Bendeniz Yaprak Gürdal, Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi ve Anadolu Üniversitesi Yönetim Organizasyon bölümleri mezunuyum. 20+ yıl Türkiye ve Kanada’da kurumsal şirketlerde yönetici olarak çalıştım. Çalıştığım süre boyunca her fırsatta yeni coğrafyalar keşfettim. 12 yıl Kanada’da yaşadım. Sonra doğduğum topraklar ve aile özlemim ağır bastığı için memleketime geri döndüm ve artık bu civarları daha çok keşfetme vaktidir benim için dedim. Gezi blogu sayfamda da size seyahat ipuçları vererek bir seyahat rehberi hazırlamayı hedefledim.

Seyahat Rehberi

Maceracı ruhum ve içimdeki hep yenilikler keşfetme arzusu ile dünyanın pek çok yerinde tüplü dalış (scuba diving) yaptım. Dalışlarda köpekbalıklarına, mantalara, vatozlara sarıldım. Kanada’nın vahşi doğa parklarının da içinde bulunduğu Ontario eyalet parklarında ayıların içinde çadır kampında kaldım. Peru’da İnka yolunda, Kosta Rika’da yağmur ormanlarında yürüdüm. Kenya ve Tanzanya’da Masai kabilesinin, Namibya’da Himba kabilesinin, Uganda’da Karamojong kabilesinin arasına karıştım. Yetmedi, yetmeyecek…

Yaprak Keşifte Seyahat Rehberi

Yazılarımda her gittiğim şehirdeki gezilecek yerler, görülecek yerleri listeleyip Türkiye gezi rehberi, (Canada) Kanada gezi rehberi olmayı, yurt dışı tatil, yurt içi tatil, ucuz tatil önerileri yapmayı ve seyahat ipuçları vermeyi hedefledim. Nerede yenir? Ne yenilir? Ne yapılır? Nasıl gidilir?Seyahat ipuçları gibi sorularınıza cevap verebileceğimi ümit ediyorum.

Gezilecek yerler

Seyahat yazılarıma ulaşmak için sol üstte yer alan menüyü kullanabilir veya sağ üstteki bölümden arama yapabilirsiniz.

Medyada Küçük Dünya

Medyada çıkan yazılarımı ve videolarımı Küçük Dünya Basında sayfamda görebilirsiniz.

Göçmenlik

Yurt dışında yaşamak ve Kanada göçmenlik ile ilgili tecrübelerimi size aktarıyorum. Kanada iş hayatı nasıldır? Kanada’da yaşam nasıl? Kültür şoku nedir? Göçmenlik zorlukları nelerdir? gibi konuların hepsini yazılarımda anlattım.

Dalış

Ayrıca Türkiye ve dünyada dalış (scuba diving) maceralarımı anlatıyor ve yazılarımı Türkiye’nin en iyi su altı fotoğrafçılarının kareleri ile zenginleştiriyorum.

Küçük Dünya – Yaprak Keşifte

Sayfama hoşgeldiniz! Gelin şimdi her yeri birlikte keşfedelim!