Hayaliniz ülkemizin cennet koylarının birinde sessiz sakin bir tatil yapmak mı? Cam gibi parlayan turkuaz rengi sakin sulara bakarken yemyeşil çam ormanlarının kokusunu içinize çekmek mi istiyorsunuz? O zaman sizi Zakkum Pansiyon Restaurant’la tanıştırayım. Ancak hazırlıklı olun. Çünkü Zakkum Pansiyon Restaurant, bir kere geldikten sonra bir daha kopamayacağınız bir yer.

Zakkum Pansiyon Restaurant

Marmaris Turgut Köyü Pansiyon Önerisi- Zakkum Pansiyon Restaurant

Turgut Köyü, Marmaris merkeze yaklaşık 30 km uzaklıkta bir köy. Burası öyle bir köy ki böyle köye can kurban dedirten cinsinden.

Zakkum Pansiyon Restaurant

Turgut Köyü’nde yer alan Zakkum Pansiyon Restaurant ise 13 odasıyla keyifli bir tatilin kapılarını açan bir aile işletmesi. Oda+kahvaltı hizmet sunuyor. Öğlen ve akşam yemeklerinde restoranda ekstra ücretle yemek yiyebiliyorsunuz.

Zakkum Pansiyon Restaurant

Buraya sadece akıllara ziyan deniz ürünlerinin tadına bakmak için bile gelebilirsiniz.

Zakkum Pansiyon Restaurant – Deniz ürünleri akıllara zarar

Restoran ve bungalowların önünde uzunan sakin ve cam gibi deniz ilk gördüğünüz anda sizi büyülüyor. Sessizce süzülen yatlar manzarayı iyice güzelleştiriyor. Arkanızda uzanan çam ormanı ise maviyle yeşilin muhteşem uyumunu yaşatıyor. Odanızla denizin arası ise sadece 10 metre! Hiç bir otelde bulamayacağınız kadar denize yakın olmanın rahatlığı ise paha biçilmez.

Zakkum Pansiyon Restaurant

Yatlarla iç içe olmaktan rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız, tatilde hareket seviyorsanız, konforlu bir otel arıyorsanız buranın size uygun olmadığını da söylemeliyim. Çünkü burası lüksten çok uzak bir konaklama tesisi. Burası sessizlik, sakinlik, huzur arayanların yeri. Burası doğanın içinde bir pansiyon. Doğa deyince doğayla ilgili herşeye hazırlıklı olmanız gerektiğini söylemeliyim. Hatta burada kalmayı kampta kalmanın biraz daha rahat yataklısı gibi düşünebilirsiniz.

Zakkum Pansiyon Restaurant’ta ne yenir?

Restorana gelince: Serpme kahvaltısı, deniz ürünleri, ekşileme (özel soslu köy tavuğu), mezeleri (bi’ yoğurtlama var ki efsane), zeytinyağlıları oldukça başarılı. Çok fazla yemek çeşitleri yok ama olan herşey çok lezzetli. Kahvaltıdaki herşey organik ya da ev yapımı. Bazlama, reçel ve bal anneleri tarafından yapılıyor . Reçel yemeyen ben bile anne eliyle yapılan kabak reçelinin dibini gördüm. Balıklar günlük olarak balıkçıdan alınıyor ya da kendileri avlıyorlar. İddia ediyorum, buradaki yemeklerin lezzeti az bulunur türden. Hepsinin tadına bakın. Bana hak vereceksiniz.

Serpme kahvaltı çok güzel

Burası bir aile işletmesi olduğu için ortam çok rahat. Ben ilk gelişimde tek başına geldim. Sonra da yeğenlerim, annem, kardeşim, kuzenim ile birlikte burada bir aile tatili yaptık.

Yeğenlerim ile Zakkum Pansiyon Restaurant’dayız

Buranın lüks bir tesis olmadığını söyledim. Gelirken kendi kişisel hijyen malzemelerinizi (şampuan, vücut şampuanı vs), sivrisinek kovucu (evet sivrisinekler iş başında!), çoklu uzatma kablosu getirmenizde fayda var. Onun dışında restoranda zaten her türlü yiyecek ve içecek var. Aç, susuz kalma gibi bir ihtimal yok.

Zakkum Pansiyon Restaurant

Buranın müdavimleri olduğu için yer bulmak çok kolay değil. Eğer önceden rezervasyon yaparsanız şansınız daha fazla olacaktır. Ertan Bey size bu konuda yardımcı olacaktır (📞 +90 (536) 397 17 90)

Zakkum Pansiyon Restaurant

Yoğurtlama buranın spesiyali

Cennet ülkemin en güzel yerlerinden birinde olan Zakkum Pansiyon Restaurant’da umarım bir gün siz de kendinizi berrak sulara bırakır, üzerine de tadı damağınızda kalacak lezzetlerin tadına bakarsınız.