Kanada’nın Ontario Eyalet Parkları keşfetmekle bitmez. Ancak Toronto’ya en yakınlarından birisi olan Darlington Park’ta kamp yapabilir, Ontario Gölü’nün kumsallarında yüzebilir ve yürüyüş yollarında doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Burası günlük kullanım ve piknik yapmak için ideal bir park.

Darlington Park - Ontario Eyalet Parkları

Darlington Park - Ontario Eyalet Parkları

Darlington eyalet parkı hakkında bilgiler

Parkta 3 tane kamp alanı var: Lakeside, Cliffside ve Hilltop. Korunaklı McLaughlin Bay’de kano yapabilirsiniz. 1,25 kilometrelik Burk Trail, 1,5 kilometrelik McLaughlin Bay Trail, 1 kilometrelik Robinson Creek Trail veya 2,6 kilometrelik Waterfront Trail’de yürüyüş yapabilirsiniz.

Darlington Park - Ontario Eyalet Parkları

Toronto’ya sadece 45 dakika uzaklıktaki parka daha önce piknik yapmak için gitmiştim. Şimdi ise nisan ayının bu son hafta sonunda parlayan güneşi görür görmez kendimi tekrar burada buldum.

Darlington Park - Ontario Eyalet Parkları

Bu senenin upuzun ve hiç bitmeyeceğini sandığım kış mevsiminin ardından Darlington eyalet parkı benim sıcak sezonu açacağım ilk park olmuştu. Buraya gelince yürüyüş yollarını keşfedeceğimi ve de kışa veda edeceğimi umut ediyordum.

Doğruyu söylemek gerekirse burada çok da aradığımı bulamadım. Henüz tam uyanmamış doğanın çıplak görüntüsü de bu düşüncemde etkili oldu. Ancak Darlington bence sadece yürüyüş yapmak için gelinecek bir park olmamalı. Ontario eyaletinde çok sayıda vahşi doğa parkı varken bu park onların yanında biraz basit kaldı. Gördüğüm ürkek ceylanlar günün sürprizi olsa da bu bile beni tam anlamıyla tatmin etmeye yetmedi.

Darlington bence yazın sıcak günlerinde kalabalık grup olarak gelip piknik yapmak için ideal bir park. Türk usulu mangal partilerinizi Ontario Gölü’nün ince kumlu kumsalında yürüyüş yaparak noktalayabilirsiniz. Doğanın içinde, ağaçlar arasında yapacağınız yürüyüşler içinse başka parkları tercih etmenizi öneririm.

Keşfetmeniz dileğiyle…