Araba kiralama özellikle de ilk kez kiralıyorsanız veya geçmişte kötü bir deneyim yaşadıysanız biraz tedirgin edici olabilir. Taksi tutmanın veya toplu taşımanın daha iyi olacağını düşünebilirsiniz. Ancak doğru bir araç kiralama şirketi seçtiğinizde aklınızdaki soru işaretleri kendiliğinden silinir, kiralama işlemi sizin için keyifli bir rutine dönüşebilir. Bu noktada Enterprise ile aradığınız kaliteli hizmete kolayca ulaşabilirsiniz. Enterprise ile doğru aracı seçebilir ve gergin toplu taşıma hatlarına veya yüksek taksi ücretlerine bağlı kalmadan stressiz bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Enterprise 85 ülkede Türkiye’de ise 27 ilde faaliyet gösteren dünyanın en büyük araç kiralama şirketidir. Uzun yıllar süregelen tecrübesiyle aracınızı güvenle kiralayabilirsiniz.

Şehirlerarası Seyahat İçin Herkese Uygun Modeller

Hedefiniz seyahatin tadını çıkarmak olduğunda araba kiralamadan önce bu üç özelliğe dikkat edin…

Sürüş Rahatlığı

Şehirlerde yoğun trafik ve sürüş esnasında çok şey sizi rahatsız edebilir veya tehdit edebilir. Bu nedenle daha güvenli ve sürüşü daha konforlu hale getirmek için ideal olarak sensörler ve kameralar gibi ekstra güvenlik özelliklerine sahip bir seçim yapmak en iyisidir.

Boyut Seçimi

Araba kiralama sırasında aracın boyutunu kullanım amacınıza göre seçmeniz size avantaj sağlayacaktır. Eğer küçük bir grup halinde gidiyorsanız mevcut tüm otoparklara kolayca girebildiğiniz araç seçimi uygun olacaktır. Geniş aileler için büyük araba seçimi ile yeterli depolama ve arka koltuk konforuna sahip olursunuz.

Yakıt Tasarrufu

Şehir gezileri ve uzun mesafeler için en iyisi yakıt tasarrufu sağlayan bir araçtır. Seyahatinizde tasarruf etmek için iyi bir araştırma ile daha az yakan bir araç seçebilirsiniz.

Araba kiralama

Araba kiralama

Araç Kiralama İpuçları

Artık doğru aracı seçtiğinize göre araç kiralarken nelere dikkat etmeniz gerektiğine göz atabiliriz.

Doğru şirket seçimi

Araba kiralama için seçeceğiniz şirketin güvenilir olması önemlidir. Enterprise gibi 63 yıllık bilgi ve birikime sahip bir şirket deneyimini göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır.

Kredi kartınızla ödeme

Oto kiralama işlemi sırasında kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde ekstra sorgulamaya gerek kalmaz. Böylelikle zaman kaybı da yaşamazsınız. Bazı kredi kartları araba kiralama için ayrıca uyguladıkları kampanyalarda avantaj sağlamaktadır.

Önceden rezervasyon yapmak

Önceden rezervasyon yaparsanız, maliyeti düşürebilir ya da farklı kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Kendi sigortanızın neleri kapsayacağını bilin

Her zaman poliçenizi önceden iki kez kontrol edin ve poliçenizi anlamanıza yardımcı olmaları için sigorta şirketinizi arayın. Araba kiralama için kredi kartınız ve kişisel sigortanız arasında, büyük olasılıkla kiralık acenteler tarafından sunulan ek sigorta için ödeme yapmanız gerekmez.

Benzin deposu göstergesinin fotoğrafını çekin

Araba kiralama esnasında bu ekstra hizmet için ödeme yapmak yerine; aracınızı iade ederken depoyu aldığınız oranda teslim etmeniz çok daha ucuza gelir. Yolculuğun başlangıcında gaz deposu göstergesinin bir fotoğrafını çekin, böylece geri götürdüğünüzde aynı seviyede olmasını sağlayabilirsiniz.

Araç kullanmadan önce aracı inceleyin

Çizikler veya küçük tümsekler gibi diğer sorunları not etmek için araç kullanmadan önce aracın etrafında dolaşın.

Enterprise ile Aracınızı Kolayca Seçin

Enterprise zengin araç filosu ile kaliteli hizmet sunarken uygun fiyat seçenekleri de sunar. Çeşitli dönemlerdeki kampanyaları takip ederek avantaj sağlayabilirsiniz. Enterprise web sitesi üzerinden online rezervasyon seçeneği ile kolayca aracınızı önceden kiralayabilirsiniz. Web sitesine girin kiralık arabanızı almak istediğiniz yeri ve zamanı yazın. Ayrıca alış ve iade ofisleri farklı olan kiralama işlemlerinde uygulanmaktadır. Ara düğmesini tıkladıktan kısa bir süre sonra aralarından seçim yapabileceğiniz araba kiralama listesi karşınıza çıkacaktır. Size uygun özelliklere sahip aracı kolayca seçerek ödemenizi güvenle yapabilirsiniz.