Seyahatlerinizde lüksü arıyor musunuz? Yoksa benim gibi hep ekonomi sınıfı uçup mütevazı yerlerde kalanlardan mısınız? Peki fark yok dediğiniz ekonomi sınıfı ve Business Class uçuşları arasındaki farklara bir bakış atmak ister misiniz? Şampanyanızı içerek, özel menüden yemekler seçerek, koltuklarınızı yatırarak yapacağınız bir Business Class uçuş macerası bu yazıda…

Üst Sınıf Yolculuk Tecrübesi - Business Class Uçuş

Üst Sınıf Yolculuk Tecrübesi

Business Class uçuş deneyimi

Bir basın gezisi ile Tayland’a giderken İstanbul – Bangkok uçuşumuzu Business Class uçuşuna yükselten Qatar Airways benim de ilk kez bu deneyimi yaşamamı sağlamıştı.

Üst Sınıf Yolculuk Tecrübesi - Business Class Uçuş

Uçağa binmeden önce bunu Atatürk Havalimanı’ndaki Qatar Lounge (Salon)’una girerek kutladık. Evet, bu uçuşların bir ayrıcalığı da lounge’lardan faydalanabilmek.

 

Uçağa bindiğimde ise kaderimde böyle uçmak da varmış diyerek bunun keyfini çıkardım.

Üst Sınıf Yolculuk Tecrübesi

Üst Sınıf Yolculuk Tecrübesi

Aktarma için Doha’ya indiğimizde bir aksilik nedeniyle Doha Hamad Havalimanı’nda Qatar Lounge (Salon)’una girememekse bizi biraz üzdü. İnsanoğlu nasıl da hemen alışıyormuş seviye atlamaya. İnanılır gibi değil.

Asıl uzun uçuş şimdi başlıyor diyerek Doha – Bangkok uçuşu için A380’e adımımızı attık. Airbus A380 dünyanın en büyük yolcu uçağı. Çift katlı uçağın üst katı tamamen First Class ve Business Class olarak ayrılmış. Şu anda 550 yolcu taşıyan bu uçak, koltuk düzeni değiştirilerek kapasitesini 850’ye kadar çıkartabiliyor. Her biri 3 m çapında, 4 adet Rolls Royce motora ve 22 tekerleğe sahip olan uçağın ağırlığı 560 ton.

Üst Sınıf Yolculuk Tecrübesi ve geniş aralıklı koltuklar

Şampanyamızı içtiğimiz, koltuklarımızı yatırarak zaman zaman uyuduğumuz, uyandığımızda ise barında zaman geçirdiğimiz A380 uçuşu şüphesiz bundan sonraki ekonomi uçuşlarımda hep hatırıma gelecek :-) .

Üst Sınıf Yolculuk Tecrübesi - Business Class Uçuş

Üst Sınıf Yolculuk Tecrübesi yaşarken bulutlar üzerinde bardan faydalanabiliyorsunuz


Demek oluyor ki lüks de insanı mutlu edebiliyormuş…