Ülkemiz denize olan konumu açısından oldukça şanslı bir ülkedir. Tertemiz denizi ve yemyeşil doğasıyla bünyesinde birçok koy bulundurmaktadır. Hâl böyleyken yat turu nedir bilmek ve en azından bir defa yat turuna çıkmak gerekir. Birikmiş olan yorgunluğunuzu atmak, dinlenmek, boş zamanınızı değerlendirmek, yaz sıcağının bunaltıcı havasından kendinizi kurtarmak, stresten uzaklaşmak ve masmavi denizin derinliklerinde eğlenmek için harika bir seçenektir. Henüz tatil planınızı yapmadıysanız sizleri masmavi denize davet ediyoruz.

Her insan bir kereliğine de olsa mavi yolculuk yapmayı aklından geçirmiştir. Yat turları ile deniz ve güneşin tadını çıkarabilir, aileniz ve sevdiklerinizle keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Bu turlar genellikle tatilini tek bir yerde geçirmek istemeyen, farklı yerleri görmek ve denizde serbestçe açılmak isteyen insanlar tarafından tercih edilmektedir. Birbirinden güzel koyları kara yoluyla görmeye çalışıp vakit kaybetmek yerine yat turu ile hızlıca gezebilirsiniz. Böylece yeni yerler keşfetme süreciniz daha hızlı gerçekleşecektir. Ayrıca tatilinizi, aileniz veya arkadaşlarınız ile baş başa geçirmek isterseniz Platin Yatçılık ile yat kiralama seçeneğini de düşünmek isteyebilirsiniz.

Kiralık Gulet Yat Turu Fiyatları Ne Kadar?

Yat turlarının sosyal medyada gördüğünüz ve çevrenizden duyduğunuz kadarıyla ne kadar kaliteli bir tatil fikri olduğunu görmüşsünüzdür. Platin Yatçılık ile görüşmeden önce “Yat turları ne kadar pahalı?”, “Mavi yolculuk çok mu pahalı?” diye düşünmüş olabilirsiniz. Ancak Kiralık Gulet ile görüştükten sonra yat turlarının göründüğü kadar pahalı olmadığını fark edeceksiniz. Ayrıca Platin Yatçılık’ta her zevke ve bütçeye uygun yat turları düzenlenmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken hangi şartlarda ve ne kadar süreliğine yat turu istediğinizdir. Tatilinizi geçirmek istediğiniz yatın boyutuna bağlı olarak da fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Kiralık Gulet ile Yat Turunda Neler Yapılır?

Özellikle birkaç haftalık yat turu düşünen insanların kafasında, Orada sıkılmaz mıyım, orada ne yapacağım, tarzında sorular oluşmaktadır. Yat turları eğlenceli vakit geçirmek, iş hayatının stresinden kurtulmak için güzel bir tatil şeklidir. Yapabilecekleriniz arasında bol bol yüzmek, denize dalış yapmak, güneşlenmek, müzik dinlemek, balık tutmak, kitap okumak, uçurtma uçurmak, arkadaşlarınızla oyun oynamak, fotoğraf çekilmek ve çekmek, dans etmek gibi eğlenceli aktiviteler yer almaktadır. Ayrıca yat turunda iken izleyeceğiniz gün batımı, en güzel gün batımlarından biri olacaktır. Bu şekilde bir iki haftalık yat turunu hiç sıkılmadan tamamlayabilirsiniz. Hatta bu yolculuk esnasında gördüğünüz güzel yerlerin uzun bir süre hafızanızdan silinmeyeceğini garanti edebiliriz.

Gulet Yat Turu

Kiralık Gulet ile Yat Turu İçin Ne Zaman Rezervasyon Yaptırmalıyım?

Rezervasyonunuzu erkenden yapmanız sizler için oldukça faydalı olacaktır. Bu sayede hem istediğiniz tarihte yer bulabilir hem de daha uygun fiyatlara tur ayarlayabilirsiniz.

  • Bu nedenle kararınızı erkenden vermeniz tavsiye edilir.
  • Son anda ayarlanan yat turları, cebinizden 2-3 kat daha fazla para çıkmasına sebep olabilir.
  • Yaz sezonu yaklaştıkça erken rezervasyon indirimleri azalmaktadır.
  • Bu nedenle kasım ve aralık aylarında rezervasyon yaptırmanız tavsiye edilmektedir.

Kiralık Gulet de Uyulması Gereken Tavsiyeler Nelerdir?

Yat turu esnasında güvenliğiniz ve sağlığınız açısından belirli kurallara uymanız gerekmektedir. Aşağıda yer alan tavsiyelere uyarak hem kendinizi hem de etrafınızdakileri koruyabilirsiniz. Bu kurallar şöyle açıklanabilir:

  • Yat hareket hâlindeyken yattan atlamamanız gerekmektedir.
  • Yerler ıslak olabileceği için terliksiz ya da ayakkabısız gezmemelisiniz.
  • Sürekli olarak güneşe maruz kalınacağı için yanınızdan güneş kreminizi ayırmamanız tavsiye edilmektedir.
  • Yasaklı ve kapalı alanlarda sigara içilmemelidir. Etrafınızdaki insanları da rahatsız edebileceğiniz unutulmamalıdır.
  • Topuklu ayakkabılar yerine düz taban ayakkabılar giymeniz tavsiye edilir.

Gulet ile yat turunda keyifli tatiller dileğiyle…