlarında yürümek için Riva’s Club’ı listenize almalısınız. Buraya konaklamak için de gelebilirsiniz.

Adres: Çekmeköy, Sırapınar Köyü, Cömert Sok., Ömerli, 34799 (0216) 435 5585

İstanbul'a yakın doğada kahvaltı mekânları

Riva’s Club

Akasya Alabalık

Maşukiye’de doğanın içinde, dere sesi ve kuş cıvıltıları dinleyerek nefis bir serpme kahvaltı yapmak isterseniz Akasya Alabalık vazgeçilmez tercihiniz olacaktır. Çocuklarınızla gelip günün yorgunluğunu atabileceğiniz, dilerseniz günün her saatinde menülerinden tadabileceğiniz tesise rezervasyona gerek duymadan yılın her günü 8.30-22.00 saatleri arasında gidebilirsiniz.

Adres: Maşukiye Mah., Alabalık Vadisi Akasya Alabalık Tesisleri No:27, 41295 Maşukiye/ Kocaeli (0262) 354 3136

Akasya Alabalık

Papuli Köyevi

Papuli Köyevi, doğa içinde zengin bir serpme kahvaltı yapmak, kışın soba başında huzuru yakalamak için oldukça iyi bir tercih. Aileleri 4. kuşak bir zeytinci. Geldiğinizde ismi Samanlı Dağları’ndan gelen ünlü Karamürsel zeytinlerini tadabilir, ayrılırken de satın alabilirsiniz.

Adres: Çamçukur, Küme Evleri No:232, 41500 Karamürsel/Kocaeli (0262) 454 1303 (0530) 306 1303

Papuli Köyevi

Güneş Atlı Spor Kulübü

Bir yanda ata binme, bir yanda kahvaltı etmek istiyorsanız Güneş Atlı Spor Kulübü tam size göre. Her seviye binicilik ve at terbiyesi eğitimi verilen tesiste kahvaltının tadına da doyum olmuyor.

Adres: Koçullu, Doğru Sok. No:12, 34799 Çekmeköy/İstanbul (0553) 766 7274

Güneş Atlı Spor Kulübü

Çocuklu aileler için İstanbul’a yakın doğada kahvaltı mekânları – Avrupa yakası

Çocuklu aileler için Avrupa yakasında bulunan doğada kahvaltı mekân önerilerim aşağıda:

Emel’in Bahçesi

Kilyos’ta Karadeniz’i ayaklarınızın altına seren Emel’in Bahçesi ferah havası, nefis manzarası ve leziz kahvaltılıklarıyla hafta sonunu geçirmeniz için oldukça iyi bir alternatif.

Adres: Kilyos Mah. Plaj Yolu Cad. No:14, 34450 Kumköy Köyü/Sarıyer/İstanbul (0212) 201 1888

İstanbul'a yakın doğada kahvaltı mekânları

Emel’in Bahçesi

Kilyos Aile Çay Bahçesi

Kilyos’ta nefis bir Karadeniz manzarasında serpme kahvaltı yapmak isterseniz Kilyos Aile Çay Bahçesi’ni değerlendirmenizi öneririm.

Adres: Kumköy, Plaj Yolu Cd. No:28, 34450 Sarıyer/İstanbul (0212) 201 2091

İstanbul'a yakın doğada kahvaltı mekânları

Kilyos Aile Çay Bahçesi

ZSK Kantin

Zekeriyaköy Spor Kulübü’nün içindeki ZSK Kantin keyifli bir mekân. İçi küçük olmasına rağmen oldukça sevimli. Kış günlerinde şömine önünde oturmak da çok güzel oluyor.

Adres: Zekeriyaköy, No:, 2. Cd. No:2, 34450 Sarıyer/İstanbul (0212) 202 8454

ZSK Kantin

Flamingoköy

Flamingoköy çocuklarınızla birlikte harika vakit geçirebileceğiniz bir mekân. Hafta içi serpme, hafta sonları ise zengin çeşitleri ile açık büfe köy kahvaltısı sunuyorlar. Kahvaltı servisi hafta sonu 09.00 ile 13.30 arası, hafta içi 09.00 ile 14.00 arasında. Kahvaltıya ilaveten et pişirmeyi tercih edenler için birbirinden müstakil 40 aileye hizmet verebilen 3 barbeküsü var. Barbekülerden bir tanesi nehir ve göl kenarında, diğer ikisi ise hayvanlar âleminde yer alıyor. Ayrıca gölde balık tutmak isteyenler olursa yanlarında olta getirmelerinde fayda var.

Adres: Gökçeali Mh. Cevizlik Sk. No:43 Gökçeali / Çatalca / İstanbul (0552) 377 6161

Flamingoköy

Her hafta sonunuzun yeşillikler ve mavilikler içinde İstanbul’un doğal güzellikleriyle geçmesi dileğiyle…

Afiyet olsun…