Jurmala kasabası Letonya’da tatilin adresi. Burası eklektik mimarisi ve mis gibi havasıyla gözde bir sayfiye yeri. Deniz kenarındaki bir sahil kasabasından bekleyebileceğiniz herşeye sahip olan Jurmala’da şahane bir tatil geçirebilir, kendinizi Baltık Denizi’nin serin sularına bırakabilirsiniz.

Jurmala

Şirin bir sahil kasabası

Jurmala

Şirin bir sahil kasabası

Burası Riga’dan sadece 30 dakika mesafede yer alıyor.

Jurmala

Şirin bir sahil kasabası

Jurmala hakkında bilgiler

Letonya’nın sayfiye kenti bembeyaz kumsalları ve orman içindeki romantik ağaç evleri sayesinde oldukça popüler. Burası aynı zamanda Baltık ülkelerinin en ünlü otellerine de ev sahipliği yapıyor. Hava kirliliğini önlemek için araba girişlerini ücretli yapmaları da pek isabetli olmuş.

Baltık Denizi’nin sert rüzgârları bize heyecan kattı

Rüzgârlı havada savrulduğumuz bir anda deniz kenarında olmak ise bizim için oldukça değişik ve de eğlenceliydi.

Baltık Denizi kıyıları oldukça rüzgârlı oluyor

Jurmala gezilecek yerler

Burada çok fazla gezilecek yer yok. Buraya daha çok dinlenmeye, şık kafelerde kahvenizi yudumlamaya ve Baltık Denizi’nin soğuk sularında içinizi ısıtmaya geleceksiniz.

Jomas İela

Kentin gezilecek yerleri ana caddesi Jomas İela üzerinde toplanıyor. Yemyeşil bahçelerin içindeki evler, restoran ve kafeler yanlarından yürürken bile insanın içini açıyor.

Jurmala

Şirin bir sahil kasabası

Jurmala

Şirin bir sahil kasabası

Baltık kıyısındaki 37 kilometrelik sahil Avrupa’nın kuzey bölgesinin en uzun plajı. Biz rüzgâr nedeniyle kumsalda fazla vakit geçiremesek de yaz aylarında güneşin batmadığı Beyaz Geceler’de buranın cıvıl cıvıl olduğuna eminim.

Jurmala

Baltık Denizi kıyısındaki Jurmala

Ana cadde Jomas İela bolyunca sevimli kafeler ve restoranlar sıralanıyor

Tertemiz çam kokuları almak, şifalı sular içmek, çamur kürleri yapmak ve dinginliği yaşamak için Letonya’da adresiniz burası olmalı.

Jurmala oldukça estetik binalara ev sahipliği yapıyor

Şirin bir sahil kasabası

Keşfetmeniz dileğiyle…