Ontario Eyalet Parkları içinde benim en sevdiklerimden birisi Algonquin Eyalet Parkı‘dır. Algonquin Parkı’nın çok yakınındaki Arrowhead Parkı ise sonbaharda yaprakların renginin değiştiği dönemde gelip görülmesi gereken parklardan biridir. Arrowhead Parkı, Muskoka bölgesinin kalbinde yer alıyor. Roe, East River ve Lumby olmak üzere 3 kamp alanı var.

Arrowhead Eyalet Parkı

Parktaki Arrowhead Gölü etrafında 3 tane kumsal var. Göllerde motorbot kullanımı yasak.

Arrowhead Eyalet Parkı

15 kilometrelik yürüyüş yolu var. 2 kilometrelik Stubb’s Falls Trail’de şelaleye çıkıyorsunuz.

Arrowhead Eyalet Parkı

Parkta yazın kano yapabilir, bisiklete binebilirsiniz. Kışın kayak, buz pateni, kar raketi yürüyüşü yapabilirsiniz.

Arrowhead Parkı

Bense bir sonbahar gününde buraya geldim. Komşum İlknur ve kızlarıyla birlikte Oxtongue River-Ragged Falls Eyalet Parkı‘nda birkaç saat geçirdikten sonra buraya geldik.

Parkın girişindeki Mayflower Gölü kıyısında öğle yemeği molamız, bu parkı keşfetmek için iyi bir başlangıç oldu. Göl küçük, sakin ve de huzur vericiydi. Kızarmış ağaçların renginin suya yansıması da burayı ayrı bir güzelleştiriyordu.

Ontario

Arrowhead Parkı


Arrowhead Eyalet Parkı

Buradan plaj kısmına gidip Arrowhead Gölü kıyısında yürüyüş yaptık. Bu göl Mayflower’a göre daha büyük. Little East River (Küçük Doğu Nehri)’nin göle birleştiği noktada kano yapanları seyrettik.

Arrowhead Eyalet Parkı

Arrowhead Eyalet Parkı

Ontario

Arrowhead Eyalet Parkı

Daha sonra parkı asıl seçme nedenimiz olan Big Bend gözlem yerine vardık. Burası okuduğumuz değerlendirmelere göre Huntsville bölgesinin en popüler etkinliği. Big Bend’den Big East River (Büyük Doğu Nehri) ve çevresi çok güzel seyrediliyor.

Parktaki keyifli günümüzü Stubb’s Şelalelerine giderek noktaladık. Little East River kıyısında yarım saatlik bir yürüyüşle şelalelere vardık. Kano yapanları imrenerek izledik. Bir dahaki sefere ben de bu nehirde kano yapacağım diyerek kendime söz verdim.

Arrowhead Eyalet Parkı

Sonbahar mevsiminde bu parkın eşsiz güzellikte bir yer olduğunu ve mutlaka gelmeniz gerektiğini söylemeliyim. Doğanın cömertliği ve inanılmaz güzelliği sayesinde burayı siz de çok seveceksiniz.