ABD’nin Maine & New England bölgesinde ziyaret edilmesi gereken en güzel yerdir Bar Harbor. Macera dolu tatil imkânı, romantizm kokulu gün batımları ve kayalıklı sahil kıyıları burayı mistik bir hâle getirir. Okyanus kenarında ve Acadia National Park (Acadia Ulusal Parkı) çevresinde kurulan Bar Harbor, gelen herkesi sevgiyle kucaklar.

Bar Harbor

Bar Harbor gezilecek yerler

Burası kuşkusuz ki Maine/New England tatilinde beklentinizin çok üzerinde beğeneceğiniz bir yer. 130 km²’lik alanıyla Acadia National Park’ta dağlar, göller ve eşsiz güzellikle bir kıyı şeridiyle tanışacaksınız. Burada ister yürüyüş yapın, ister bisiklete binin, doğayla birlikte olmak harika olacak!

Museum in the Street

Şehrin içinde Museum in the street işaretli yolu takip ederek yürüyüşünüzü tamamlayabilirsiniz.

Bar Harbor Müzik festivali

Şehirde yılda 2 kez müzik festivali organize ediliyor. Denk getirebilirseniz festival boyunca müziğe doyabilirsiniz.

Bar Harbor sokakları

Acadia Ulusal Parkı

Acadia Ulusal Parkı’nın 90 km uzunluğunda orman içi yolları ve ayrıca Cadillac Mountain Challenge denilen asfalt rotası var. Maine gezinizi sadece bu eşsiz güzellikteki park için bile yapabilirsiniz.

Bar Harbor - Maine

Acadia Ulusal Parkı

Balina seyir turları

Okyanusta balinaları izlemek harika olmaz mı? Organize turlarla balinalara seyre çıkabilirsiniz.

Bar Harbor

Balina seyir turları

Sunset (gün batımı) turları

Güneşin okyanustan batışını izlemek bir başka oluyor. Benden söylemesi.

Eşsiz bir gün batımı izlemeye hazır olun

Benim burayla tanışıklığım ise bir başka. Çıktığım uzun Nova Scotia yolculuğunda Nova Scotia’ya giden feribotlara binmeden önce burada konakladım. Oysa Atlas Okyanusu kıyısındaki Maine eyaleti ve de Desert Dağı Adası’nın içindeki yerleşim öyle güzelmiş ki özel olarak buraya gelmediğime de pişman oldum.

Bar Harbor

Okyanus havası beni kendine hep çekmiştir. Oysa kaldığım 1 gece bana yetmedi, buradan bi’ şey anlamadan ayrılmak zorunda kaldım.

Maine eyaletine tekrar geleceğim elbet. Nova Scotia’ya giden feribotlar artık iptal edildiğine göre benim bir dahaki geliş amacım Acadia Ulusal Parkı’nda doğa yürüyüşü yapmak ve deniz ürünlerini, özellikle de ıstakozları keyifle yemek olacak. Biliyorum, bir gün olacak…